» »

IBM je predstavil rekordno zgoščen disk

IBM je predstavil rekordno zgoščen disk

X-Bit Labs - IBM je danes predstavil disk z največjo gostoto zapisa podatkov na kvadratni palec. Travelstar 80GN, kot se rekorder imenuje, ima kapaciteto 80 GB ter dosega gostoto zapisa 70 milijard bitov na kvadratni palec. IBM je takšno gostoto dosegel z izboljšavo svoje pixie dust tehnologije ter z uporabo elementa rutenija na magnetni plasti.

IBM napoveduje, da bodo dosegli mejo 100 milijard bitov na kvadratni palec še v prihodnjem letu. Travelstar 80GN je tako eden najhitrejših prenosnih diskov, saj ploščam, ki se vrtijo s 4.200 obrati na minuto, pomaga še 8 MB predpomnilnika. O dobavljivosti, ceni ter kvaliteti (IBM, khm, khm [:D]) še ni podatkov.

6 komentarjev

HardwareMaster ::

Hehe prvo naj porihtajo svoje dsike tako, da ne bojo tako številčno crkval, pol pa nej se s takimi stvarmi igrajo:D

Drgač pa svaka jim čast!

LoneWolf ::

70 milijard bitov na kvadratni palec - IBM ocitno izpopolnjuje postopek kako crashnit vec podatkov naenkrat.

cekr ::

Nekateri ste res obsedeni z neko teorijo okvarjenih diskov. Če bi sam šel v to smer, bi rekel, da so WD-jevi diski ta velik shit, ker mi je pred mnogimi leti eden shodil, pa še iz pokvarljive serije je bil. Pa tega ne bom rekel, ker se lahko vedno zgodi, da je kje kakšna skrita tehnična napaka. Nimam nobenih zadržkov, da bi kupil katerikoli disk katerekoli firme, samo da je v mejah mojih zahtev. Zato pravim, da gre razvoj naprej, in ta srija IBM-ovih diskov je lahko zelo uspešna. Naj bo pa jasno, da dokler se bo nekaj vrtelo, da bo vedno možnost okvar.

Boky ::

Kolega, ki dela v eni racunalniski firmi mi je ravno vceraj rekel, da so dobili nazaj vse 80Gb IBM-ove diske, ki so jih prodali. Zgleda, da se IBM se ni popravil.

Kolos ::

Ja res se še niso popravili, moj 60 GB kupljen julija letos več ne pride skozi Drive Fitnes Test. Par slabih sektorjev, IBM pa kar veselo priporoča Low level format s svojim programom.

Dr_M ::

ja in kaj majo desktop diski veze z diski za notebooke??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Seagate dosegel rekordno gostoto zapisa

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
217890 (6404) MrStein
»

Na obzorju tehnika zapisovanja enega terabita na kvadratni palec

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
185373 (3837) Jst
»

IBM in Fujifilm spravila 35 TB na tračno kaseto

Oddelek: Novice / Diski
103813 (3034) Jst
»

IBM je predstavil rekordno zgoščen disk

Oddelek: Novice / Diski
62649 (2649) LoneWolf
»

HAMR - rešitelj diskov

Oddelek: Novice / Diski
54325 (4325) Trdi

Več podobnih tem