» »

NAPOMOČ!!! nastavitev ad-hoc wireless v Win XP-SP2

NAPOMOČ!!! nastavitev ad-hoc wireless v Win XP-SP2

serdjo ::

situacija je taka:

1. desktop PC z Win XP SP2 in Canyon wireless USB,
2. notebook z Win XP SP2 in integriranim wireless-om

vsak posebej se normalno connectata na internet preko access pointa (v soseščini, cca. 300m stran), že dva dni pa se matram z raznoraznimi WIZARDI, da bi ju povezal med sabo Ad-Hoc (zaradi shareanja fajlov, ne interneta!) in mi ne in ne IN NE RATA...

kaka ideja?

(HVALA)

klanjsekII ::

enak problem...men nanotesniku piše, da se kao poveže, pa na pc-ju tud sam nikakor ne morem poštudirat kako bi šeral fajle, pa z notesnikom šel na net...zakaj morajo bit stvari tak zajebane

Imagination ::

Preverjeno in dela: Kljik tukaj

Saj stvari niso tako zaje-ane! Lp
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

klanjsekII ::

ne dela...;(( Sem vse tako naredil.

vse se poveže, piše da je signal dober, vse zgleda ok samo noče nič pošiljat, samo recieve. Ping napiše da je req timed out, forewall sem izključil, pa še vedno isti drek. Se matram že 12 ur pa nič. Notesnik jNa notesniku zgleda vse vredu....tam piše da je povezava vzpostavljena, na pc-ju pa tud, vendar vedno piše, da v bližini ni nobene brezžičnega omrežja pa čeprav kaže kot da je povezan....kakšna ideja? Ja pa še to...na pc-ju mi v nastavitvah, kjer lahko nastaviš svoje omrežje napiše "wizard could not create wireless network"?e IBM 560 in tam zgleda vse ok.

klanjsekII ::

se opravičujem ker pišem ko kura....vem.... sam sem že čist adijo, pa na koncu z živci. Te preklete mreže pr men nikol ne delajo...vedno je neko sranje. kao dela sam ne. Arghhh;(

serdjo ::

meni pa zdej dela; očitno je bil problem v tem, da mi Canyon USB Wireless adapter, ki je bil na PC-ju, nekako ni hotel v ad-hoc mode. nato sem ga priklopu na notebook, dal v ad-hoc mode, nato pa nazaj na PC (še enkrat v ad-hoc mode) in -GLEJ GA ZLOMKA- dela!!!
toplo bi Vam predlagal, da podobno poskusite tudi VI! :)
SREČNO!

klanjsekII ::

hja zdaj tud men dela...sploh ne vem kaj je blo...sem pa dal xp sp2 še enkrat čez, pa po drugo kartico sem šel.

Tako da ad hoc dela, ne vem pa kako zdaj omogočit, da bi z notesnikom prek wlana in glavne kište, ki je preko stat. ip in 100mbit lan povezna na internet. Povezavo sem že šeral, pa zadeva vseeno ne gre. Je potrebno nastavit kakšne stvari pri firewallu ali kje drugje?

hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wlan računalnik dostopna točka

Oddelek: Omrežja in internet
6759 (633) leiito
»

PS3 in SecureW2 Client

Oddelek: Omrežja in internet
71419 (1312) Mavrik
»

wireless..nokia..

Oddelek: Omrežja in internet
61116 (1055) Spock83
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333385 (2661) MrStein
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
332983 (2191) pujsek_

Več podobnih tem