» »

Izšel Linux 2.6.4

Izšel Linux 2.6.4

Slashdot - Pred približno dvema tednoma je Linux svet precej prestrašila varnostna luknja v funkciji mremap(), ki pa jo je jedro 2.6.3 popravilo. V sledečih dveh tednih pa so razvijalci vse prej kot lenarili in tako se je pred nami znašla nova različica Linux jedra, tokrat, presenetljivo, poimenovana 2.6.4. Najpomembnejše novosti? Izboljšana XFS podpora ter USB in IEEE1394 povezljivost. Vse bonbončke si lahko ogledate tu, prenesite pa ga kar iz slovenskega zrcalnega strežnika.

Morda bi bilo zanimivo narediti primerjavo in napredek Linux jedra od leta 1994, saj ta mesec mineva deset let od različice 1.0.

12 komentarjev

Brane2 ::

Deua zadeua ! :D

No, ceprav ji se manjka par stvari, kkot je denimo podpora za Reiserfs4, pa popravlejni driverji za 3Wareove RAID kartice itd. Vecina pa vendarle spila 100.0% ...

Gandalfar ::

Brane2: napisi patch in ga poslj ... ;)

/me hides

Brane2 ::

Patch za 3Ware je ze v mm-1 verziji, samo tisto raje pustim pri miru... :\

MrStein ::

Da prišparam "papir" :

Čez nekaj tednov bo izšel linux 2.6.5 ! Imel bo neke novosti glede na 2.6.4 !!!
Nato se bo zgodilo nekaj, kar nihče ni pričakoval. Izšla bo naslednja verzija, za katero večino znanstvenikov trdi, da se bo imenovala 2.6.6, niso pa še 100% ziher.
Krožijo tudi govorice, da bo 2.6.6 sledila 2.6.7 , ampak to so že trditve polnagih bradačev, kateri ležijo na žebljih in jih nihče ne jemlje resno ...

dr.J ::

MrStein:

dokler se tule objavljajo vse novosti, povezane z raznimi beta driverji za grafične kartice in se modruje, kako bo izgledal naslednji M$ sistem, ter razne ostale alfa-beta-bedarije, je zgornja novica zelo v redu. Mirno si lahko šparaš svoj čas.

Sanel ::

Jaz imam RH 9 i ne vem točno katero jedro.

Kako naj zdaj naredim UPDATE potem ko sem DL "linux-2.6.4.tar.bz2"

Hvala za pomoc in LP

Sanel

Brane2 ::

MrStein:

Saj novica ni v stevilki nove verzije, temvec v dejstvu, da je izsla. Za razliko od 2.6.3 je bilo tu veliko manj vmesnih verzij "rc" in presledki med njimi veliko vecji. To pa kaze na visjo kakovost verzije, saj j epopravkov vse manj, poleg tega pa je nekaj novih funkcij. Jaz sem recimo 2.6.4ko cakal zaradi Reiserfs4, pa zgleda dalbo to padko sele v verzijo 2.6.5.

Je pa tudi lup drugih stvar, ki bijih rad imel, pa v prejsnji verziji niso delale najbolje. Zame je zato taka verzija precej pomembna novost, ceprav gre za stevilcno razliko od ubogih 0.01 v stevilki verzije...

CaqKa ::

se podpišem pod mrsteinov post.

coderock ::

Sanel:
"kernel howto"
"post-halloween"
pa milsim da je nekaj uporabnega se v "the wonderful world of linux 2.6".

Vse to seveda najdes s pomocjo googla.


As always, running fine:
root@nd47:~# uname -a
Linux nd47 2.6.4 #25 Thu Mar 11 13:23:05 CET 2004 i686 unknown unknown GNU/Linux
root@nd47:~# uptime
17:26:41 up 23:14, 12 users, load average: 1.00, 1.00, 1.00

Brane2 ::

Hmmm. Sele zdaj sem opazil, da imam pri 2.6.4. oopazno povecan lag med misko in kurzorjem v X/KDM okolju. Sem probal stvar prevest v razlicnih kokmbinacijah (brez realtime schedulerja, brez CPU throthlinga itd itd) a rezultat je vedno enak. Vse dela super, le kazalec miske je malo pijan. Takko da sem presaltal nazaj na "stari" 2.6.3r2 ...

MrStein ::

Pravi heker bi napako popravil in laufal 2.6.4-moj1 :D
Saj si problem prijavil razvijalcem, a ne ?

Brane2 ::

Pravi heker bi videl v kodo in jo kar rocno popravil v stroju, dokler ta se laufa ! >:D

Nisem prijavil stvari, ker je ocitna, ker takrat nisem imel dostopa na os.linux.kernel in ker sem ziher da je to prijavilo 10.000 ljudi ze prvi dan. Nisem hotel delat guzve...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova različica jedra 2.6

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
242324 (2324) Nox
»

Izšel Linux 2.6.4

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
122373 (2373) Brane2
»

Nova razpoka v jedru Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
565371 (5371) Vlady
»

Izšlo jedro Linux 2.6.0!

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
162567 (2567) Road Runner
»

Novo uradno linux jedro

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
62078 (2078) Uporabnik

Več podobnih tem