» »

Winamp 2.81

Winamp 2.81

Winamp - Pred časom nas je nullsoft razveselil z Winamp3, kljub vsemu pa se razvoj Winampa 2.xx nadaljuje (huraa). Na vunpoteg™ je pripravljena verzija 2.81.
Blaznih novosti ni, popravili so ikonico v systrayu ako ponovno poženete explorer.exe.
http://classic.winamp.com/

22 komentarjev

darh ::

a se že komu zdi da je Winamp v3 prej nazadovanje kot napredek pri razvoju tega playerja ?

Po vrhu vsega so najbolj uporab(lje)no funkcijo - Jump To File (keyboard shortcut: J) skinili (al se motim ?!?)
Excuses are useless! Results are priceless!

Tr0n ::

J jump-a ni vec, je pa zato search znotraj play liste. Se pa delno strinjam, ker je delovanje Winamp 3 zelo pocasno, se sploh ce uporabljas kak fancy skin z anti-aliasem vklopljenim. Zato je se stari Winamp vedno dbest :).



To pa se lista vseh novosti 2.81.



- Updated to PP's latest input and output plugins

- In_mp3 now doesn't continue to play on output plugin error

- Smaller installers because we use msvcrt.dll now

- Fixed bugs relating to files with ~ in their names

- Doublerightclick in credits makes for fullscreen credits

- More bugfixes (including a fix in the version update notification checking)

- Updated installer to have nicer error messages

- Made systray icon update if explorer restarts

- ...and more (muahaha)!

luni ::

- If you miss the J key from winamp 2.x, try hitting F3 in the playlist editor.

rtfm :D
Artificial Intelligentia

CaqKa ::

ja meni se tudi zdi da je to bolj nazadek kot pa napredek...

sicer pa nisem bil navajen na J ampak na , na numeričnem delu tipkovnice.. ki so jo pa nekaj verzij prej že skinli...

w3 je pač naret za 'novejše' mašine in s tem tudi žere več resourcev... razlog da ga nea uporablam... skinov pa tudi na 2xx ne uporablam, itak je vedno v trayu.



@luni :))))))))))

MRtwister ::

Meni je boljsa dvojka... Trojka prepocasi nalaga mp3je, prepocasi jih sortira, kar dvojka naredi v trenutnku. To se se posebej pozna pri velikih kolicinah mp3jev. Kjer pride prav tudi j.

smash ::

itak da je winamp 3 boljsa od 2....kot je doom3 boljsi od doom2......se prav mors met tapravo masino...men winamp 3 nud veliko vec kot dvojka....ce vam pa pocas dela, je pa vas problem...razvoj gre naprej in kako bi blo ce bi delal winampe za pocasne masine?

CaqKa ::

hehe.. ja walda.. pa winamp nesme več kot 1% pobrat.. zato ga ne uporablam.. nesme se poznat če jaz muziko v ozadju spilam. poleg tega pa niti ne verjamem da na kaki novejši mašini špila tak gladko... vse kar pobere resource pri winampu je tole skinnanje.. to morejo optimizirat.. vsaj na xpjih ki imajo theming engine bi to lahko malo bolj gladko šlo. potem takem bi tudi večina morala uporabljat wmp8 ali pa 9 namesto 6.4 ... dejansko stanje pa ni tako!

bodom ::

hmm...ma kaj jst vem, ta winamp 3 je krneki...ceprou se mi zdi leps kot 2.xx verzije.:))
sam a mi lohk kdo pove, zakaj ne dela stevilcnica na desni. prej na 2.xx si recimo z vejico search-al po playlisti (zdej pac z F3, nej bo)...sam kaj tipke 4 in 6 za premikanje komadov naprej - nazaj, pa 7 in 9 za premikanje po pesmi po 5s naprej - nazaj, ne obstajajo vec?
a je to sploh se mogoce?
LP

CaqKa ::

lej pa res.. zaj ko si še ti napisal sem ugotovil v čem je bil problem da vejica ni več delala... vklopi numlock :)
meni dela zdaj

tejo ::

Razlogi zakaj ne maram trojke:
- pri premikanju po komadu muska utihne medtem ko se premikaš (pri dvojki medtem normalno špila)
- meniji so krneki, imajo na vrhu prazno vrstico, zlo moteče v glavnem
- polovica stvari manjka, najbolj pogrešam "scroll song tite in the windows taskbar"
- vse dela čudno počasi (pa mam D1200@1300Mhz!)
- program si ne zapomni pozicije oken na ekranu, ob vsaken zagonu se mi pa ne da skup sestavljat zadeve

Zarad zgoraj naštetega ostajam pri WinAmp 2 :D

CaqKa ::

smashit.. komentiraj zdaj tejov komentar!

Tr0n ::

smashit: tako kot je CaqKa napisal, ne sme porabit vec kot 2 do 3% resourcev, ko predvaja glasbo. Mislim halo, imam AMD XP 1800+ in ko izberem en eksoticen skin in AA vklopim mi zadeva skoci na 100%! Pa tudi z navadnim skinom se vse skupaj nekam vlece. Ce jim bo uspelo zadevo zoptimizirat, drugace pa no way dude! :)

[BISI] ::

Tudi z XP2000+ deluje napram 2.xx zelo pocasi.

CaqKa ::

torej so moja predvidevanja le bila pravilna.. te le ni kriv moj 566 celeron :)

bodom ::

CaqKa: ej uno z numberlock ne dela, ce vklopis:(

drgac pa tud tle pr men na amd xp 1800+ (pa celo @2000+) ne tece gladko, das en skin s pluginom, pa ge ze 100% pokuri, LOL...krneki vglavnem:))
zgleda da bom tud jst presaltal nazaj na 2.xx:D
LP

Boeing ::

jst pa uporabljam w2 predvsem zato, ker mi iTouch softver ne prepozna w3 in potem pol gumbov ne dela iz prve... brezveze... pri w2 pa dela ko pesmica 8-)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

smash ::

ok..tejo ma prou..ampak men je 3 bolsi ker se da bols upravljat z playlistam...poleg tega se da ostevilcet komade po dolocenem vrstnem redu kar se v 2 ni dal...poleg tega nima direktnega preklopa med komadi ampak ma tist "fade" zadevo....itd... to kar vam manjka v 3-ki, bodo se ustimal v prihodnjih razlicicah, ne verjamem pa da bo winamp porabu manj proc. moči kot zdaj..

jest mam trenutno 1.6 Ghz pa mislem da je to itak dons minimum pr racunalnikih pa mi dela brez problemov, nc ne steka itd...

kar se mi pa zdi najbols je pa to, da winamp 3 uporablja mojo grafično kartico za prikazovanje raznih visualizations kar mi pr winamp 2 šteka, ker ne uporablja grafične oz. ne zna

tko

bodom ::

cak, a se v 2.xx ne da nastimat tega fade efekta kot v 3?
LP

V-i-p ::

program si ne zapomni pozicije oken na ekranu, ob vsaken zagonu se mi pa ne da skup sestavljat zadeve


Meni to dela bp. Zapomnil si je prvič ko sem "razmetal" okna po svoji želji. Od takrat jih vedno odpira tako. Dela res nekaj počasneje kot prejšnje verzije pa mam Tully 1.3@1.5ghz, mogoče ga bom celo obdržal, še verjetneje pa bom dal nazaj v2.81 :D.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

[BISI] ::

Jap, v 2.80+ je cross-fade efekt.

alien-w ::

Ne vem, kaj vas moti, meni dela zadeva cisto v redu, sicer ne omenjam obcasnih sesuvanj in nedodelanosti. Toda tudi Winamp verzije 2.00 ni bil popoln... pocakajte malo in ne bodite nestrpni. Do verzije 3.1 bo verjetno že vse popravljeno. Kaj sele do 3.6x. Malce potrplejnja, do takrat pa, ce vam ni vsec, uporabljajte 2.xx.

CaqKa ::

poleg tega se da ostevilcet komade po dolocenem vrstnem redu kar se v 2 ni dal...poleg tega nima direktnega preklopa med komadi ampak ma tist "fade" zadevo....

če bi lahko komade premetaval po playlisti v dvojki bi res blo fajn...
crossfade pa se da lepo izklopit... v trojki vem da je kuj knof.. tak naoreb obrnjen x... pri dvojki pa morš output plugin zamenjat če nočeš fejda...

alienw... sej zato pa leti debata... da w3 ta trenutek ni dovolj dodelan in da je bolje uporablat 2.xx še zaenkrat... meni pač ni da bom betatester za w3... winamp mi je pač nekaj kar hočem da mi v ozadju laufa in se narbim ubadat z njegovimi problemi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po 15 letih konec Winampa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13526255 (17232) Hayabusa
»

Adijo, Winamp! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
577013 (7013) Dragi
»

Sonique vs. Winamp

Oddelek: Programska oprema
181805 (1599) JLP
»

MP3-predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
181483 (1291) Matek

Več podobnih tem