» »

Ko 500 W ni dovolj

Ko 500 W ni dovolj

Mikhailtech - Potreba po kvalitetnem napajanju se večajo, saj procesorji in matične plošče potrebujejo vedno več elektrike. Zaradi tega so se sposobnosti napajalnikov močno dvignile. Pred nekaj leti je čisto zadoščal 250W napajalnik, ki bi danes lahko poganjal le še slabotnejše sisteme. Že za nomralno uporabo potrebujete vsaj 350 W, če pa imate priključene še kakšne ventilatorje ali dodatne diske, pa se poraba električnega toka poveča. V ta namen obstajajo zmogljivi napajalniki, katerih moč znaša tudi do 550 W. Podjetje Antec spada v sam vrh izdelovalcev napajalnikov, saj je testirani napajalnik prišel iz njihovih proizvodnjih trakov. Če pa ste bolj na tesnem z denarjem in potrebujete močnejše napajanje, bodite Slo-Techer in in zvežite dva napajalnika.

10 komentarjev

Hojne ::

Pred nekaj leti je čisto zadoščal 250W napajalnik, ki bi danes lahko poganjal le še slabotnejše sisteme

Tale moj sistem se mi ne zdi glih slaboten.
- P4 2.4GHz
- Plextor CD-RW 48x
- Teac CD-RW 48x
- 4x IBM 40Gb
- 1x IBM 30Gb
Vse to na 250 watt-ih brez problema. (Včasih je bil AMD Tbird 1333 MHz namesto P4).

Sumo ::

"Že za nomralno uporabo potrebujete vsaj 350 W"
Mal pa res že pretiravate...

Sid Izprijeni ::

Ajde, 350 je mogoče samo dobra merica, ampak moj stari TBird 1Ghz ni delal na 250W in pika. Pa so bili v kišti zgolj HD, CD-ROM, CD-RW, flopi in starinska grafikulja. Šele 300W je pomagal.

Po mojem je čisto OK, če je napajalnik malček močnejši, da ne sope, ko požrešno računalo od njega iztiska poslednjih par wattov.
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Tic ::

Podjetje Antec spada v sam vrh izdelovalcev napajalnikov


Ok, sej je res, sam men sta venta ki jih mam notr oba ckrnla tko kot un prklucek fan only. Sam tko.. gre na servis..

Mam pa true power 430w za 31k
persona civitas ;>

OChack ::

Heh
jest mam thunderbirda 900@1100 pa 2 diska, 1 CD rom in 1 CD RW, graficno GF2, pa zvocno SBlive, Raid krmilnik na PCI modem in volcano 2, useskupi pa dela na
ubogem 200W napajalniku brez problema. Ocitno je zelo dobra kvaliteta, dwomim d abi bila napaka pri oznaki napajalnika d aje 200w.
Int€l inside, IDIOT Outside

||_^_|| ::

Tic: in pol se je govorilo da so enermaxi dragi>:D

Can ::

Vsaj 350W za normalen sistem!? Lepo vas prosim. Popolna bedarija. Nivo Slo-techa očitno pada.

JanezH ::

Že za nomralno uporabo potrebujete vsaj 350 W, če pa imate priključene še kakšne ventilatorje ali dodatne diske, pa se poraba električnega toka poveča.

8-O

235 W mi zadostuje za:
Duron 1000
Kyro II
DVD enota
CDRW enota
2 diska
5 ventilatorjev
2 PCI kartici + mrežna

bradek ::

Kolk ste vi vsi neki pametni tuki kaj vse vam laufa na 150W napajalnikih skor, dejte no mir, vsak dobr ve da je boljs met mal mocnej napajalnik, ce zarad druzga ne vsaj zarad stabilnosti (da ni vseskupi glih na meji zmogljivosti napajalnika), odvisno od proca in pa seveda FIRME napajalnika, get it? Noname made in The valley of Kongo.... no comment. Pac uspesno opravi svojo nalogo 300W napajalnik ker tut ce OCjas, dodas kako komponento sem in tja (sej veste da racunalnicarji zmeri neki not pa vn dajemo :D ) nimas nobenih problemov.

O tisti da kvaliteta SloTecha pada pa ne bi sploh komentiral. Itak pa vedno spodbujamo vse ki imajo kej v glavi naj napisejo kak clanek ce bo dober bo objavljen.

upirna ::

Mimogrede, meni moj sistem ni delal na 400 W napajlniku!

Imam pa:
P4 2400 MHZ
Abit IT7-MAX2
Teac pekač
LG CD-ROM
Hercules Ati Radeon 9000 PRO 128 MB
en disk (maxtrojev 60 gigabajtnež)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica- prepoznava priklopa

Oddelek: Strojna oprema
161035 (611) hrovatjcb
»

menjava napajalnika v serijskem PC-ju

Oddelek: Loža
152169 (1864) Dr_M
»

Nasvet pri nadgradnji računalnika.

Oddelek: Pomoč in nasveti
12748 (575) Lynn
»

converter 8 v 4 pin.. a bo delal?

Oddelek: Strojna oprema
201911 (1740) mihco
»

Napajanje 156 watnega peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141355 (1178) Polde

Več podobnih tem