» »

Kako priklopiti switch na router ?

Kako priklopiti switch na router ?

nicky ::

Kako lahko priklopim switch na router z cross kablom al navadnim in kaka je razlika ? na router bosta prikljopljena dva kompa in potem še switch ...
Kolkor kapljic, tolko let... mater bomo dolgo živel :)

Tody ::

in kaj bo na switchu ? Če boš priklapljal SIOL TV moreš dat najpre switch pa potem router. Drugače se ti bolj splača dat vse 3 računalnike na en router. ČE boš imel pa večjo mrežo pa enostavno samo navaden UTP kabl daj. Crossover se uporablja večinoma samo zato da se povežeta 2 računalnika med sabo

bastadu ::

Če imaš na switchu ali routerju uplink port, potem lahko zvežeš z navadnim kablom (en konec kabla v uplink port, drugi konec v navaden port). Če tega nimaš, pa jih povežeš s križnim kablom... Skratka nekako velja načelo: za povezavo sorodnih naprav (PC->PC, switch->switch, switch->router...) rabiš cross kabel, za povezavo različnih (PC->switch, PC->router...) pa navaden patch kabel:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

destiny ::

@bastadu - jest mama en podoben problem in če sem te prav razumel, bi moral v mojem primeru povezati switch in router preko crossower kabla (mam router, en utp kabel - ni crossower, pride do moje sobe kjer je navadni 5 portni switch brez uplinka, na switch sta trenutno vezana dva računalnika preko navadnega utp kabla)?

Problem je namreč v tem da se ta dva računalnika v mreži ne vidita (če jih pingam, so vsi paketki zgubljeni). Internet dela na obeh in DHCP server na routerju najde oba računalnika. Mel sem že doma še en router namesto switcha, kateremu sem samo izklopil DHCP server, pa ni bilo nobenega problema...

Ima kdo kako idejo zakaj se računalnika ne bi videla v mreži? Na obeh so win XP pro in RAVNOKAR sem se spomnil da nisem še vklopi file & printer sharing v win firewall-u :D . Bom zdele poizkusil...

bastadu ::

@bastadu - jest mama en podoben problem in če sem te prav razumel, bi moral v mojem primeru povezati switch in router preko crossower kabla (mam router, en utp kabel - ni crossower, pride do moje sobe kjer je navadni 5 portni switch brez uplinka, na switch sta trenutno vezana dva računalnika preko navadnega utp kabla)?
Ja povežeš jih s cross kablom...
če jih pingam, so vsi paketki zgubljeni
Si prepričan da pingaš prave IPje?

file & printer sharing pa le vklopi, če hočeš da se bosta videla...

destiny ::

No situacija je zdej taka: switcha in routerja na žalost ne morem povezat s crossower kablom, ker bi mogel odkrit pol strehe itd. Kabel ki je trenutno položen je cat6 trdožilni.

Kar se tiče pinganja zdej pride skoz na obeh mašinah (ugotovil sem da sem pozabil shareat vsaj en folder od kar sem nazadnje sformatiral računalnik)

Do računalnikov še zmer ne morem normalno dostopat. Do enega lahko pridem le preko IP-ja, iz drugega na prvega pa niti to ne!

bastadu ::

Kar se tiče pinganja zdej pride skoz na obeh mašinah
Če se pinga na obe strani vredu, potem povezava štima, problem imaš sedaj samo nekje v nastavitvah omrežnih mest... Zgleda tako, kot da v mreži nimaš master browserja, ki skenira mreži in posreduje imena priklopljenih računalnikov drugim na mreži.
(ugotovil sem da sem pozabil shareat vsaj en folder od kar sem nazadnje sformatiral računalnik)
to nima veze za delovanje pinganja:\

Meamoto ::

bastadu: Pri večini novejših naprav cross-wire kabli niso več potrebni za povezavo mimo uplink portov. Patch kabel bi moral biti dovolj.

bastadu ::

To vem;) Jaz sem opisal kako se na klasičen nači naredi to, če pa imaš še MDI-X funkcijo, porem pa še toliko bolje, ker ti dela neglede na vrsto kabla...:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava dveh switchov

Oddelek: Strojna oprema
51025 (933) bastadu
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384847 (4366) SasoS
»

Kajo povezati 2 routerja ?

Oddelek: Omrežja in internet
92797 (2618) beerhunter
»

Vec Switch-ev skupaj!?

Oddelek: Strojna oprema
61063 (943) Morph3us
»

2 računalnika, hub & ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181688 (1406) 3M3

Več podobnih tem