» »

Računalnik se ne zažene!

Računalnik se ne zažene!

Tomcater ::

Da najprej pojasnim zadevico. Tkole je. Enkrat je udarila strela v našem kraju. Pa sem potem, čez nekaj časa prižgal računalnik in se je vn nekaj pokadilo. Ne spominm se iz kje, ker ni moj računalnik. NO, od takrat se računalnik ne odziva na nič. Je tam okoli 1000MHz pa pentium 2 se mi zdi. Najprej kar sem naredil je, da sem zamenjal napajalnik (cca. 230-250W). Tukaj sem našel prve znake življenja. Ko sem prižgal računalnik se je prižgala zelena lučka, vendar se sistem ni zagnal. Zaj me zanima ali je mogoče napajalnik prešvoh, ali je še skurlo matično al pa procesor. Kaj bi bilo lahko narobe!?!?

Meamoto ::

po vsej verjetnosti je matična. Preveri malo kondenzatorje okrog napajalnega dela, oziroma na splošno poglej če je kje kaj črno oziroma napihnjeno.

radiator ::

Ponavadi če je napajalnik prešvoh potem ne da PWR_OK signala in se sploh nič ne zgodi.
Kaj se diski, ventilatorji zaženejo? Če ja potem je napajalnik OK in ti je sla matična.

neoto ::

Pa ko boš usposobu matično, lahko pričakuješ tudi probleme z drugimi elementi (tipkovnica, miška, grafična, modem, diski....)

DominusSLO ::

Lahko da je napajalnik prešvoh...Če bi nam napisal celotno konfiguracijo sistema bi blo tudi ql...
Meni npr. se rač obnaša zelo podobno kot si ti opisal če priklopim 4 diske...torej: moj q-tec 400w napajalnik(smeti) ni dovolj za barton 2500+ na 3200+(Vcore=1,744), 4diski in radeon 9500---z cdromi in ventilatorji izklopljenimi...
Nasvet probaj vseeno močnejši napajalnik ali pa izklopi vse nepotrebno(predvsem dodatne diske če jih imaš več)
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Tilen ::

Je tam okoli 1000MHz pa pentium 2 se mi zdi.

LOL :) Ne me smejat.

Za nevedne:

The last iteration of the Pentium II was released in August 1998 runnig at 450 MHz
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nodes ::

se mi je enkrat zgodil, da je sam en modul SDRAMA ostal cel, vse ostalo je bilo totalno fuč.

pa ni blo strele, sam vent na napajalniku je crknu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoc glede graficne kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
11865 (678) Brias
»

BSOD-i z različnimi razlogi

Oddelek: Pomoč in nasveti
12688 (530) axee
»

navijal sem intel quad core q9300 2.5mhz in računalnik se ne prižge več

Oddelek: Navijanje
422677 (1967) SATI
»

par vprašanj glede navijanja 2400+...

Oddelek: Navijanje
191214 (873) boštjan
»

Za popi**it DobeSeDno

Oddelek: Pomoč in nasveti
11976 (769) Ziga Dolhar

Več podobnih tem