» »

Windows 98 vstajajo iz groba

Windows 98 vstajajo iz groba

Slashdot - Potem ko smo pred nekaj dnevi poročali o ukinitvi podpore za Windows 98 in Windows 98 SE, si je Microsoft očitno premislil ter podaljšal podporo (kritični varnostni popravki in telefonska pomoč) za Windows 98/SE in ME, ki bi se jima naj življenska doba iztekla decembra letos, do 30. junija 2006.

Tako so prvotno načrtovan cikel podpore s štirih let podaljšali na sedem let, kar prihaja v veljavo z novejšimi različicami Windows. Kljub temu da je veliko domačih uporabnikov že prešlo na novejše operacijske sisteme, pa ogromno državnih uprav in podjetij še vedno uporablja sisteme Windows 9x. Klik!

Verjetno se je Microsoft zbal, da bi ta velik kos tržne pogače moral prepustiti ... se ve komu.

23 komentarjev

azislo ::

Hura!Aja jst itak ne rabm pomoci...

nicjasno ::

Pa ravno drzavne uprave bi morale uporabljat vsaj win2k.

gabl136 ::

Sej bi blo zelo čudno, da bi microsoft kar ukinil pomoč, glede nato, da ogromno uporabnikov še vedno laufa Winse98/98SE/Me:O

Trubadur ::

sramote je da nas na šolah učijo uporablat win 9x.pr delamo na win 95|O
Berite Thomasa!

Road Runner ::

ah nm je profesor za informatiko prvo uro prvega letnika lepo razložil, da v šoli uporabljamo windowse 97 :)

Person ::

Čaki, sam a niso bili Win98 narejeni celo leta 1997? :) hehe:)
Let's make something useful!

delfy ::

strah je pa gospod

moj_nick ::

@Person

Verjetno že prej, ker je mogla njihova peščica developerjev ko nora delat bugfixe. Zakaj misliš, da longhorn še nima uradnega imena? :D
110111001001010001010000

gabl136 ::

Te winsi 9x so itak sam šrot(no ja, za tist cajt so bli pa uredu):\

rfmw ::

hehe, samo, če pa nimaš drugega, se pa zgodi čudo: šrot postane zlato:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

PaJo ::

Vam bom tako povedal, kaj rabi ena povprcana tajnica vec kot ene navadne win98SE, po mojem nic kaj dosti, edino se dovolj sposobnega admina da updejta vse vprgrma in os dela kolko tolko ok. Nimajo vse firem kesa za nove masine in nove OS-e, to je dolgotrjen postopek nadragnje, ne gre iz danes na jutri. Tak, da ne slabo govorit cez win98, dostikje je to osnovno orodje za delo na delovnem mestu>:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

celica ::

Ojla ...

Ja ja..win9x ... Ne se smejat, in ne mislit, da vlecem koga za nos. Lani so v nasi firmi nabavli tri nove stroje iz Svice, racunalnisko podprte, ABB roboti..itd itd ...In glej ga zlomka, na dolocenem delu strojev, kjer samostojno deluje ena enota, za nadzor instalirani Windows 3.1 (dobri stari casi). Dela vglavnem... problem je edino, ce je treba resetirat...he he:D takrat lahko gres mirno na eno kavico in kak t***k...8-)
negre..! gre ..? joj GORI ..!

LUCCA_BRASSI ::

Pri nas na firmi v laboratoriju večinoma instrumentarija laufa , na DOS ,in NT4 pa 98SE
v glavnem zaradi gonilnikov , ker jih nekatere firme ne obnavlajo za novejše sisteme, pa tudi da ne rečem koliko je drag merilni software8-O
Moments before detonation ,............

swar ::

Se en dokaz da se gre M$ju samo za denar(pa ne da ne bi vedel da se gre vecini za denar),sam M$ je na tem podrocju expert,oberejo te do nazga pa se to kar ti prodajo je treba skos krpat...

Alexius Heristalski ::

ki bi se jima naj življenska doba iztekla decembra letos, tj. 30. junija 2006.

Čakaj malo, decembra letos, to je 30. junija 2006? Kaj zdaj to pomeni, popravite to!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MadMax ::

Hehe, za to napačo so zihr krivi neredno updejtani win98 :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

njok ::

Kaj ce bi malo bolje pogledala in videla vejici? ;)

hruske ::

Vejice niso na mestu... :\

Alexius Heristalski ::

Dobro, berem brez vejic:
si je Microsoft očitno premislil ter podaljšal podporo (kritični varnostni popravki in telefonska pomoč) za Windows 98/SE in ME tj. 30. junija 2006

Namesto tj. bi moral napisati do.
Tisti tj. me je tako zmotil (članek mi je deloval zelo čudno), da si nisem mogel kaj, da ne bi zadeve pokomentiral. Navsezadnje je Slo-Tech profesionalna računalniška stran, ki si v novicah po mojem mnenju ne sme privoščiti napak (slovničnih in drugih).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mathjazz ::

Alexius Heristalski, hvala za opozorilo. Vendar Slo-Techove novice zaenkrat še vedno pišemo ljudje, zato se kdaj celo zmotimo. Ko bomo to prepustili računalnikom, bo drugače :D.
www.getfirefox.com

Alexius Heristalski ::

No, saj na napake opozarjam samo zato, da jih popravite. Po mojem mnenju je to koristno za vse.

lp
:)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

perci ::

Alexius - pravilno

doublemp ::

Še vedno pa podpora velja le za angleške windowse. Jaz k sm pa pred kratkim formatiral disk in reinštaliral 98SE Slo, sem pa brez popravkov :'(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Win98/Me - priložnost za Linux?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
454196 (2795) TESKAn
»

Netscapove sage

Oddelek: Novice / Brskalniki
174160 (3219) 64202
»

Spet luknje v Windowsih

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
312543 (2543) Mavrik
»

Intel pozabil na Windows 98 in ME

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
82232 (2232) Tody
»

Windows 98 vstajajo iz groba

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
231979 (1979) perci

Več podobnih tem