» »

Ameriške College jakne (College, High School Football jackets)

Ameriške College jakne (College, High School Football jackets)

pivmik ::

Torej...

Zanima me kje se da kupit "college" jakne, ki jih videvamo v ameriških filmih. Tiste, ki jih nosijo največkrat "Football" igralci oz. študenti, ki trenirajo footbal. Seveda so tudi podobne jakne za Košarkaše, Baseball-aše, itd... Zdej ne vem točno kako se reče takim jaknam ampak misli, da so kar "College Jakne", naj me kdo popravi če se motim.

Zanima me tudi kateri proizvajalci takih jaken so najbolj priznani/kvalitetni.

Pol pa še me zanima za te črke oz. našitke, kje se jih da dobit oz. naredit (po naročilu?) in kako jih prišit gor.

Še strani v angleščini je težko dobit s standardnimi klasičnimi jaknami, ker to imajo američano za dokaj samoumevno in lahko za dobit. Meni je google našel večinoma strani s originalnimi(iz lig NFL, NCAA, NBA, Baseball) in zgodovinskimi jaknami in oblekami.

Upam, da ima kdo tu kaj izkušenj znanja v zvezi s tem. Pa upam, da še koga to zanima, da bo stekla debata in se morda kej organiziramo, če se te stvari težko v Sloveniji dobi. ;)

Primeri takih jaken:


(s kapo)
LP, Gregor GRE^
  • zavaroval slike: Tody ()

atlet ::

Morda v new yorkerju?
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

Zeberdee ::

spodnja jaknja je takoimenovana Bomber jakna, ki jo dobis v vsakem army shopu izven nase lepe drzave.

jeryslo ::

Bomber jakna? kaj dobiš bombo tud zraven:D ?

Keyser Soze ::

Ehh, saj veš. Tista otroška moda. Tam v puberteti bi bil ves pisan pa napihnjen(bombast), pa še koga bi pretepel iz čistega veselja. In se pač oblačiš v take pisane bundice.

Saj te mine. PA začneš nosit resne stvari.:P

zvitorepec ::

Bomber jakne so malo drugacne - so na zunanji strani obicajno gladke (iz polyamida), crne, modre ali vojasko zelene, na notranji strani pa so, obicajno ne pa vedno, oranzne. Reklo se jim je tudi "Brittish pilot jacket", ker so take, s krznom na ovratniku, nosili piloti Spittfire-jev
College jakne pa so iz blaga in imajo kaksen nasitek na prsih in na hrbtu, rokavi pa so gladki in beli.
Eh, malo nostalgije na srednjo solo, ko sem nosil take jakne (bomber in college - sem imel podobno kot model st. 2) - kakih 12 let nazaj...8-) ocitno so spet prisle v modo (cez 7 let vse prav pride)... moram spet malo na podstresje he, he
HOWGH!

Zgodovina sprememb…

pivmik ::

Jez ne vem če so te jakne v modi, ampak meni se mi ful dopadejo in zgledajo ql.

Samo jaz bi hotu imet črke/kratice moje fakultete spredaj, pa zadaj kakšen logotip ali pa daljši zapis imena.
Tako, da sedaj sprašujem kje bi se dalo dobit take jakne brez našitkov, napisov.
LP, Gregor GRE^

pivmik ::

Hmmm...

Sem izvedel kako se reče takim jaknam:
Letter Jackets

Kogar več zanima naj si prebere dober člančič iz Wikipedie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Letterman

Mislim, da bom mogu kar direkt iz Amerike naročit custom made "Letter Jacket" (Črkovno Jakno :) ).
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pohodniška oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8918727 (12192) Okapi
»

Kvaliteten in "lep" smučarski komplet

Oddelek: Šport
4111537 (9034) lambda
»

skinny kavbojke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11531678 (19399) maco-maco
»

Vprašanje za pravnike - uničen plašč

Oddelek: Loža
474076 (4076) gfighter

Več podobnih tem