» »

Odstranitev slabih gonilnikov

Odstranitev slabih gonilnikov

TinkaPinka ::

Od brata sem dobila njegov stari scanner (Primax Colorado Direct). In instalirala na Win2000 njegove driverje, ki sem jih našla na Primaxovi uradni strani. In čeprav bi naj ti driverji bili napravljeni za Win2000, mi Windows zdaj vsako minuto (ali še bolj pogosto) generira error. Primer enega, ki sem ga dobila v Event Viewer-ju, je tukaj:

Event Type: Error
Event Source: WinMgmt
Event Category: None
Event ID: 60
Date: 22.06.2001
Time: 15:20:35
User: N/A
Computer: TINKAPINKA
Description:
WMI ADAP was unable to process the performance libraries: 0x80041001

Problem z driverjem ima ta WinMgmt.exe, in zato crash-ira vsako minuto, in se samodejno restarta.

Poskušala sem najti ta driver, vendar ga nikjer ni. V Device Managerju mi ga ne prikaže, in tudi ne v Control Panel | Scanners and Cameras. Prav tako sem odstranila en program, za katerega vem, da je bil od tega scannerja, in se je startal ob startu Windows-ov. Drugih programov, ki bi se zaganjali ob startu, in za katere ne vem, za kaj so, ni.
Poskusila sem že tudi z Safe mode, ampak mi tudi ne prikaže driverjev. Tudi sem že poskusila z Last known good configuration, ampak je isto, kot prej.
Tukaj pa se moje ideje troubleshootinga končajo. Ima kdo še kakšno idejo, kaj naj naredim, da popravim to napako?
I am easy to please as long as I get my way.

bexl ::

Ej T.P. nastavi možnosti mape tako de ti pokaže skrite in sistemske datoteke,pejd v windows in najdi mapo INF(obarvana je bledo),odpri jo in poišči INF datoteko od tvojega scanerja ter jo izbriši .Ta mapa vsebuje podatke od tega driverja in dokler je noter ga winsi tudi zaznajo!
Upam da ti bo uspelo!;)
kako je lepo biti glup!!!

frudi ::

ko odpove vse ostalo, ostane še brute-force pristop...
pogledaš tiste driverje, ki si jih downloadala in si zapišeš vsa imena datotek, ki jih driverji vsebujejo. nato preiščeš celoten disk in vse primerke teh datotek zbrišeš. nato še pregledaš celoten register, če se kje kaj nanaša na katerokoli od teh datotek in te vnose zbrišeš.
zamudno delo, ampak včasih ne gre drugače...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

TinkaPinka ::

frudi, tvojo rešitev sem tudi jaz vmes preizkusila, ampak žal mi zdaj več nič ne dela (BSD že med nalaganjem windowsov). Tako da bom morala te datoteke nazaj spravit (sem jih samo preimenovala).

bexl: inf datoteke prav od scanner-ja nisem našla. Sem sicer našla nekaj drugih datotek, ki imajo v sebi nekje napisano, da so od tega scannerja, ker sem iskala z "Containing text", pa se je nekaj datotek našlo. Ampak to bom morala jutri sprobat, ker zdaj grem za vikend k mojemu dragemu..

Hvala za predloge.
I am easy to please as long as I get my way.

Mr.B ::

a si najprej probal uninstall na device managerju , ponavadi to dela.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

TinkaPinka ::

Mr. B, žal ga v Device Managerju ni na seznamu. Očitno bi bilo prelahko potem. :(
I am easy to please as long as I get my way.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

reinštalacija programa

Oddelek: Programska oprema
222490 (2283) Blisk
»

Lan Driver problem

Oddelek: Omrežja in internet
374455 (3095) enjst
»

Inštalacija printerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
202382 (2195) racunalnik3
»

Windows 7 in BSOD @ loading screen!

Oddelek: Operacijski sistemi
111138 (1012) s1m0n
»

Voodoo 3 3000

Oddelek: Pomoč in nasveti
71170 (1050) Tomi

Več podobnih tem