» »

Mozilla ne počiva na lovorikah

Mozilla ne počiva na lovorikah

Mozillazine - V zadnjih izvodih priljubljenih (računalniških) revij je padlo kar nekaj pohval na račun Mozille, oz. bolje rečeno njenih derivatov in naslednikov. Tako je v Forbesu dobil odlično oceno Mozilla Firebird, angleški Linux Format ga je skupaj s Thunderbirdom okitil z nazivom "najboljšega novega odprtega programja na svetu", prvi pa je, kot so zapisali na CIO.com tipičen primerek iz skupine najboljših odprtokodnih izdelkov.

Razvijalci Mozille pa kljub temu ne sedijo križem rok. Skoraj takoj, ko se je izvedelo, da nočne izdaje (namenjene le preskušanju) Mozille za Windows iz 3. februarja 2004 lahko izbrišejo celotno mapo Program Files, je bila napaka odpravljena. Naj samo spomnim, da je Microsoft za odpravo kritične varnostne luknje v končni(!) izdaji Internet Explorerja potreboval 53 dni.

Kmalu se lahko nadejamo tudi nove izdaje Mozilla Firebirda in Mozilla Thunderbirda. Slednjega lahko že preskusite, saj je izšel že drugi kandidat za izdajo, ki ga najdete tukaj.

50 komentarjev

«
1
2

Mobidick ::

Zopet Microsoft vs. OpenSource !

A je res blo treba zdaj izpostavljat Microsoft v tej novici??? Ne vem, no. Eni ste pa res naperjeni proti Gatesu.

lp
The future is digital!

Rumko ::

em kaj je pa tazga blo recen? sej je sam za primerjavo dou .... pizda so nekateri ljudje obcutljivi

CaqKa ::

ne nisem občutljiv ampak še predno sem komentarje prebral sem se vpršal če je sledeč stavek res potreben v novici:
Naj samo spomnim, da je Microsoft za odpravo kritične varnostne luknje v končni(!) izdaji Internet Explorerja potreboval 53 dni.

Dr_M ::

takih novic nebi smel objavlat, al bi mogl usaj kastrirat izjave ki niso na mestu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkolord ::

Opera sploh nima teh napak... ne pa ta počasna jajca, pa še hvalijo se kako varnostne luknje krpajo

Mobidick ::

Malo sem čital komentarje na to novico (vsaj mislim, da je blo tam), pa vidim, da nisem edin, ki je mnenja, da bi se včasih blo boljše vzdržat takih pripomb (večinoma čez Microsoft).

lp
The future is digital!

Phoebus ::

Popolnoma blesavi so komentarji da če se je moglo uturit MS noter ali ne.
DA, MORALO SE JE. Ker morajo novice primerjati, dajati občutek stanja, poučevati, ter predstavljati objektivne podatke.
In kaj je primerjava hitrosti odpravljanja bugov drugega kot vse našteto?

Sicer pa tistim ki ste zaljubljeni v svoj M$ softver in nočete slišat primerjav z drugimi rešitvami ni treba brati takih novic, ker vas itak ne bo nič prepričalo. Taki ste kot stari mujoti ki vozijo Golf II diesel in je za njih to naj avto na svetu in bog ne daj da bi kdo reku da je kakšna druga firma naredila kaj boljšega medtem ko je njihov avto prerjavel.

darkolord ::

Phoebus: sej drugacnih novi sploh ni...

CCfly ::

Opera sploh nima teh napak... ne pa ta počasna jajca, pa še hvalijo se kako varnostne luknje krpajo

Govora je bilo o nocni izdaji, ki je namenjena razvijalcem. Glede hitrosti pa Firebird ni ne vem kako grozno pocasen. Morda si pogledal le staro Mozillo. Meni se je Firebird kar priljubil, drugace bi ze uporabljal Opero.



Komentar o MS je bil pa ravno tako potreben kot je potrebno vase cviljenje o tem kako grozno je, ker se je nekdo odlocil da da sebi malo duska in okrca podjetje ki se na vsakem koraku hvali da pocne vse da bi bili njihovi uporabniki varni.

Tody ::

Ne ni se moralo ! Pa kaj sploh hočte primerjat 10000 nadubudnih programerjev proti MS ? noh prow če so popravil lukno pa kaj ? Da se sprav ves ta folk ki sovraži ms in išče luknje samo zato ker so kapitalistični prasci na opensorce kodo bi me prov zanimal kaj bi ratal...

Tody ::

porblem je v tem da si dajajo preveč duška .... :\

PARTyZAN ::

Sicer pa tistim ki ste zaljubljeni v svoj M$ softver in nočete slišat primerjav z drugimi rešitvami ni treba brati takih novic, ker vas itak ne bo nič prepričalo. Taki ste kot stari mujoti ki vozijo Golf II diesel in je za njih to naj avto na svetu in bog ne daj da bi kdo reku da je kakšna druga firma naredila kaj boljšega medtem ko je njihov avto prerjavel.

Linux je proti win Yugo:P

moj_nick ::

Dejte še mal otročjih & brezveznih komentarjev, da se bom lahko malo nasmejal:)
110111001001010001010000

ghaefb ::

...ne morem verjet da toliko folka zagovarja MS. Na slo-tech-u!? (whathaf*ck)
_ghaefb

CCfly ::

Linux je proti win Yugo

Kaksni so tvoji argumenti ? Okej na Linux-u ti ne laufa tvoj najnovejsi spil, ki je tako totalno sux, ampak izkoristi tvojo graficno do konca. In vsi imamo radi najnovejse 300AAxxx* glajenje robov.

Ce bi vsaj malo poznal Linux bi videl da ima svoje prednosti, ki jih bos v kaksnih Oknih zaman iskal. Obratno pa velja samo za spile.

Da se sprav ves ta folk ki sovraži ms in išče luknje samo zato ker so kapitalistični prasci na opensorce kodo bi me prov zanimal kaj bi ratal...

Mislim da bi bila Sourceforge in Freshmeat prepocasna za kaj takega.

Tody ::

hum na windowsih se špila samo igrce ?? Pizda pa pol je folk prfuknjen k tok windowsov pokup ? Mislim halllo Linux je kao zastojn pa še zmeri MS tok zasluž... kam je šel ta svet ??:D :D Ne preveč buče valit ti bodo zmrznle uzuni.... in robove se ne gradi ampak gladi >:D :D

Filo ::

hmm ne vem amapk po pravici povedan sem mozillo po enemu tednu zbrisal ker je bila pač počasna v nekaterih primerih...(pri odpiranju veliko število slik) in na nekaterih siteih napačno prikazovanje in formiranje (za kar ni sicer vse mozilla kriva, ampak vseeno :). Imel sem jo skoraj en mesec in me je minilo..

upam da so drugi programski skupi v pod okriljem ali z imenom mozilla kaj boljši..

Dr_M ::

ni stvar zdej tuki kaj je slabo, pa kaj je dobro, dejstvo je, da nekateri brez potrebe in brez kakrsnegakoli razloga pluvajo cez MS, da lahko forsirajo OS...
pa potem se nekdo uprasa kako lahko zagovarjamo MS? tuki ga nihce ne zagovarja, ampak samo ocitno nekateri ne marajo mlatenja prazne slame.
ja tut normalen folk se zivi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

NoOrdinary ::

Vsi se tok sekirajo cez linux, a se pocute ogrozene? Tak pluvanje cez opensource, vsi pa laufajo eMule, kodirajo z VirtualDub itd. imo ce vam novice niso vsec se prjavte na MSnews. O primerjavi časa pa ne vem kaj vs je tok zbodl? A je to spet ena od gunih for jest mam pa AMD zato morjo vsi Intli bit skret?

Road Runner ::

Filo: mozilla je res dost počasna, mozilla firebird je dost hitrejši, čist tko probi enkrat k ti bo kj dougčs :)

TESKAn ::

Čisto tako, stavkov 'open source suxxx big time' ne boš našel, vsaj ne veliko. Kar nam gre nekaterim v nos je to, da nekateri vse prevečkrat tulite 'M$ SUXXXX, LINUX OWWWWWWWWWWWZZZZZZZZ!!!!!'. In mogoče linux==yugo primerjava niti ni tako napačna - za obe stvari velja, da če ju hočeš uporabljat, se moreš kar spoznat na zadevo;).

Na koncu - poskusil sem pa že netscape, opero, mozillo - in na koncu sem še zmeraj pri IE+Google toolbar. In nisem še ničesar 'fasal' zaradi varnostnih lukenj v IEju. Plus, za razliko od opere, mozille, netscapea, mi IE vse prikaže lepo. In zakaj vraga bi si po računalniku smetil z še enim programom, če mi ta, ki ga imam, povsem odgovarja?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Filo ::

YEEEAAH F*CK THA POULICE !! lol:D :D :D

CCfly ::

hum na windowsih se špila samo igrce ??
Ja vecinoma.
(Najdi primer kjer se Okna bolje obnesejo od Linux-a.Vem da jih ni veliko.)

Pizda pa pol je folk prfuknjen k tok windowsov pokup ?
Tocno moje misli.
(Nekateri si Windowse nelegalno skopirajo, nekateri jih ne morejo zamenjati ceprav bi zeleli, nekateri pa si se lahko privoscijo neucinkovit informacijski sistem. Ce mi ne verjames si poglej kje Linux najbolj uspeva.)

Mislim halllo Linux je kao zastojn pa še zmeri MS tok zasluž...
Zivljenje je p**** kaj ne.
(Linux je zastonj, samo uporabljati ga pa moras znat. Placajo se storitve, ce jih zelis. Tisti zasluzek pa prihaja bolj od OEM partnerjev kot pa posameznikov. In ti niso ravno vizionarji. Ta vloga pripada majhnim.)

kam je šel ta svet ??
Odgovor obsega vse moznosti, ki jih dovoljuje teorija relativnosti.

Ne preveč buče valit ti bodo zmrznle uzuni....
Ne bi vedel, se ne ukvarjam z bucami. Pa tudi fizicno bi bilo rahlo nemogoce.

in robove se ne gradi ampak gladi
Ups tipkarski skrat. Si zdaj zadovoljen ?


Naj se samo malo popravim. Obstaja nekaj CASE orodij in kaksen avdio / video program, ki bi ga zelel videti na Linux-u, drugace pa jaz smatram Linux (GNU) kot mnogo boljsi sistem. O ceni govoriti bi bilo pa malo smesno glede na to koliko denarja bi moral dati, da Okna sploh postanejo uporabno okolje.

PS: Prosim ne vzemite tega osebno, kar se tice Linux-a sem res pristranski. Dovolj dobro pa poznam oba sistema, da lahko potegnem tudi kaksno objektivno stvar ven. Moje pisanje pa sicer izvira iz neimenovane izjave o nekem Yugu.

TESKAn ::

No, CCfly, koliko denarja moraš dati, da postanejo okna uporabna?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

CCfly ::

In mogoče linux==yugo primerjava niti ni tako napačna - za obe stvari velja, da če ju hočeš uporabljat, se moreš kar spoznat na zadevo.

Ti casi so mimo. Samo tri distribucije so nekaksen izziv za uporabo. Slackware, Debian in Gentoo.
Ce pa res zelis , tukaj je pravilna nalogija iz odlicne knjige In the Beginning was the Command Line:

The analogy between cars and operating systems is not half bad, and so let me run with it for a moment, as a way of giving an executive summary of our situation today.

Imagine a crossroads where four competing auto dealerships are situated. One of them (Microsoft) is much, much bigger than the others. It started out years ago selling three-speed bicycles (MS-DOS); these were not perfect, but they worked, and when they broke you could easily fix them.

There was a competing bicycle dealership next door (Apple) that one day began selling motorized vehicles--expensive but attractively styled cars with their innards hermetically sealed, so that how they worked was something of a mystery.

The big dealership responded by rushing a moped upgrade kit (the original Windows) onto the market. This was a Rube Goldberg contraption that, when bolted onto a three-speed bicycle, enabled it to keep up, just barely, with Apple-cars. The users had to wear goggles and were always picking bugs out of their teeth while Apple owners sped along in hermetically sealed comfort, sneering out the windows. But the Micro-mopeds were cheap, and easy to fix compared with the Apple-cars, and their market share waxed.

Eventually the big dealership came out with a full-fledged car: a colossal station wagon (Windows 95). It had all the aesthetic appeal of a Soviet worker housing block, it leaked oil and blew gaskets, and it was an enormous success. A little later, they also came out with a hulking off-road vehicle intended for industrial users (Windows NT) which was no more beautiful than the station wagon, and only a little more reliable.

Since then there has been a lot of noise and shouting, but little has changed. The smaller dealership continues to sell sleek Euro-styled sedans and to spend a lot of money on advertising campaigns. They have had GOING OUT OF BUSINESS! signs taped up in their windows for so long that they have gotten all yellow and curly. The big one keeps making bigger and bigger station wagons and ORVs.

On the other side of the road are two competitors that have come along more recently.

One of them (Be, Inc.) is selling fully operational Batmobiles (the BeOS). They are more beautiful and stylish even than the Euro-sedans, better designed, more technologically advanced, and at least as reliable as anything else on the market--and yet cheaper than the others.

With one exception, that is: Linux, which is right next door, and which is not a business at all. It's a bunch of RVs, yurts, tepees, and geodesic domes set up in a field and organized by consensus. The people who live there are making tanks. These are not old-fashioned, cast-iron Soviet tanks; these are more like the M1 tanks of the U.S. Army, made of space-age materials and jammed with sophisticated technology from one end to the other. But they are better than Army tanks. They've been modified in such a way that they never, ever break down, are light and maneuverable enough to use on ordinary streets, and use no more fuel than a subcompact car. These tanks are being cranked out, on the spot, at a terrific pace, and a vast number of them are lined up along the edge of the road with keys in the ignition. Anyone who wants can simply climb into one and drive it away for free.

Customers come to this crossroads in throngs, day and night. Ninety percent of them go straight to the biggest dealership and buy station wagons or off-road vehicles. They do not even look at the other dealerships.

Of the remaining ten percent, most go and buy a sleek Euro-sedan, pausing only to turn up their noses at the philistines going to buy the station wagons and ORVs. If they even notice the people on the opposite side of the road, selling the cheaper, technically superior vehicles, these customers deride them cranks and half-wits.

The Batmobile outlet sells a few vehicles to the occasional car nut who wants a second vehicle to go with his station wagon, but seems to accept, at least for now, that it's a fringe player.

The group giving away the free tanks only stays alive because it is staffed by volunteers, who are lined up at the edge of the street with bullhorns, trying to draw customers' attention to this incredible situation. A typical conversation goes something like this:

Hacker with bullhorn: "Save your money! Accept one of our free tanks! It is invulnerable, and can drive across rocks and swamps at ninety miles an hour while getting a hundred miles to the gallon!"

Prospective station wagon buyer: "I know what you say is true...but...er...I don't know how to maintain a tank!"

Bullhorn: "You don't know how to maintain a station wagon either!"

Buyer: "But this dealership has mechanics on staff. If something goes wrong with my station wagon, I can take a day off work, bring it here, and pay them to work on it while I sit in the waiting room for hours, listening to elevator music."

Bullhorn: "But if you accept one of our free tanks we will send volunteers to your house to fix it for free while you sleep!"

Buyer: "Stay away from my house, you freak!"

Bullhorn: "But..."

Buyer: "Can't you see that everyone is buying station wagons?"

CCfly ::

No, CCfly, koliko denarja moraš dati, da postanejo okna uporabna?

Ce ne bi uporabljal Open Source programja, nekaj takega:
MS WIN XP HOME ANG 28k
OFFICE 2003 Basic Edition SLO 57k
NORTON ANTIVIRUS 2004 OEM 7k
CYBERLINK POWER DVD 4.0 2k
NERO EXPRESS 2k
Toliko da lahko zadovoljis tistim osnovnim potrebam, naprimer spises ubogi navaden dokument (ne Wordpad je pa malenkost premalo).

Potem pa ker bi rad se kaj sprogramiral:
MS Visual Studio, recimo MSDN paket ki pride kaksnih 300k ce imas sreco.

TESKAn ::

Akhem...tle govorimo o operacijskem sistemu. In ne vem, če firme, ki prodajajo profesionalne programe za okna (npr. mathematica, matlab, ...) enostavno dajo na net zastonj verzijo za Linux. Plus nekaterih programov za linux enostavno ni (recimo Protel...).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

keber ::

Točno tako, ni vse v Officeu.

Kaj pa AutoCAD, pa na kupe specializiranih programov? Tega v linuxu žal ni.

CCfly ::

Akhem...tle govorimo o operacijskem sistemu. In ne vem, če firme, ki prodajajo profesionalne programe za okna (npr. mathematica, matlab, ...) enostavno dajo na net zastonj verzijo za Linux. Plus nekaterih programov za linux enostavno ni (recimo Protel...).

Rahlo ironicno, ker sta Matlab in Mathematica nastala v Unixu in so jih sele pozneje prenesli na Okna. Za Mathematico nisem nasel kaksne boljse zamenjave, Matlab pa odlicno (vsaj osnovni del, drugace je se polno specializiranih paketov) nadomesti Octave. Oba pa zelo lepo delata v Linuxu in jih lahko kaksen resen matematik kupi. Pravzaprav se nisem videl matematika na faksu, ki ne bi uporabljal Linux-a (vsaj na FRI ne). Zanimivo. Kar se tice Protela pa nisem ravno strokovnjak za razvoj elektronskih vezij, vem pa da obstaja kar nekaj orodij tudi za to. Mogoce kaj takega http://bach.ece.jhu.edu/~haceaton/pcb/.
No ja ce bi govoril samo o operacijskem sistemu, potem ne mores govoriti o sami uporabnosti, ker operacijski sistem nudi storitve aplikacijskim programom.

CCfly ::

Hehehe:
http://pages.sbcglobal.net/mycroft/linux/images/autocad_wine-shot0.png

Je kar nekaj programov, ki zadostijo CAD potrebam http://www.linuxgazette.com/issue54/frost.html. Res tako popolnega paketa kot je AutoCAD pa ni (tudi AutoCAD se je izvalil na Unix sistemih). No tisti screenshot pa je se malenkost drugacna resitev :D.

No okej zdaj imamo AutoCAD za profesionalno modeliranje (predvidevam da ne rabis AutoCAD-a za kaj manjsega). Naprej prosim.

TESKAn ::

Hej, najprej govoriš, kake programe vse rabiš za Okna, da so uporabna, naštevaš cene. Jaz rečem, da če hočeš uporabljat profi programe na linuxu, jih moreš prav tako plačat. Nato ti odvrneš, da obstajajo zastonj alternative za Linux. Jaz pa sedaj trdim, da obstajajo tudi zastonj variante za Okna. Tako da je tvoja trditev, da rabiš premoženje, da usposobiš okna in podkrepitev te trditve z naštevanjem cen komercialnih programov, nesmiselna. Razen seveda, če ti smatraš tistih ~30 tisoč, kolikor veljajo Okna, za premoženje...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

CCfly ::

No torej ce obstajajo zastonj variante za Okna (mimogrede za te programe se trudijo isti ljudje) in jih uporabljas, zakaj bi placeval se za Okna. Za teh 30k dobis en beden firewall, bednega risarja, beleznico, windows update in zastarel browser. Ce zelis uporabljati zastonj programsko opremo je Linux pac bolj logicna izbira (in cenejsa).

Sicer pa sem ze zgoraj napisal da je bilo moje pisanje odziv na tisto primerjavo z Yugotom. Prav tako sem pri tistem spisku napisal da je to ce ne uporabljas Open Source programja (ki ga obicajno ne).

PS: Komericalna oprema v Linux-u je bolj izjema kot pravilo. Realno dobis v klasicni distribuciji toliko programja, da je sistem uporaben za delo ze od zacetka.
PS2: Res je da sem pretiraval s tistim premozenjem (v mislis sem imel tipicnega kupca).
PS3: A ves koliko piva dobis za 30k >:D.
PS4: Ne zameri ce sem te po krivem obtozil, da samo igras igrice. Si ze kaj razmiljal o Linux-u ? >:D
PS5: Jez grem spat :).

hruske ::

Fascinantno. Zanima me kaj je bolje ... sam se naučit formatirat disk, al dat sosedu studentu 3 jurje na let, pa ti on namesti linux pa dela vse kar nucas, brez virusov.
Ampak to je že vn s teme... :\

CaqKa ::

ko se bo vaš "fascinantni linux" razširil tudi nebo brez virusov in bugov...

hruske ::

itak gre pr obeh sistemih za to, komu ti zaupas... cigavim programom oz. cigavi izvorni kodi ... tako da problem uporabnika, ki da možnosti virusu obstaja, ja.

CaqKa ::

exactly.
in kakor hitro bo linux razširjen.. se bo zgodilo isto kot z ibmovimi diski.. določen procent diskov tako kot pač vedno crkne.. in ker je vsa folk kupoval ibm diske so ti zaradi več okvar, prišli v slabo luč...

CCfly ::

Fascinantno. Zanima me kaj je bolje ... sam se naučit formatirat disk, al dat sosedu studentu 3 jurje na let, pa ti on namesti linux pa dela vse kar nucas, brez virusov.
Ampak to je že vn s teme...


Ocitno se nisi nikdar poskusil nalozit Linux-a. Zadeva ze dolgo ne zahteva znanja kaksnega znanstvenika, ki bi delal v vesoljski agenciji.

ko se bo vaš "fascinantni linux" razširil tudi nebo brez virusov in bugov...

So virusi in so hrosci. Razlika pa je v tem, da so virusi ne samo izredno redki tudi tezko jih je narediti.
Kot primer se to: V samem jedru so v tem letu odkrili eno samo resno napako, pa se za to si moral biti vsaj prijavljen kot uporabnik na sistemu. Ce mislis da je to zato ker malo ljudi uporablja Linux se pa grdo motis.

keber ::

CCfly, slab primer glede autocada. Še vedno ga moraš plačat. Kakršna koli prosta varianta pri programih za načrtovanje za resno delo ni vredna pol k****.

bj ::

Nove verzije so uradno zunaj. Spet so spremenili ime. Firebird je sedaj Firefox. Škoda, bilo mi je všeč kombinacija Firebird+Thunderbird. Dodatna plug-ina ki ju imam inštalirana (things they left out in web developer) delujeta brez težav.

Edina stvar, ki me je v bistvu v verziji 0.7 motila pa še žal ni odpravljena - Firefox ima še vedno občasno težave pri izrisu elementa (1px črta na levi strani elementa se še vedno zna pojavit, smrk). Drugače pa je najboljši, takoj za njim pa safari :)

Evo zdaj pa grem odzipat še Thunderbirda...

Kaboom ::



ok, ampak očitno ne gre. ker resnica boli... saj mene tudi ker laufam Win2000.

še vedno potrebujem laufat stavri na računalniku kar ni v linuxih... nekatere igrice :8)

laufam pa linux na gateway mašini in se mi shell dostop dopade bolj kot celi winsi...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

hruske ::

ccfly, zakaj se windows sesuvajo? ker ljudje gor tlačijo vseh sorte progame in gonilnike, ki niso kvalitetno napisani. Če daš nekvalitetno kodo na linux, misliš da se ne bo isto zgodilo?

CCfly ::

Firefox ? Ma ne ze spet novo ime.

hruske ::

CCfly ::

No ja vsaj pol imena so obdrzal.

NoOrdinary ::

mk-klavz, windowse se ne bi smel sesut pa ce tlaces ne vem kaksno kodo tja gor. imo koda k sesuva sistem je virus, ne pa uporabniski programi, ampak zgleda da mojo windowsi takih "virusov" precej vec koker jih ma keksen norton v bazi. Za linuxov kernel je pa dokazano po ne vem kaksni metodi, bi mogl guni s FRIja vedet, da se kernel ne more sesut ne glede na to kaj pocnes za eno od starejsih verzij. In mislm da se ni kej dost spremenl. Hec takih novic je bol drugje, a ni žalosten da programerji k so dobr placan za svoj del in firma k ma skor popolen monopol na trgu PCjov rab 2 mesca da poprav en bug, majo pa čas umes stozet ene 3 domene zato k se ime slis podoben k njihov, pa mas se vseen cel trop ljudi k to isto firmo vsi pobeslenli zagovarajo

hruske ::

Jah, ne bi se smeli, ampak se. Žal. To je pa prednost odprte kode, da je neprimerno čistejša. Zato tud laufam debiana.

CCfly ::

Kernel se ne bi smel sesut, ne eden ne drugi, kot posledica napake v izvajanju uporabniskih programov. Lahko pa se sesuje zaradi slabo spisanih gonilnikov. Pa se to ne vedno.

Brane2 ::

Kar se Mozille itd tice- se je meni zdela vedno bolj crap. Ogromen program, nalaga se celo vecnost, pa po trilijon verzijah je se vedno poln bugov.
Enako velja za kojekakve ognjene ptice itd. A je res tak problem nardit posten HTML browser ?

Zame je ravno zaradi tega zakon Konqueror. Majhen, hiter, vdelan v okolje, nezahteven.
Ja, ni popoln in ne prikaze pravilno marsikaksne strani, ampak Mozilla ni kaj dosti boljsa. Sploh pa sedaj, ko je zunaj prenovljeni Konqueror v KDE 3.2.
Mozillo in ptice imam sicer nekje nainstalirane, pa ne vem vec kje- jih ne uporabljam.

Kar se Linuxa tice:

1. Precej stvari se ni na voljo, ki smo jih vajeni iz Windows okolja, oziroma se niso na zadostni ravni. Vendar se ta seznam iz dneva v dan krci, Wine dela vse bolje (in tako lahko dolocene Win ali DOS stvari poganjas tudi v Linuxu), pa tudi dostikrat se na Linuxu najde boljsa resitev zastonj.

2. Tezave pri delu z Linuxom so v glavnem tezave z racunalnisko nepismenostjo. Vecina stvari okrog nas prihaja iz Unix okolja, celo mnoge stvari v Winsih so narejene po vzoru ali vsaj pod vplivom Unixa. Linux je zelo blizu Unixu, torej uporablja "standardne" resitve.

3. Folk je ze pozabil, koliko casa mu je vzelo, da se je udomacil na Winsih in ga sedja problemi privajanja na Linux bolijo, ceprav so v primerjavi s prejsnjimi pravzaprav majhni.

4. Primerjava z Yugotom je mogoce umestna, vendar igrajo tu vlogo jugeca Winsi. Kot stvari stojijo sedaj, Linux gate trga in Winse resujejo samo problemi zdruzljivosti starega softverja. So se cisto kozmeticne stvari (komu je npr. bolj vsec XP GUI itd) a to so malenkosti, ki se izgubljajo...

5. Linux raste zelo hitro. Je dalec vecji, kot je bil pred letom in dalec manjsi, kot bo naslednje leto ob tem casu. Vse vec bo resitev, ki jih na WInsih sploh ni...

darkolord ::

3. Folk je ze pozabil, koliko casa mu je vzelo, da se je udomacil na Winsih in ga sedja problemi privajanja na Linux bolijo, ceprav so v primerjavi s prejsnjimi pravzaprav majhni.


za večino je bilo privajanje na Win hkrati tudi privajanje na sam PC, tako da po moje tega ne moreš direkt primerjat

5. Linux raste zelo hitro. Je dalec vecji, kot je bil pred letom in dalec manjsi, kot bo naslednje leto ob tem casu. Vse vec bo resitev, ki jih na WInsih sploh ni...


Malo si čas pomešal da primerjaš prihodnost enega programa s sedanjostjo drugega... sej Win bo enkrat tudi nova verzija, ki bo imela nove stvari...

pa tudi drugače, tele razprave so vedno enake... vsi se še tako krega(m/j)o, pa še nobenemu ni uspelo svoje trditve podkrepiti z zelo dobrimi argumenti...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla Firefox 0.8, Thunderbird 0.5, in prenovljen portal MozillaZine

Oddelek: Novice / Brskalniki
405640 (5640) MrStein
»

Pregledi lanskega leta I.

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
62481 (2481) Marjan
»

Poplava novosti iz Mozilla Foundation

Oddelek: Novice / Brskalniki
162592 (2592) poweroff
»

Mozilla Composer bo razvijalo podjetje

Oddelek: Novice / Brskalniki
72344 (2344) Jux
»

Mozilla 1.5 Alpha

Oddelek: Novice / Brskalniki
72346 (2346) ragnarock

Več podobnih tem