» »

Celeron 566 na kaj vec(cudna tezava al pa ne znam:)

Celeron 566 na kaj vec(cudna tezava al pa ne znam:)

Trubar ::

Imam:
Celeron 566
Abit VT4X6, ki ima Softmenu2(:))ne tre)
64 Rama
itd.
Tezava pa je taka:
negelede kako naravnam mnozitelje (no ja ce dam 1000Mhz ne dela;) mi pokazejo testi(SAndra in 3DMax itd. da mam se kar isto megahercnega. Ce dam pa drugo frekvenco(se pravi ne 66) pa seveda tudi nedela:(

HELP!!!

Ark4nge| ::

Faktor je zaklenjen, kar se tiče pa frekvence bi pa moral delovt višja od 66.:)

Boo

Višje! Hitreje! Močneje!

alien-w ::

hihi snooty, ti ne znas! :D Pri navijanju Celeronov mors navijat z zunanjo frekvenco = FSB. Pejt v soft meni, pa tm nastimi frekvenco (po defaultu je 66) nastimej najprej na tm okol 80, pol pa pejt pocas naprej proti 100. Tega se seveda loti, ce imas zrihtano ksno coolanje --> golden orb bi koristu, drgac ne it OCjat. Najprej poskrb za luftanje.

Lucio ::

Kot pravi alien-w, je mnogokratnik zakljenjen, tako da lahko OC samo preko FSB. Pa še dvig voltaže nebi škodu, če ti z delault ne gre, samo pazi da ne pretiravaš.

BUUUMMMMMM:D

YiMMi ::

Ti samo voltazo na ful nima kaj bit,,,,
Saj bos videl kak se segreva....
drugace pa FSB premikaj navzgor kolk ti bios dopusca 75...83..84..85..itdd..
Ko bo frizno takrat vidis da vec ne gre....

SHooTEK ::

V bistu greš pri vsakem OC postopoma pocasi dvigas FSB pol pa ko ni vec stabilno pa malo voltazo dvignes.

Dej na 1.7V pa na 100 MHz pa more delat brez problema.

js sem vceraj probu pri 1.8V nekaj ur polne obremenjenosti (DVD -> DiVX) pa temp ni sla prek 33 stopinj.

alien-w ::

jim: ti lahko veliko skode nardis, ce das voltazo do fula!Proc pac skuris. Jest na moji plati mam namrec moznosti od 1.3V do 2,3V. pri 2.3V celerona2 dobesedno prepražiš in popolnoma unicis! Drzi se Shootekovega nasveta. Pejt pocas. sam 1.7V ne vem ce bo zadost za 100FSBja, ker uni celeroni2 s cc0 steppingom imajo 1.7V ze default voltazo! probaj do max 1.9V

Trubar ::

Kako mnozitelja odklenes ? Faktor lahko spreminjam ampak ni nobenega ucinka

yjj ::

OK, Intelovi proci imajo že od nekdaj zaklenjene množilnike. Edina(in dobra) možnost je FSB. Tvoj proc bi moral iti na 100( torej 850) , le voltažo povečaj.

Trubar ::

DELA DELA !!! HVALA VSEM


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421630 (1122) WhiteWolf
»

Navijanje celerona 700

Oddelek: Navijanje
11951 (779) rhabdo
»

navijanje celerona 600

Oddelek: Navijanje
261186 (974) XPSISTEM
»

CII OC

Oddelek: Navijanje
171483 (1243) GaS
»

Celeron2 600@900?

Oddelek: Navijanje
352431 (1826) FireSnake

Več podobnih tem