» »

AMD sempron 2500

AMD sempron 2500

freerider ::

Ok prvo, ne se smejat ker sem zacetnik in to ful. Znima me zakaj (to me res zanima tko iz radovednosti) je ta procesor deluje na 1750Mhz in ce se ga da kaj navit in ce do koliko?
da povem kaksno imam maticno asrock k7vt4a+
No to je to , pa hvala!
Bostjancek

Rekec ::

V bistvu je po zmogljivosti enak Athlonu Xp 2100+. Frekvenca je setsavljena iz 10,5*166. Po mojem pa bi lahko ob minimalnem zvišanju voltaže prišel na 2100 mhz 10,5*200mhz kar bi bilo enako močno Athlonu XP 2600+( TBred jedro) ali 2800+ (Barton jedro).

ČE pa bi pretvoru to v Sempron pa bi blo kot sempron 3000+. SVojega Sepmrona pa ne primerjaj z Sempronom 3100+, ki je na drugem podnožjui (Socket 754 ne pa Socket A)

freerider ::

AHA CEKIRAM ! HVALA
Bostjancek

WinsuckeR ::

Mogoče kdo ve kako se tega hudirja odklene?:D

Dr_M ::

ta procesor bo zelo zelo tezko delu na 2100mhz, sploh pa na tisti asrockovi plati, ki niti uradno ne podpira 200mhz fsb.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Cranchi ::

uf jej jej, ne navijaj s tisto asrockovo plato nebos prisel nikamor se kaj skode si bos postoril..

sam imam navitega semprona 2.4 @ 2.2 ghz @ default V @ 40 ° C Full load @ stock quler

jest10 ::

Ma ne nakladej!
Čisto lepo se navija z njo!
Uradno res ne podpira 200MHz FSB, neuradno pa ge. Skoraj vse te plate so zmožne delovati na 200MHz FSB. Če le ni procesor slabe kvalitete bo brez problema delal na 2100MHz ob 10% višji voltaži
Edini problem je da je plata zelo občutliva na višje PCI frekvence. Zato ni priporočlivo navijati iz BIOSa ampak direktno prestaviti na plati na 200MHz FSB(tako da se spremeni tudi FSB/PCI delitelj) in nato nižati frekvenco, če je 200MHz preveč. Jasno pred tem dvigni voltažo na max

humanoid ::

Oprostite, ampak STFU če niste probali!

Jaz lahko mojega 2500+ komot spravim na 10.5×215 in dela BP, na default voltaži to.
Tisti, ki pravite, da je to ščiš samo STFU, ker nimate pojma od pojma. Vi vidite samo A64 in P4 za 100k SIT, no resnica je drugačna... ti Semproni ponujajo še preveč za to kolikor stanejo!

BTW, moj z default nastavitvami lahko dleuje na 1.3V, če kdo ima Semrpona naj poskusi nižat voltažo.
Jaz sem predelal še originalni hladilnik in gor dal 80mm vent in je res super, nimam niti besedice proti. Aja, ko bom imel kaj časa, pa ga bom še odklenil, da vidim kam gre in si sposodil kakšne boljše rame, ker sedaj imam 1 modul po 256MB od enega X proizvajalca in je še to čudno, d agre do 215FSB z nastavitvami 1:1.

LP

jest10 ::

No jaz sem:D ista plata in 2400+.

Le malo se motiš. Sempron 2200+ in 2400+ se res zelo splačata. 2500+ pogojno. Kar je pa več je pa totalno precenjeno glede na zmogljivost. 2800+ 28jurjeu? ne hvala!

humanoid ::

Sej se dobi že za 25k SIT, ampak vseeno. No morda je ta cena navita. Jaz sem dobil 2500+ box septembra za 18k SIT.

To nakladanje nekaterih pa mi gre na qrac. Kot da mora vsak zdej leteti za nForce4 in 939 procsi... bullshit.

Cranchi ::

no nevem zakaj tako razburjenje, kakorkoli.

jst sm s sempronom tudi supr zadovoljen res me je presenetil v pozitivnem smislu, ze kot default na 166 FSB deluje odlicno ko pa sm povisal fsb na 220 je pa to prava pravljica, pa se mnozilnik lahko spreminjam pa ga nism nic odklenjeval.. super zadeva, aha pravis da ti dela tudi pod nizjo frekvenco ? kje pa so prednosti, se manj greje al kako ? drugace tudi mislim da mene rami zavirajo 2 x 256 MB qdi ali pqi 400 mzh tako da nevem ampak zaenkrat deluje odlicno.. za 18k kolikor sm dal za procesor z box hladilnikom aja se kar se tice temperature je tako hladen z boxom da ni za prehvalt hehe, ampak se spravljam menjat pocasi hladilnik kaj tisjega, kaj mislite da bi se obneslo bolje ?

Sami ::

ampak se spravljam menjat pocasi hladilnik kaj tisjega, kaj mislite da bi se obneslo bolje ?

Zalman 7000A-AlCu je dosti tišji in pa hladi mnogo bolje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sloviper ::

Zanima me kje navijate te procesorje v biosu ali imatekaksen program.Ker jaz imam uguru in me zanima ce lahko tam malo spremenim ext.clock?Zanima me se do koliko stopinj je se varno da se procesor ne pregreje?

Sloviper ::

o ja imam pa athlona XP 2500+

jest10 ::

Lepo zate da ga imaš.
BIOS in nič drugega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946060 (4259) Veron
»

Kako daleč OC z amd sempron 2600+ socket A

Oddelek: Navijanje
332005 (1519) BladE_
»

Zakaj se računalnik resetira ?

Oddelek: Navijanje
251945 (1385) jest10
»

sempron socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
514097 (3362) Dr_M
»

Amd Sempron - ODKLEPANJE !

Oddelek: Navijanje
453195 (1619) Dr_M

Več podobnih tem