» »

Zakonski jarem podjarmlja um

Zakonski jarem podjarmlja um

ABC News - Na ABCju poročajo o dokaj zanimivem zaključku, do katerega je po raziskavi prišel novozelandski znanstvenik. Pod drobnogled je vzel 280 znanstvenikov ter med sabo primerjal njihove življenjepise. Ugotovil je, da je Einstein s svojo izjavo, da "če oseba ne prispeva k znanosti do tridesetega leta, po tem zagotovo ne bo," zadel žebljico na glavico. No, skoraj.

Obstaja nekaj izjem, ki so svoje prispevke znanosti oddajale še pozno v svojo poletje in jesen življenja. Kanazawa je ugotovil, da je razlog neaktivnosti uma po tridesetem letu -- poroka. Temu naj bi bil kriv nek psihološki mehanizem, ki žene samske moške k tem, da se dokažejo ter pridobijo pozonost ženske. Po ustalitvi naj bi se moškemu znižala raven testosterona, posledično tudi kreativnost. Klik!

Zlobni komentar bi bil tukaj na mestu, a si ga ne upam izjaviti. Me bo punca tepla [:D]

6 komentarjev

darh ::

Bom pa jaz. Od kar si "oženjen" je število novic padlo. Prosim primoža za statistiko. >:D
Excuses are useless! Results are priceless!

barbarpapa1 ::

Ja fantje, DRŽI!

Jaz sem se ženil samo zato, da mi ni treba misliti :D !

LP

Jože

minmax ::

ce bi bila poligamija odobravan zivljenski stil... potem bi se ne nehali dokazovat, ko bi dobil eno...

one is not enough, not enough, not enough :)

Thomas ::

Urbana legenda. IMO.

Einstein je naredil eno svojih odkritij, ko je zibal otroka. Newton je bil deviški do smrti. Darwin je bil star 50 let, ko je objavil svoje odkritje ... da ne naštevam...|O
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Aja, LOL xbite! :)) :D :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tody ::

mhm thomas a od tebe ki sokos neki računaš in imaš matematiko v malem prstu lahko kej pričakujemo al si že oženjen ?>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pakistan preklical prepoved dostopa do YouTube

Oddelek: Novice / Zasebnost
114797 (3585) MrStein
»

Znanstveniki odkrili pojoči ledenik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
507559 (6228) BigWhale
»

Terabitna povezava mogoča?

Oddelek: Novice / Diski
294008 (2988) Spc
»

Helium-3

Oddelek: Znanost in tehnologija
52153 (1991) Thomas
»

kako vidimo??

Oddelek: Znanost in tehnologija
343067 (2590) zaj_tam

Več podobnih tem