» »

Dražji zapisljivi CD-ji

Dražji zapisljivi CD-ji

DigiTimes -

Kot poročajo na DigiTimes, se nam obeta nova podražitev CD-R medijev. Trenutno je njihova cena približno 0,2 dolarja (40 tolarjev), v tretjem četrtletju letošnjega leta pa lahko pričakujemo kar desetodstotni porast nabavnih cen na 0,22 dolarja (44 tolarjev). Ritek in CMC Magnetics, največja izdelovalca teh medijev, poudarjata tudi, da se bodo še zadnje letošnje podražitve pojavile koncem leta. Razlog je povečano povpraševanje, ki bi v letošnjem letu doseglo predvidoma devet milijard enot, medtem ko proizvodnja zaostaja za dve milijardi. Po njihovih besedah proizvodnja ne bo dosegla povpraševanja vsaj še dve leti. Več o tem.

Kakšen učinek bo imela ta, na prvi pogled malenkostna podražitev na cene pri nas, je težko reči, a cene se pri nas po vsej verjetnosti ne bodo dvignile samo za deset odstotkov.

13 komentarjev

nojus ::

gremo v šoping
sovražim Gargamela.

mrTwelveTrees ::

ja.... traxdata ... 50 pack = cca 3200 sit... bilo je v Leclerku... :'(

darh ::

iščem kak source z CDji v "fat-boxih" - torej onih, običajnihh škatlicah. Če ma kdo kaj, let me know :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Thomas ::

Smol potejtous, tale podražitev. Švedi imajo v postopku sprejemanja zakon, ki naj bi jih podražil za približno 4 dolarje. Razlika je seveda davek (na potencialno piratstvo). V skladu s smernicami EU - seve.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BuDi79 ::

Pri nas so CDji se dragi, cez vse 4 meje jih dobiš resnicno za 40 sit (recimo Hrvaska - 45sit Princo - z zascitno barvo in to v maloprodaji) pri nas pa najcenejsi mend 60-70 sit... huh.

Klemenn ::

...s tem da so po verjetnosti kaki oni, k niti nalepke nimajo na vrh :\

swar ::

Heh,moje oci niso zagledale cdjev v maloprodaji po 40sit,sem pa dobil acerjeve po 33sit omejene kolicine v slim skatlah...

BlazP ::

Js se spomnem neki cajta nazaj, ko so napovedal, da se bojo CDR mediji podrazil 2x, nekateri celo 3x8-O
Folk si je delu neke zaloge, podrazitve ni pa blo od nikoder:D

jurc ::

jest tud hočem cd-je po 40 sit!

asPeteR ::

Pa kaj ste teleke sami pirati al kaj, da kupujete(zelite) take cd skor zastonj?? Sej, se ve da so taki CD en crap.

Ponavadi jaz kupi fat skatlice od kaksnega TDKja. Vsaj orenk CD!
http://blog.stegnar.com

bozicek ::

Xbite: Vele v Grosuplje. Mmore CD v fat skatlici. 10 pakunga 1090sit

frenk ::

asPeter: ne mi delamo backup za hude čase k ne bo nč za počet:)

gabl136 ::

Nekaj casa nazaj se je veliko govorilo o podrazitvi CD-jev, pa potem iz tega ni bilo nic! Upajmo, da bo tudi sedaj tako!:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povpraševanje po dvoslojnih ploščkih bo še raslo

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
303406 (2625) Jst
»

Znane cene Intelovih štirijedrnikov

Oddelek: Novice / Procesorji
183213 (2650) 3p
»

Dell: 20 milijonov AMD procesorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
163269 (2571) Markoff
»

Cene in diagonale LCDjev rastejo, ter Sonyjev delni umik.

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
315143 (3621) Stepni Volk
»

Povpraševanje po zapisljivih DVD-jih raste

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
112669 (2669) Jackass

Več podobnih tem