» »

GNOME 2.6

GNOME 2.6

GNOME 2.6

OSNews - Sadovi šestmesečnega trdega dela hekerjev, vzdrževalcev, prevajalcev, preizkuševalcev ter ekip za uporabnost in dostopnost okolja GNOME so danes postali javno dostopni. V težkem razvojnem obdobju, ko so preminuli kar trije pomembni sodelavci projekta, je namizno okolje pridobilo predvsem na uporabniškem vmesniku, hitrosti, zanesljivosti in vgrajenem sistemu pomoči. Na voljo sta tudi prvi kritiki ( 1 in 2), kot vedno pa lahko več informacij najdete v opombah ob izdaji.

20 komentarjev

kopernik ::

Zgleda kar dobro. Čimprej ga moram stestirati. :)

Filo ::

al pa če je hud a...

borchi ::

hja, bomo vidli če bo 2.6tki uspelo zrinat xfce4 z mojga desktopa ;-)
l'jga

boogoo ::

Komaj čakam da pricurlja v debian unstable, se mi ne da compilat :D

pivmik ::

Zgleda v redu.
Samo a je kakšen poseben razlog da ima tako grde ikone(BMK če se jih da spremenit)?
Pa zakaj so gumbi iste barve kot barve oken (mal bolj temna ali bolj svtla barva pa bi blo)?
LP, Gregor GRE^

moj_nick ::

Tale tema na screenshotu je Industrial, uradna Ximian Desktop tema.

Men je ful dobra in jo tut vsepovsod uporabljam :))
110111001001010001010000

napsy ::

Hehe :)
Tale GNOME 2.6 je carski. Že beto kar nakaj časa uporabljam in moram rečti da sm kr presenečen, ker so toliko stvari popravil. Najbolj mi je pa všeč novi "prostorski" način Nautilusa.

GNOME team, svaka vam čast!
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Gandalfar ::

boogoo: menda je ze v experimental.. :)

tole pravi, da je ze notr:
http://pkg-gnome.alioth.debian.org/pack...

apt-get dist-upgrade -u -t experimental


zdej grem pa to narest.. ce se mi racunalnik vzge in me ne bo nazaj .. ne dela se dobr ;)

CCfly ::

slava mu :D

Gandalfar ::

uuu ... kolk je tanov KDE pa Konqueror lepa stvar ... ;)

Uspel mi je sfukat cel gnome in vecino GTK aplikacij. Samo xmms se dela od njih :>

pocatke, da bo v unstable. Mogoce ima kaj pri tem tudi dejstvu, da sem izvedel tisti zgornji ukaz dobesedno (potegne vse iz experimentala)

Gandalfar ::

HUUUUUUUDO! :)

Stvari dejansko boljs delajo, ce jih konfiguriras do konca ;-)

GNOME2.6 je hitrejsi, lepsi in z Alt+Shift se da tipkovnico preklapljat! Prav tako se vse GTK aplikacije (firefox, evolution, ..) obcutno hitreje nalagajo .. kakor tudi sam gnome. Pohvalno.

hanibal ::

boogoo, Gandalfar

Sodec po http://lists.debian.org/debian-release/... ne bo sel tako kmalu v unstable (GNOME 2.6 won't go into sid until it's complete and has undergone reasonable testing*.
A drugac me kar trese od pricakovanj ;-)
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

Gandalfar ::

kdo rab unstable ce mamo experimental ... sej ne rabm racunalnika zato, da bi delu kej pametnega gor ;)

Jux ::

Če bi uporabljal linux, bi hotu met gnome 2.6. KDE zgleda k risanka in za nek resen stroj in delo enostavno ne potegne. Očitno so zraven pri interfaceu od Gnome-a (oz. te teme, ki je na sliki) sedel celo ljudje ki se spoznajo na UI dezajn in ne samo programerji, ki pijejo kokakolo >:D!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

ghaefb ::

Gnome 2.6 super je, lepo so poštimali :))
Samo še vedno ne uporabljam, raje fluxbox

CCfly ::

To pa dela feedback od Sun-a. Čeprav sem jaz tisti risankast KDE interface kar lepo porihtal. Prav nič več kičast ni :). Zdele pa KDE že kakšna dva tedna uporabljam, ker je hitrejši od GNOME-a. Bomo videli kakšen je 2.6. Ah, sicer bom pa kar na twm prešel.

BigWhale ::

Windows XP pa NE zgledajo kot risanka?!?!

Zaoblena okna, kir cepec se je pa to spomnu... :P

Jux ::

zaobljena okna, če so subtlo in okusno že preživim, ampak risankastih Title lineov pa ne - kaj jim je treba da je namesto naravnost tam kr neki izbočeno. Sej je težko rečt točno katere stvari me motijo, vendar celoten feel desktopa pač ni PRO ampak bolj strip. Sej ne rečem - enim (linux programerjem :D) očitno to ful sede, sam jst pa prisegam na lep clean layout, kjer mi title line-i zasedejo čim manj prostora in spodnji task bar pravtako (jst mam dokonca speštane te stvari v winxp.

Anyways, me likes gnome - especialy ximian desktop layout.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

moj_nick ::

@Jux

Jaz poskušama kahakai z pypanel-om (taskbar). Je hiter, prilagodljiv, zavzema malo prostora in omogoča kar najhitrejše delo. V fluxboxu sem še, ker se mi ne ljubi slit-a v kahakai-u konfigurirat. :\

Seveda je zadaj Gnome desktop environment & GTK2
110111001001010001010000

Jux ::

kakšna slikca?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GNOME 2.18

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
454277 (2971) Matevžk
»

GNOME 2.16

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92642 (2387) Roadkill
»

Gnome 2.10

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
343905 (3343) borchi
»

Gnome 2.8

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
62862 (2862) nicjasno
»

Kaj bo novega v Gnome 2.8?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
182507 (2507) moj_nick

Več podobnih tem