» »

Softwersko hlajenje!

Softwersko hlajenje!

Kriko ::

zanima me kateri software programe za hlajenje lahko uporabljam za WinME, ter če so zaupanja vredni ter kolko bom pridobil

element ::

Evo, oba sta dobra (ti dam linke, k sm glih dobre volje ;))

Rain 20 : link

Waterfall: link

Oba sta softverska in delujeta pod win98/ME. :D

Pridobil pomoje, da ne boš velik, še zmeri je najbolš, da si ugradiš ene par ventov v kišto. :D

Mravlek ::

Jeh.....ta dva sta itak najboljsa, bi pa dal Waterfall-u malo prednost je simpl samo v zagon ga treba skopirat in stvar ze dela.....nosi pa verzijo 1.23.....:)
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

Kriko ::

Pelcijan spet mi ti pomagaš, v zahvalo poglej tvoj mail imaš darilo. Upam da ti bo všeč!

element ::

Hehe, thanx, very nice. Sej zato pa sm tu, da pomagam, ampak če boš pa še kej rabu pa kr maili al pa u forum napiš. :D


PS:
Hehe, mam že nov ozadje, edin mal je črnga roba, ker mam 1152x862 desktop, ampak thnx vseen. A maš še kej tazga. :D

_Mortal_ ::

Waterfall je boljši tm ti piše kao kok procentov ti privarčuje sm mene zanima a to resnično sploh deluje
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Kriko ::

za Pelcijan
Ti bom najdu še kaj takega za tvojo resolucijo!

element ::

Thnx :))). :D

Tomi ::

Deluje, in to preverjeno.
Oba programa namreč "izključita" dele procesorja, ki niso aktivni, in s tem zmanjšata oddajanje energije.
Če te zanima, kako je s tem, si naloži MBM ( pod Download ), zaženi procesor čimbolj na idle ( daj recimo kakšen Winamp, da bo nekaj delal ), potem pa izključi cooler in glej temperaturo ( desni klik ). Ta bi morala narasti kar lepo, pač odvisno od splošnega hlajenja.
metrodusa.blogspot.com

MadMax ::

A mi lahko nekdo razlozi, kaksna je sploh korist od teh bombonckov...
Ce imas npr. 100% obremenjen comp (recimo 45°C proc), nima program kaj izkljucevat in hladit.
V idle pa imas npr. 33°C, kar je cisto normalna delovna temp., pa jo zelis spustit na 28°C.
V cem je fora?
Itak pa ta programcek se dodatno (ceprav minimalno) obremenjuje in upocasnjuje comp.

Tnx za konkretne (beri: logicne) odgovore!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

andrej ::

ce mas cel cas 100% zaseden procesor potem ti program ne pomaga. Ampak tega nisam skoraj nikdar, razen ce cel cas laufas seti in podobne programe. med obicajnim delom pa procesor nima kaj pocet. recimo medtem kot jaz tipkam to sporocilo CPU vecino casa prespi. Programi med tem casu izvjajajo posebno HLT instrukcijo v procesorju. To majo Windows 2000 in podobni sistemi ze vgrajeno in ni nikakrsne izgube na performansah. v w2k je to enostavno ena nit z najmanjso prioriteto ko se izvaja ko ni nic drugega za delat...

ChiefThunder ::

mah to je, vsaj zame, neuporabno. sicer je tuki napisan o tem.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

MadMax ::

Ja, saj je res tezko imet 100% zaseden proc.
Ce ima OS zadevo ze vgrajeno, verjamem, da ni izgub na performansah.
Toda te programe si vecinoma nalagajo uporabniki win9x.
Dodaten program pa po moje malo upocasni comp, a ne?
Koncno nas zanima max. temperatura proca, katera pa se zgodi le pri 100% obremenitvi. To temperaturo si vsi zelimo znizati.
Morda sem butec, ampak ni mi jasno, zakaj bi procu znizeval temperaturo, ki je ze itak mnogo pod max. delovno, da ne omenjam max. dovoljeno temp. proca.
In to pocnejo ravno overclockerji, ki se jim gre za 0.00000001% pridobitve v hitrosti, katero pa nato poslabsajo z nekim (za moje pojme nepotrebnim) softwerjem...
Dvomim, da jih zene kaksna ekoloska zavest (5W manj pri porabi sistema).

element ::

Eh, jest ne uporablam, sm bl za hardverske rešitve. :D

Kriko ::

Kaj mi lahko poveste katera temperatura je največ dovoljena za TB 850!!

morphling1 ::

Mad Max se strinjam s tabo, razen tega , da pravi overclockerji tega niti povohali ne bodo, ta bo izklopil se vse acpi funkcije da ja nic ne varcuje.Jaz imam tako in tako W2K , ki ma to vgrajen , ampak imam proc. 24h obremenjen , pa ce imate kaksene peltierje tudi ne uporabljajte teh zadev , ker samo povecujes verjetnost kondenza.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

element ::

kriko, 75°c I think... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Software-sko hlajenje proca? da ali ne? Ali lahko tak program škodljiv za proc?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241174 (912) Caligula
»

Software CPU cooler.?.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111171 (977) tiborrr
»

CpuIdle=> 100% obremenitev procesorja?! Prosm za pomoč!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101097 (956) Jackass
»

Procesor vedno 100% v uporabi !!!

Oddelek: Strojna oprema
151711 (1510) Zipper
»

Software-sko hlajenje procesorjev

Oddelek: Navijanje
262660 (2313) DeLonghi

Več podobnih tem