» »

Izšla deseta poskusna različica Linux 2.6.0 jedra

Izšla deseta poskusna različica Linux 2.6.0 jedra

Slashdot - Linuxov oče, Linus Torvalds, je včeraj izdal novo različico Linuxovega jedra, ki je označena 2.6.0-test10. Po deveti testni inačici, ki je izšla pred mesecem dni, se utegne zgoditi, da je to zadnja in da bo Linus kmalu izdal uradno 2.6.0. Ali se bo to uresničilo ali pa bomo morali do uradne verzije še malce počakati, se bo Linus odločil skupaj z Andrewom Mortonom. Novih funkcij ne načrtujeta, popravljala bosta le še manjše napake. Če si želite novo jedro preizkusiti takoj, lahko testno različico potegnete od tukaj. Več o tem.

17 komentarjev

Jebiveter ::

QL!>:D
Sam cakam na final, je pa za pricakovat vsaj se eno test11 verzijo. (glede na prejsnje mesece). Po porocilih so pohitritve tudi do 30%+ tko da, can't wait.
(v bistvu cakam na uradni Nvidia driver-installer za 2.6.0:8) )
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

moj_nick ::

Huraaa!!!

Sicer me bo še nekdo moral prepričat, da bi menjal jedro, ker mi sedanje (2.4.22-ac4) služi popolnoma stabilno in hitro, ampak naj jim bo 8-)

edit @Jebiveter: inštalirat nvidia-kernel pa ja ni nben problem pr 2.6. Greš v /usr/src in narediš:
unlink linux
ln -s linux-2.6.0testx linux

Nato nadaljuješ z inštalacijo nvidia-kernel, kot da nič ni bilo.

Gandalfar ::

Jebiveter: na minion.de imas tudi patch za nvidia-installer za 2.6.x

BaRtMaN ::

A je v tem jedru že podpora za vso periferijo nForceII čipovij? Predvsem mislim na integrirano mrežno kartico.

Dr_M ::

kaj pa zloglasni backdoor?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hruske ::

Dr.M, ga pogrešaš? :D

Dr_M ::

zakaj?>:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

poweroff ::

Backdoora ni, saj so ga odkrili in odstranili. Sicer pa 2.6 ze imam in lepo dela. Samo upam, da bomo kmalu docakali HTFS write podporo in da bodo postimali razne crypto in stegano produkte, da bodo delali na tem jedru.

BSD-jas ::

Matthai, ali si včeraj "nastopil" v Studiu City v prispevku o nadzoru potrošnikov, spamu in podobnih sranjih?

poweroff ::

8-)

Bakunin ::

matthai: imas kje avi?


Kaj v 2.6 (se) ni:

- podpora za tekram dc390 scsi
- podpora za ICH5 intel chipset
- ITE raid/ide kontroler

Hmm....zanimiv trik:

"I read in the Changelog to 2.6.0-test10, that ppl should not use ide-scsi (scsi emulation) for cdrecorders anymore. It causes problems, and the new versions of cdrecord doesn't need the scsi emulation anyway."

moj_nick ::

Če še ne veš, kje se nahaja zemlja, se scsi emulation ne uporablja niti pri novejših 2.4 kernelih.

Lep pozdrav

Bakunin ::

A ti vedno vsakega najprej posljes po zemlje in potem sele poves relevantno stvar ?

Za scsi-ide nisem vedel, ker imam sam scsi cd-r.

PS: to poznas?

mkdir /sys

mount -t sysfs none /sys

moj_nick ::

No, mogoče sem malo pretiraval s tistim med vejicami. Slab dan sem imel.

Informacij za sysfs trenutno nimam pri roki, so pa v /usr/src/linux-2.6.0-testx/Documentation/filesystems/sysfs.txt

poweroff ::

j - nimam avija, sam sem si zadevo ogledal šele preko neta...

T2 ::

moj_nick: Katerih novejsih 2.4 kernelih in kako da se ne uporablja? Razlozi malo bolj podrobno. Verjetno si mislu novejsih cdrtoolsih in ne da se ne uporablja ampak ni nujno da se uporablja?
Sam laufam zadnjega stabilnega 2.4.22 in mi scsi emulacija na pekacu fino dela za razliko od ide, kjer zadeva precej obremenjuje proc vsaj pri xcdroast. Dozdaj sm bil navajen, da se je pametno izogibat ide-ja pri ravnanju s pekaci, ker naj bi imeli tudi tisti ide interno scsi delovanje. Prvi pekaci so bili vsi prek scsi-ja, zato je tudi pri ide pekacih ostalo nekaj scsi "idej".

moj_nick ::

modprobe ide-cd
cdrecord dev=ATAPI:0,0,0 (vstavi številke, ki ustrezajo tvojemu sistemu)

To je vse ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux] - kernel2.6.0 + Slackware + moja glupost! Na pomoc!

Oddelek: Operacijski sistemi
101703 (1603) CCfly
»

Kernel 2.6.0-problemi z mrežno kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
5670 (635) moj_nick
»

Izšlo jedro Linux 2.6.0!

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
162559 (2559) Road Runner
»

Novo uradno linux jedro

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
62068 (2068) Uporabnik

Več podobnih tem