» »

Daljinec za ATI-TV wonder!

Daljinec za ATI-TV wonder!

|jebiveter| ::

Mam Ati wonder in moram rečt, da je kartica OK.Edini problem je ta da nima daljinca.Pa sem si reku da bom probu neki sam sestavit.
Sestavine:
-daljinec
-neke vrste senzor
-program ki bere signale z porta(serijski ali paralelni)

Kar se tiče programa bom že sam napisu, ker pa nisem tako sposoben glede hardweare, sem se tukaj oglasu da vidim če mate kakšne pametne napotke ali pa če je kdo že mal kake take izkušnje.

Mislim da je stvar zanimiva za vse vrste programov namenjene gledanju filmov oz televizije, kajti moj program bi simuliral tipke na tipkovnici, vemo pa da vsi programi uporablajo shortcute na tipkovnici!
Its nice to be important, but its more important to be nice!

TheHijacker ::

Sam uporabljam sledeče:

- Program uICE
- IR sprejemnik IRMan (naročil iz nizozemske)
- Univerzalni daljinec Rotel RR-969(10 naprav, LCD, makroji, se ga da učit)

To je za moje pojme idealna kombinacija. IRMan lahko sprejema signale od kateregakoli daljinca, ki ga imam v hiši. Pa pe direktno nanj ni treba merit. Preprosto vklopiš v COM port. S programom uICE(imam kupljenega, torej registriranega), se da nastavi ceeeel kup nastavitev, kaj naj naredi ob pritisku določenega gumba. Edino zamudno je da ga naučiš vse tipk iz daljinca, in njihovo funkcijo. Ampak to itak narediš samo enkrat...
Stvar ni bila poceni, a se hoten najboljše:
- Rotel daljinec -> 25.000SIT(kupljen v Sloveniji)
- IRMan -> 55.00 NLG(nizozemskih goldinarjev še stran)
- uICE program -> 20$ na njihovi strani(so tudi eni brezplačni programi, samo mi niso bili všeč(irassistant))

Prav nič mi ni žal, da sem zmetal toliko denarja. S to kombinacijo lahko kontriral vse živo na računalniku(miš, wincmd, powerdvd, winamp, microdvd,....)
http://www.google.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati remote wonder +uICE

Oddelek: Pomoč in nasveti
252366 (1630) claudyka
»

Daljinec za PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
61349 (1249) Xplicit
»

Ir sprejemnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161293 (972) ferjan
»

IR oddajnik za pc (vezje)

Oddelek: Loža
171635 (1358) TheHijacker
»

Program za TV kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
72065 (1925) matevzm

Več podobnih tem