» »

Strežnik GNOME pokleknil

Strežnik GNOME pokleknil

GNOME - Kot je zapisano na naslovni strani namiznega okolja GNOME, so nepridipravi vdrli v strežnik, ki gosti www.gnome.org in nekatere druge spletne strani gnome.org. Po dosedanjih preiskavah niso našli nobene zlorabe izvorne kode na FTP-straneh pa tudi ne v repozitoriju izvorne kode. Kljub temu so nadzorniki sistema storitve vzpostavili na začasnem strežniku, kar pa jim je vzelo nekaj dragocenega časa. Tako je izid GNOME 2.6 prestavljen za en teden, na 31. marec. Več informacij bo na dopisnem seznamu gnome-announce-list.

34 komentarjev

Gandalfar ::

bogi palcki .. :/

moj_nick ::

No, glede na to, da je vse open, jim kakšne večje škode poleg prešvicanih majic administratorjev ni povzročilo. :D

Si bom pa lahko za rojstni dan inštaliral čist frišn Gnome :))
110111001001010001010000

Gandalfar ::

Ziher so hotl izvorno kodo ukrast.. ;)

dizel ::

Gandalfar: :D :D :D
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

||_^_|| ::

to so sigurno pri KDEju nrdil:)

Phoebus ::

Takih dejanj enostavno ne morem razumet. Ker najbrž tudi kakšnega STarja matra, da bi kam vdrl (ali znal vdreti), bom napisal kaj razumem in česa ne....in upam, da bojo tudi tisti, ki bi (ali pa) vdirali/jo, razmislili enako.
Razumem, da nekdo vdre v nek strežnik neke velike multinacionalke ki tepe stare mame, krade otrokom in posiljuje matere, pa hoče bit malo žleht. Ali pa kakšnemu politiku, ki ga noben ne mara, narisat brke. OK, si je zaslužil da ga noben ne mara, saj če bi bil dober, bi ga meli radi.
Razumem, da si podjetja med sabo vdirajo in brskajo za internimi podatki. Razumem tudi, da hoče bit najstnik frajer, ker je videl kako zgleda nova vesoljska ladja od nase, ki je še ni zunaj.

Ampak nikakor ne razumem vdiranja k ponudnikom free in open-source opreme. Se razdajajo, delajo za ljudi, dajo ljudem vse kar lahko, jim ničesar ne prikrivajo (open source), nikomur ne pobirajo denarja ali davkov, nosijo mikice in ne kravat....in potem jim nekdo vdre. A bi mi lahko kdo razložil, ZAKAJ?

Jux ::

for the thrill of hacking itself?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

CCMbrother ::

Eni imajo preveč časa ;(( .....sodrga!.....za take bi bila najbolša kazen prisilno delo (težko fizično seveda>:D >:D ) Da bi začeli ceniti trud, ki ga nekateri ljudje vlagajo v svoje delo!!

Dr_M ::

zakaj pa eni serjejo po MSu? jest tut takih ne razumem. kje pa pise, da folk ne sme u open source srat??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CCfly ::

zakaj pa eni serjejo po MSu? jest tut takih ne razumem. kje pa pise, da folk ne sme u open source srat??

Saj lahko, ampak to še ne pomeni da jih ne po pokončala jata razjarjenih pingvinov.

Dr_M ::

Saj lahko, ampak to še ne pomeni da jih ne po pokončala jata razjarjenih pingvinov.

ne znajo plezat skoz okna ;) :) to se na sreco nikol ne bo zgodil :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mathjazz ::

Dr_M: daj si še enkrat preberi Phoebusov post, pa trikrat premisli, kam spada Microsoft in kam GNOME.

Phoebus: saj veš, eni ne marajo OS al pa nekaterih ljudi, ki, roko na srce, pljuvajo po vsem kar ni OS. In potem nastanejo zamere in vdori.
www.getfirefox.com

Dr_M ::

mathjazz: aja...po MSu mamo pravico pluvat, po open source pa ne??

neki debilna se mi zdi tale vasa logika... :| :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kopernik ::

ne, dr_M, tvoja je debilna. Ker, če vdreš v microsoftovo omrežje lahko dejansko kaj ukradeš (npr. kakšen del izvoene kode). Pri open-sourcu pa nimaš kaj ukrasti, ker je itak vse na razpolago.

hruske ::

Hm, zakaj pa ne bi kako veliko podjetje sponzoriralo vdorov v take sisteme, z namero, da bi upočasnili razvoj? Industrijska špijonaža in sabotaže, vam rečem. Samo da plačanci delajo to za podjetja, ki vse to zanikajo, medtem ko free hekerji delajo to "zastonj", in tudi free community jih ne podpira, ker se dogaja, da hočejo krivdo zvaliti na free community.

Teorija zarote, prej kot ne.

darkolord ::

noben ni pomislu, da mogoče ni bil njihov namen da nardijo škodo? 8-)

Dr_M ::

mislm...sele zdej vidm kok ste linuxasi zakompleksani osebki...totalno. use je treba unicit kar je boljsega od linuxa. moje spostovanje do linuxasev se je razblinilo. zdej ste same samo se kupcek dre**...;( :(
tok gnil pa se MS ni in nikol ne bo....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gandalfar ::

A?

Ne uničit .. linux sprogramirati tako, da bo boljši in bo naravno premagal komercialne rešitve..

noben ne bi uničeval... nekateri na vsak način želijo videti v opensource zagovornikih nekaj slabega.. pri čemer morda jemljejo za vzor ljudi, ki nimajo z opensourcem nič .. :D

BigWhale ::

> mislm...sele zdej vidm kok ste linuxasi
> zakompleksani osebki...totalno. use je treba unicit
> kar je boljsega od linuxa. moje spostovanje do
> linuxasev se je razblinilo. zdej ste same samo se
> kupcek dre**...
> tok gnil pa se MS ni in nikol ne bo....


BigW pa u jok pa na luster pa nikol vec dol...

Well, Boo-hoo!

Beernarrd ::

Phoebus: Zdi se mi, da bi nekdo rad dokazal, da je linux ranljiv vsaj toliko kot npr. kakšni komercialni produkti. Druga možnost pa je, da se nekdo uči tam, kjer je pač vse dokumentirano, v zaprti kodi, mora najti druge vire (sicer najbrž številne) za možne luknje.

CaqKa ::

Dr_M: welcome to the club.
mam občutek da OS pristaši živijo vedno bolj zafrustrirano življenje.

pecorin ::

lahko pa da so vdrli v streznik samo zato, da pac dokazejo da zmorejo in se s tem pohvalijo pred prijatelji.. bi jih povsem razumel :)) in pri tem nimajo nobenih zlih namenov ceprav se mogoce ne zavedajo da delajo skodo..

o tem kako dober je windows in kako slab je linux pa naj ne govori nihce, ki nikoli ni poskusil uporabljati linuxa..nima pravice(in zgubi vso kredibilnost). ce par let uporabljas windows in potem instaliras linux(ali pa prides do polovice instalacije) pa ga ne znas uporabljati, to ne pomeni da linux ni dober, ampak da si ti nesposoben.. ali pa pac nimas toliko volje, da bi se potrudil prebrati nekaj dokumentacije.
sam sem 5 let redno uporabljal windows in se potem odlocil sprobati linux. in od takrat je windows zame igracka, ker mi linux(for free) ponuja dosti vec kot windows. da o varnosti in stabilnosti ne govorim..
no, hotel sem le povedati, da si vzemite za(v tem primeru) linux par mescev casa in ga redno uporabljajte in potem lahko pravite kako zelo slab je. prej pa ne.

Dr_M ::

hotel sem le povedati, da si vzemite za(v tem primeru) linux par mescev casa in ga redno uporabljajte in potem lahko pravite kako zelo slab je.

aha...da ga bom lohk par mescov gledu in vdihoval kako lep je in kok ma uporabne funkcije (ki pa men prov nic ne koristijo), ampak z njim pa ne bom mogu nic nardit?
men osebno windowsi 100x koristijo kot linux...
in nikakor ne mislm za workstation zamenat windowsow za linux, ker je pac slednji nuporaben. kot bom pa server delu (ce) bom pa definitivno su v smeri linuxa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pecorin ::

Dr_M: saj te nihce ne sili, da uporabljaj linux. samo potem ne govori da ni dober, ker nimas pojma ce je boljsi od windows ali ni.. ce ti windows bolj pase potem uporabljaj windows, ampak ne pljuvaj po linuxu dokler ne ves nic o njem. to je vse.

Dr_M ::

pecorin: in kje ti vidis da jest pluvam po linuxu?? sm biu spet tok prbit da se nc ne spomnim??
mnogo vec ljudi brez kakrsnekoli podlage pluva po windowsih kot pa po linuxu. linux sm uporablu tko, ker sm mislu da bo dobra zamenjava za windowse za workstation, ampak dejstvo je, da sm se zelo motil.
zdej pa pejt zivet nazaj v svoj linuxworld.;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kilergas ::

Se prepirate ko otroci kaksna cokolada je bolsa.Sicer sta mi oba sistema kot linux in win vsec,.vsak ma pac svoje prednosti.Ne razumem pa nekatere ko pride neka xyz novica o winsih o npr.o nekem vdoru v sam system al kokor koli,.pol pa vsi:ja sej vemo da je slab sysstem,bla bla bla ,..in padajo nakladanja kok so vsi pr m$ nesposobni,..ko pa pride nekaj o linux,.se pa zacnejo pristasi tega system sam neki izgovarjat, al kakor koli ze,.bla bla,..
Men je itak vseeno sam da delata oba system kot je treba,,itk mam oba rad :):D
postaja pa dolgocano brat ker system je bolsi,.pac uporabljaj tisto kar ti pase in zapri kljun.:P

CaqKa ::

no, hotel sem le povedati, da si vzemite za(v tem primeru) linux par mescev casa in ga redno uporabljajte in potem lahko pravite kako zelo slab je. prej pa ne.
upoštevam zgornje načelo in še vedno pravim da linux ni to kar nekateri tukaj opevate in da je za splošno izbiro še vedno bolje izbrat win kot pa linux. kterikoli linux.

BigWhale ::

A dejte ze mir vsi skupaj! Cist ste off-topic in 90% vas(nas) govori same traparije. Nehajte pluvat cez kontra OS tako eni kot drugi. Uporabljate to kar uporabljate ampak ne potem k meni hodit, ce vam 2.7.1 kernel ne dela in je vse skupaj en kernel panic ali pa ce se vam SVCHOST.EXE kar sam od sebe ugasa.

Make a choice and live with it, damn pussies!

hruske ::

Ja, priznam da je linux dostkrat broken. Ampak vseeno vem, da imam najbolj sveze programje, če pa ne, pa nimam zato, ker je najnovejši paketek malo težaven. Ampak vem kako to popravim. In ja, na živce mi grejo tisti gumbi pri gaimu, ki so samo v napoto. Prav tako mi najeda, da se mi mplayer obesi, ce je audio naprava v uporabi. Pa tudi windows mreza mi bolj slabo dela, ampak se vedno lahko brskam po njej in kopiram kar pac kopiram.

Se vedno pa lahko enako (ce ne bolj) kvalitetno pecem cdje in poslusam glasbo, bodisi prek interneta bodisi lokalno. In lahko odkodiram prijatelju en mp3, pri katerem mu nero javi napako. In lahko enostavno mnogo enostavneje namestim bilokak program kar prek interneta. Ne moreš verjet kako drugačen je pristop do nameščanja, ko je vse kar je potrebno narediti to, da rečeš "apt-cache search player" in mi prikaze vse predvajalnike. Potem se za enega zvenečega odločim in ga namestim. Brez komplikacij iskanja prave zadeve prek googla. In ko se mi graficni sistem ne postavi, se vedno lahko grem v konzoli na internet, prav tako lahko v konzoli berem pošto. Še film lahko z mplayerjem gledam v konzoli! Ali pa prek mreže varno kopiram podatke ali pa poganjam program na svojem racunalu, graficni vmesnik pa se mi prikaze na delovnem racunalniku.

In da, linux je dostikrat pokvarjen in marsikaj ne dela. Pa kaj. Nihče ni rekel, da bo delalo. Zato tudi sam odgovarjas za napake.. no ja, pa saj to tudi drugje. Ampak je pa veliko bolj fleksibilen in ima za eno tezavo resitev na najmanj 5 nacinov. In to me privlaci. Da lahko nekaj naredim na moj nacin. Zato imam jaz linux.

Zakaj pa imate Vi Vaš operacijski sistem?

Dr_M ::

Zakaj pa imate Vi Vaš operacijski sistem?

zato da ga lahko uporabljam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

loool
ovi se v drek tiši na koncu pa ga dr_m potunka do konca:) dobra kajla.. sam bi pa dal isti odogovr..
Operacijski sistem je zato da se ga uporablja... oziroma je zato da ti olajša delo z računalnikom. računalnik je pa zato da ti olajša in avtomatizira marsikatero delo.

Poldi112 ::

Funny, jaz imam os samo zato, da lahko uporabljam aplikacije. Pri MS je to malo drugace, ker je vse skupaj ena lepa, zaokrozena celota, kjer mislis, da je IE, Wordpad, MP,... vse OS

BigWhale ::

Caqka, drm:

Koliko casa povprecno traja, da pride ven service pack za OS?

CaqKa ::

to je irelevantno ker imaš ves čas na voljo samostojne popravke na windowsupdate.
sicer pa mislim da na nekje eno leto ali pa leto in pol?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GNOME 2.18

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
454277 (2971) Matevžk
»

GNOME 2.16

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92642 (2387) Roadkill
»

Gnome ali KDE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
799663 (4376) Kostko
»

GNOME 2.6 beta1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
192467 (2467) Gandalfar
»

linux-windows commander similar tool

Oddelek: Operacijski sistemi
7859 (751) Gandalfar

Več podobnih tem