» »

Je kriva matična?

Je kriva matična?

mrbungle ::

Imam problem s tipkovnico. Na vsake toliko časa mi je namreč sistem (matična) ne prepozna, tako da moram PC izklopiti oz. ugasniti in na novo prižgati. Tipkovnico včasih zablokira tudi, ko imam na prednjem priklučku za USB priključeno kakšno stvar in prižgem računalnik. Podobno se zgodi tudi, če na usb ali firewire priključim kako stvar med samim delovanjem PC-ja. Sumim, da je narobe kaj z matično 8bios je najnovejši). Sicer pa gre za naslednji sistem (matična epok 8rda+, rev 1.1, barton 2500-->3200, 2*256MB rama, 400W napajalnik, in še kup drugih drobnarij...

bastadu ::

Jaz sem imel na prejšnjem sistemu enake probleme z USB miško (nehala je delovati, ko sem dal kaj večjega printat na USB printer), sedaj na drugem sistemu pa je OK. Tudi mene je to ful živciralo in nisem našel nobene pametne rešitve. Edina tako logična je bila, da bi naložil nove driverje z USB napravo, meni ni pomagalo, lahko pa probaš ti...:\

MCSE ::

Probaj napajalnik zamenjat, potem šele matično. Lahko imaš slab napajalnik, ki ne napaja vsega zadostno.

mojsterleo ::

Možno je, da je problem s plato. Skor isti problem sm mel z abit nf7-s, ko sm hotu prklopt ps2 miš od stare mašine in novo usb tipkovnico, mi je ob vsakem drugem zagonu crknla miš. Edina rešitev je bla da sm nabavu usb miš, drgač pa so ta problem pofixal v eni od novejših izdaj biosa.

Napajalnik verjetno ni kriv za probleme, saj mam sam 300W napajalnik in precej nafilan sistem pa nobenih problemov :) Mogoče se pa motim.
Preveri še kakšne message boarde od epoxa mogoče gre za problem biosa.


-- Leo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU Fan ves čas na maksimalni hitrosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
273045 (2510) ST-777
»

USB miš "zmrzuje"

Oddelek: Pomoč in nasveti
102281 (1669) xyxyxyxy
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222113 (1794) Duhec
»

Miš ne dela (ne USB, ne ps2...)

Oddelek: Pomoč in nasveti
172051 (1877) tj6000
»

kdo je kriv: napajalnik, matična ali grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
91253 (1007) RealSlimShady

Več podobnih tem