» »

AMD-jevih 90 nm odloženih na drugo polovico naslednjega leta

AMD-jevih 90 nm odloženih na drugo polovico naslednjega leta

AMD-jeva pota

vir: X-Bit Labs
X-Bit Labs - Podjetje Advanced Micro Devices je obvestilo javnost o nekaterih njihovih načrtih za prihodnost na področju procesorjev. Za bližnjo prihodnost so že napovedali izdajo procesorja s kodnim imenom "Newcastle". Opremljen bo s 512 KB L2-predpomnilnika, izdelan v 0,13 mikronih in operiral s 64-biti naenkrat. Na področju mobilnih procesorjev pa se nam obeta kar nekaj pridobitev, kot so SOI tehnologija, 90 nanometrov, procesorji pa bodo poimenovani s kodnimi imeni Odessa, Oakville in Trinidad. Seveda se bo kmalu tudi izven prenosnih računal pojavila 90-nm tehnologija in SOI. Več o tem.

19 komentarjev

Tarzan ::

MmmMMMmm, na roudmapu, če ga znam pravilno brat sem zasledil tudi Athlona XP z SOI in v 90 nm!
Če bo ta gizmo pasal na zdajšnje matične plošče, lahko AMDju poljubljamo podplate ;). Upam, da bodo potem šli Athloni XP do kakih 3500MHz.8-)

Brane2 ::

Nice. Tudi če bo polovica tega res.

Samo naj že enkrat začnejo resneje spuščat ceno Opteronom. Glih ko bo Intel pošteno zunaj pride druga generacija Opteronov ven, takrat bi pa znale biti cene bolj zanimive. Tako plat kot CPUjev. Saj plate so že zdaj O.K., samo zakaj bi nabavljal dokler res ne rabim.... :D

TribesMan ::

Potem tista ugibanja o 90nm Athlonih XP na overclockers.com le niso bila iz trte zvita. Me likes it. Very much.
No seveda je do tega še daleč, najprej pol leta do 130nm in SOI čez eno leto pa še 90nm... Najbrž hočejo ob prehodu iz 130nm SOI na 90nm SIO izkoristiti stare stroje s tem da bodo na njih izdelovali AXP...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

rfmw ::

AMD-ju bomo poljubljali podplate, ko bo kodno ime namesto Italy, Palermo, Egypt, ... pisalo Slovenia8-O

90nm XP šele v 2H2005, grrr. lahko bi kaj prej, ali ne?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Dr_M ::

hm...glede na to da so ikonce za 32 bitne cpuje vijolcne barve, za 64 bitne pa oranzne...bi skor lohk reku da se motite :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Hja, mogoče bodo samo dodali AMD64. To bi bil idealen Duron64 po mojem :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Fury ::

u bistvu ta rodeman ne nakaze da bo to dejansko athlon xp, ampak samo da bojo mel za zamenjavo tega ranga/serije procesorjev v letu 2005 nek 90nm-izdelan procesor... ce se ne motim?

kuglvinkl ::

Moja mašina bo zdržala ob zamenjavi GPUja definitvno še okrog leto dni. In ravno takrat se pojavi 90nm A64. Če bo pa treba punco na Havaje pelat, pa 130nm SOI AXP.

One word: bogovsko. :)
Your focus determines your reallity

krator ::

Jas si bom pa toledota kupo (če nebo predrag). :D

TribesMan ::

@Dr_M:

Ni čist tako kot si ti napisal. Oranžni kavadratki so za SOI tehnologijo, medtem ko si Vijolčni za stari Silicijev proces izdelave.

Ja in če bo sredi leta 2005 izšel AthlonXP kompatibilen 90nm SOI čip bomo AMDju lizali podplate. Vsaj jaz.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

asPeteR ::

->Ja in če bo sredi leta 2005 izšel AthlonXP kompatibilen 90nm SOI čip bomo AMDju lizali podplate. Vsaj jaz.

Jah, za dve leti naprej jaz nebi govoril ... Do takrat se lahko vse spremeni. Intel propade, AMD ... IBM postane najmočnejsi ... Tako, da 2 leti v procesorski vojni sta ogromno ...

Recimo, ce bi bil za sredo drugega leta napovedan, ali pa na spomlad ... To bi bilo tisto pravo. Saj bo ob tem casu Intel ze imel .09 mikrona procesorje ...
http://blog.stegnar.com

AtaStrumf ::

>Ja in če bo sredi leta 2005 izšel AthlonXP kompatibilen 90nm SOI čip bomo AMDju lizali podplate. Vsaj jaz

He, he kolk je folk hvaležen. Al pa da bi morali imeti 130nm SOI tukaj že kako leto nazaj, ko bi moral iziti Barton narejen s to tehnologijo, samo si je pol AMD premislil in samo povečal Cache. Takrat sem rekel da to ni več Barton. Kot kaže bo Paris v H2_2004 šele tisto kar bi moral biti Barton že v H2 2002, torej 2 leti kasneje. Jaz jim ne bom prav nič posebej hvaležen, ker so nam to itak še dolžni. Če se pa že slinite nad navijanjem, pa samo poglejte kako se navija Opteron, ki je izdelan z SOI. Nič kaj bistveno bolje kot Athlon XP. Mogoče bojo proces kaj izboljšali ob prehodu na 90nm, samo don't hold your breath!

Pa še to: tale roadmap bo deležen še veliko sprememb ;(, zato za zdaj še ne delat nobenih načrtov. Samo poglejte kaj vse namerava imeti AMD zunaj:


  • First, there was 940-pin Opteron.

  • socket 940 Opteron That Isn't An Opteron (aka socket 940 Athlon64FX)

  • Socket 754 Opteron That Really Isn't An Opteron (aka socket 754 Athlon64)

  • socket 939 130nm 1Mb of cache ("Newcastle")

  • socket 939 130nm 512Kb of cache ("Newcastle")

  • socket 754 130nm 1Mb of cache ("Newcastle")

  • socket 754 130nm 512Kb of cache ("Newcastle")

  • socket 939 90nm 1Mb of cache ("San Diego")

  • socket 939 90nm 512Kb of cache ("Winchester")

  • socket 940 90nm 1Mb of cache ("Venus")


  • Socket 462 (A) 130nm SOI Athlon XP ("Paris")

  • Socket 462 (A) 90nm SOI Athlon XP ("Palermo")



A se jim je čist odkuglal al kva? Pol bojo pa tu še nove plate z DDR2 in PCI Express in me prav zanima kolk različnih kombinacij je to, predvsem še z DDR/DDR2 memory controlerjem. Če resno mislijo proizvajat tolk različinh čipov, bojo pa res rabil novo tovarno ali pa dve.

Bojim se da ni tale Hector mal preveč ambiciozen in bo nakonc vse zasral!

AtaStrumf ::

Aja pa še čist sem pozabil na prenosnike torej še Odessa in Dublin kar pomeni, da misli AMD samo v H2_2004 izdelovat 8 popolnoma različnih procesorjev. Wackos!!!

TribesMan ::

Ja to je res samo je pa res tudi nekaj drugega, opteron ima ogromno jedro, skoraj dvakrat večjega od Bartona, kar pa ne pripomore veliko k navijanju. Glede tega kaj so nam dolžni in kaj ne nebi razpravljal. Moj stavek je bil mišljen v smislu da bi izid takega procesorja bil pravi balzam za vse tiske ki imajo zdaj NF2 plate, saj bi lahko tako z minimalnim vložkom upgradeali svoj sistem na raven ki bo takrat najbrž imeli mainstream računalniki.

Itaq pa če mislijo izdajat socket A kompatibilen procesor čez dve leti ta najbrž ne bo imel veliko skupnega z sedanjimi Tbredi in Bartoni. Če ne drugega bo treba večat frekvenco ali L2 cache.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

Ravno veliko različnih jeder AMD ne bo izdeloval, ker bodo nekatera jedra čisto enaka (recimo za Opterone 1xx, 2xx, 8xx bo samo eno jedro).
90 nano Opteroni bodo pohacali okoli 40W :D
Anyway, tale 90nm AthlonXP bi pa po mojem mišljenju moral vsebovati AMD64 -> več teh čipov AMD proda, hitreje pride AMD64 podpora.
Aja, edina rešitev za AMD je DDR1 & DDR2 kompatibilen kontroler, seveda pa tega še dolgo časa ne bo, ker ni potrebe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AtaStrumf ::

Zdaj so pa baje celo začeli zaklepat množilnike na Bartonih, tudi 2500+. Jao tile AMD šefi mi grejo pa vse bolj na jetra.

ALIEN3001 pa saj sem Opterone štel samo za eno vrsto čipa. Mal poglej kaj ostalega še mislijo delat:

1) Opteron (939 in 940 verziji)
2 in 3) Athlon64XF 1MB in 512k DC
4 in 5) Athlon64 1MB in 512k SC
6) Athlon XP
7) Mobile Athlon XP-M
8) Mobile Athlon 64-DTR

Zdaj mi pa reči da to ni 8 POPOLNOMA RAZLIČNIH procesorjev, ki bojo rabili vsak svojo proizvodno linijo!

Potem pa še vključi problem DDR/DDR2 in platk z/brez PCI Express in imaš popolno zmedo. Prišlo bo do prekrivanja cen in hitrosti, problemov s navzkrižno kompatibilnostjo, tako da bo AMD sam sebe požrl, če ga že Intel ne bo.

Dr_M ::

1) Opteron (939 in 940 verziji)
939 bi mogl stran dat.

pa se usaj 3.,5.,6. tocko stran.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zile ::

AtaStrumf: malo boljš preber, pa ti bo jasno zakaj se gre :|

AtaStrumf ::

zile bod tolk car pa mi razlož kaj ne kapiram.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD pripravlja obilico strežniških novosti

Oddelek: Novice / Procesorji
83722 (2460) pegasus
»

Fusion izdelan v 32 nm SOI

Oddelek: Novice / Grafične kartice
103509 (3070) PrimozR
»

Phenom II X6?

Oddelek: Novice / Procesorji
357222 (4588) PrimozR
»

Novice iz AMD-ja

Oddelek: Novice / Procesorji
94010 (3110) Prospekt
»

Novi Intelovi namizni procesorji

Oddelek: Novice / Procesorji
103280 (2762) PrimozR

Več podobnih tem