» »

Sablja za odpiranje penine

Sablja za odpiranje penine

«
1
2

SkIDiver ::

Zanima me, če kdo ve kje bi lahko kupil sabljo za odpiranje penine. Sam imam z tem izkušnje tako, da so komentarji v stilu "da si ne boš kj naredu" čisto odveč. Zadevo sem izvajal v času moje srednje šole (gostinska šola) a me takrat zadeva ni tolk impresionirala. Sedaj pa bi mi zadeva prov prišla. Eno bi poklonil kot darilo eno pa bi kupil zase. Zna bit dobra popestritev na kakem rojstnodnevnem žuru.

Če ima kdo idejo kje bi zadevo ubodu al pa ve z besedo na dan.

iso2000 ::

Dej malo več napiši kako se to izvaja, oz. kako to narediš. Nisem tega še nikoli videl.

LP

Caligula ::

Jah pravi moski to naredijo s pravo sabljo.
Iz tega nasploh izvira obicaj. To se da z pravo sabljo samo ne smes bit papek, ker si pol brez prsta pa kak prijatelj hitro izkrvavi.
Moras met filing, da ne zadanes stekla pa dejansko se to dela pri peninah, ki imajo stofeljc, ki gleda iz steklenega dela.

Pa ni ful tezka zadeva to. Ko ti nekod pokaze to hitro obvladas. Je pa pnavadi res, da sablja ni prava. Ni lih pametno dajat v blizino folka z dostopom do alkohola prave sablje. Sej je logicno 0:)

Jeebs ::

Tako sabljo sem videl v eni štacuni v BTC. Če me spomin ne vara, v kleti tiste hale, kjer je bil prej Merkur. Nasproti tržnice no.:D Imena trgovine se na žalost ne spomnim, imajo pa tam nore stvari za darila. Recimo tiste nage možiceljne... Cene pa si na žalost tud nism zapomnu, ni pa bilo ravno poceni.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Keyser Soze ::

Ja, ja. Dobra popestritev rojstnega dneva.

Tako, če se ga kdo napije pa ti teži in mu iztakneš kakšen uč, ali pa čreva na plano spraviš.

P.S.: Pa pazi, "da si ne boš kj naredu"!:D

SkIDiver ::

LOL. To se sam penino odpre in posprav. Dajat zadevo v roke folku k ni še nikol tega počel res ni pametno.

Sablja pride topa po rezilu. Ni nabrušena. Iz varnostnih razlogov.

Kako se to izvaja? Z palcem primeš penino v vdolbini, ki je narjena v dno steklenice. Ostale 4 prste stegneš po steklenici proti vratu. Tako ti steklenica stoji v roki. Šiv steklenice mora gledati proti tebi. Steklenico nagneš na kot 45° in prisloniš sabljo na šiv steklenice. Od dna proti grlu na cca 1/3 dolžine šiva. Nato pa 2x ali 3x podrgneš po šivu v čim daljši dolžini in potem potegneš sabljo proti grlu direkt v krono steklenice. Krona je odebeljen rob na vrhu steklenice na katero se navije kovinska žička, ki drži zamašek v steklenici, da ga pritisk ne požene vn. Ko zadeneš v krono jo lepo odtrga stran in skupaj z zamaškom odnese. Penino v tistem trenutku požene vn. Malenkost počakaš in jo postaviš v skoraj pokončen položaj. Tako se penina umiri in neha iztekat. To more nardit zarad tega, da kaki stekleni delci ne zaidejo v steklenico notr. Izguba penine ni ne vem kaka.

Sam sem opravu tud krst in dobil diplomo reda Karantanjskih vitezov. Tako se bojda imenuje red vitezov, ki so penine tako odpiral. Skratka naučil so me in znam:) Nucam še sabljo8-) oz dve.

Jeebs to je v hali A?

Jeebs ::

Ja, sm zdle pogledu na netu načrt BTC-ja in res je hala A. V kleti hale A torej. Če ti kaj pomaga pri orientaciji, trgovina je blizu enega izmed vhodov in nekaj metrov naprej je neka trgovina z avtomobilsko opremo. Bom probal zdle še mal poiskat na strani od BTC, pa če izvem točno ime trgovine sporočim.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Jeebs ::

Uff... Je tolko štacun napisanih, da se mi tud sanja ne na žalost.:| Upam, da sem vsaj mal pomagu.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

SkIDiver ::

Bom uzel za orientacijo štacuno z avto opremo. Mislm da so sam dve:D in obe v spodnji etaži:D

Hvala

Keyser Soze ::

Štacuna je v kleti A hale. Greš noter skozi glavni vhod. In potem ko prideš skozi vrata je še kakšnih 20 metrov naprej na levi strani. Takoj na začetku pri vhodu na desni je pa ta štacuna z avtodeli.

P.S.: ŠE enkrat pazi, da si ne boš kj naredu.:\

SkIDiver ::

Mogoče si bom odsekal družinico al pa še kj več:D :\ :P

Barakuda1 ::

In da bo veselje pri naku večje

Cena toste sablje je cca 60.000,oo (šetdesettisoč 0/100) SIT :D >:D

Caligula ::

Za ta denar raje nabavim vec alkohola pa z zobmi flase odpiram
Je lih tko atraktivno.

Mislim nenabrusena sablja 60 jurjev?
Raje kakemu capcu za nindza verzijo 10 cukov pa lih tko lah prerezes par stofeljcev pa se kaksen vrat :D

Barakuda1 ::

Mislim nenabrusena sablja 60 jurjev?


Sploh ni fora v tem, da je nenabrušena. Tam kjer naj bi bilo rezilo, je debelina "reziala" cca 3 mm po celi dolžini rezila.
Zato tudi do kakšnih poškodb v smislu usekanin (ureznin) s sabljo sploh ne more prit.
Sicer ima pa snobovstvo pač svojo ceno >:D

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

Barakuda se strinjam z tvojo izjavo.

Poleg vsega ima zadeva res mogoče svojo ceno. Je pa večna in mogoče nekomu tudi neprecenljiva!

BigWhale ::

Mocno dvomim, da je sablja za 60k SIT vecna... No, mogoce lahko z njo vecno odpiras penino ja... ;>

SkIDiver ::

Ja drva defenitivno ne mislm sekat z njo:D

frenk ::

kva pa če bi navadno nabavil in jo mal "odbrusil" da nebi bila več ostra:)

Barakuda1 ::

Cena bi bla prbližno ista, ampak pol neb bil dost "in" >:D

Keyser Soze ::

Lahko se pa odpraviš kam na morje s tem denarjem in se greš malo iskalca starin.

Morda najdeš sabljo zlobnega gusarja "Črnobradca". To bo pa le še bolj legendarno.:\

Caligula ::

Za 60 jurjev dobis striptease pa plesalka naga z znablam flaso odpre pa se pogoltne outburst penine pa verjem, da si bo folk dost bolj zapomnu to na zuru kokr enga kekca k se z neko topo sabljo neki matra. :D

Dr_M ::

jest mam doma pravi vitezki mec, tezek cca 5-6kg, costum made. :)
pred ene 7 leti za cca 30k sit. se pa lepo da z njim odpirat penino. :)
ampak mors res res zelo lepo udarit, drugac ti steklenica totalno razpade.
isc Little John-a :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

Hm, samo kot komentar, tisti, ki je delal tvoj mec, je malo pretiraval pri tezi...

Vecina srednjeveskih 'viteskih' mecev je bila precej lazjih, tisti, tezji meci, ki so sploh zgledali fancy in oh in sploh so bili paradni meci, samo za kazat. ;) Vecina mecev pa je bila lazjih, tam nekje do 1.5kg za 'longsword' in mogooce 2.5kg za 'two handed sword'.

Miti o tezkih viteskih mecih, so v glavnem samo miti... :)

Dr_M ::

BigWhale: ja, tisti meci za boje so bli lazji ja, sam so tut mal drugac narjeni. tut ostri niso in niso tako kovani.
so pa mel tut take tezke mece za boje, verjem, sam ni biu vsak kos temu :)

drugac pa sm biu dost casa v tem, tko da vem kako pa kaj :)

in ne, tezki meci niso mit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

SkIDiver ::

Še mal pa bodo eni še toplo vodo pogruntal:D

Caligula tista tvoja o striptizeti je pa zanimiva ideja:D

OrlyTM ::

drugac pa sm biu dost casa v tem, tko da vem kako pa kaj


a vitez si bil? :P kako pa ste se mel? ;)

hehe

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Dr_M ::

a vitez si bil? :P kako pa ste se mel? ;)

ne sam nism biu vitez, sm se pa neki casa druzu z njimi >:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

Pejdi enkrat pa googlaj za longsword weight ali kaj podobnega...

"40 pound swords" so miti... 20 najbrz tudi, 10 pa se mogoce... :) Ampak to ni potem vec tako 'tezko', ker pod tezko si ljudje ponavadi predstavljajo mece, ki jih lahko dvignejo samo hrabri in pogumni vitezi... ;>

Thrivial ::

Mec za odpiranje penine - samo nikar ga ne kupiti pri Istenicu. Jih imajo imajo po 100 kSIT, nabavijo pa po 30 kSIT. Svoje case smo delali rocaje za te mece v domaci firmi... lahko se pozanimam; cena je pa pomojem skoraj sigurno manj kot 60 tisocakov za cel mec.

P.s. Tudi odprtih je bilo ze kar nekaj sampanjcev s takim mecem. Staylish zadeva. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Dr_M ::

"40 pound swords" so miti... 20 najbrz tudi, 10 pa se mogoce...

20 al pa 40 so verjetno mit ja.

10 pa ne. 10 funtov je pa tko cez palec 5kg.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

d0rK ::

Na Skotskem sem drzal v roki originalen viteski "Two handed sword" in sem preprican da je biu tezji kot ene 8 kg.

Caligula ::

Ej, na Irskem sem drzal v rokah dude od skota, ki na medkulturnem veceru stat ni vec mogu pa se mi je zdaeva zdela lazja kokr cel nazgan irec z mecem, ki ni vec dihal ampak se vedno nimam jajc, da bi presojal koliko kaj tehta. 0:)

Za striptizeto si vsaj ziher. Ce nima josk je cca 55 kg, ce jih ma pa cca 60 kg :D

Zakaj bi ugibali.
Vzames 60 kg pa je. Ziher je ziher >:D

BigWhale ::

SkIDiver ::

No takole, dobil smo magistra.

Sabljo pa sem zaenkrat najdu v trgovini Darilo v hali A v BTC-ju za 72 tisočakov in pri Istaniču za 90 tisočakov. Pri slednjem pride zaprta v lesenem kovčku. Čakam pa še na eno ponudbo iz vina Koper. Ko zvem še to se bom odloču za nakup kje bom zadevo vzel.

Hvala za vse informacije in pomoč. 8-)

Jeebs ::

Mater, za ta denar bi si jo šel že sam narest.>:D No ja, samo moje skromno subjektivno mnenje. Nikoli mi nebo jasno, kako dajo nekateri tolko denarja za take igrače. Ko bi bila vsaj prava kakovostna sablja, pol bi še razumel.:\ 8-O
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

BigWhale ::

Huh... no ja... ce bos potem vsaj petkrat na dan odprl eno penino.. potem se mogoce mogoce se splaca...

Ce bos pa to naredil leto za novo leto, pa potem spet drugo leto... Hm, no ja... za ta dnar bi dobil ze vodno hlajenje! ;>

Jeebs ::

A penine al CPU-ja?:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

SkIDiver ::

Trenutno bom vzel samo eno sabljo. Če pa dobim iz vina Koper jutr ugodno ponudbo bom uzel mogoče dve in šel iskat zadevo.

Tista pri Isteniču je profesionalna in bi z njo lahko sekal tudi drva, če bi jo nabrusu. Palci bi čist brez težav padal stran:D

Konec koncev pa je to darilo za magisterij in tud ne vsakdanja igračka!

Caligula ::

Kaksen istanic. Glej v oglasnik pod katana pa bos videl kaj je profi!
Verjetno zelo iskana med SLO forenziki za konkretno "odpiranje" kakih stvari,,..

Kupi od kakega nindze katano pa bo.

Barakuda1 ::

Tista pri Isteniču je profesionalna in bi z njo lahko sekal tudi drva


:\

Da nebi počil od smeha :D :D :D

Njegove sablje in meče dokaj dobro poznam. So sicer dokaj dopadljivo izdelane (priznam) ne sicer vrhunsko, ampak dokaj dobre (videl sem že mnogo lepše in bolje izdelane).

Da se malce pohvalim. Doma imam kar lepo zbirko replik :8) in skoraj vse so kvalitetnejše in bolje izdelane od njegovih.

Kar se pa materiala tiče, ti pa tudi povem, da tud ko jo boš nabrusil niti pod razno z njo ne boš sekal "drv"

Ni namreč vsako jeklo primerno za rezilo.


Sicer pa, saj za odpiranje penine tako ali tako ni pomembna kvaliteta jekla (in sekanje drv) mar ne :D

SkIDiver ::

Tako bo ja. Drži tvoja ugotovitev.

Blo je mišljeno bolj v hecu kot pa v resnosti. Kake so njihove sablje pa jz vem iz lastnih izkušenj, ker sem z njimi odpiral penine. Problem je bil samo to, da nisem vedu cene. To je blo vse.

pinkpanter ::

Malce poglej po bolšjem sejmu v Ljubljani.
Nekej časa nazaj je tamle en gospod prodajal kar precej sabelj in mislim, da je vmes bila tudi taka za penino odpirat... Mogoče se splača pogledat :\
www.SloMusic.com

Thrivial ::

Se vedno trdim, da ti jo zrihtam najceneje. ;)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

SkIDiver ::

Pa jo zrihtaj. Imaš v profilu e-mail al pa 041 881 470/dejan

Darko ::

Morda je prepozno, morda ni primerna pa vendar: danes sem dobil prospekt trgovine Akvonij, kjer je tudi tole: Sablja za odpiranje penine. Se splača vsaj pogledati, čeprav je moje mnenje rahlo odklonilno. Namreč odpiranje steklenic s sabljami se mi zdi podobno streljanju v sode šampanjca v Reimsu, kar je delal moj starejši znanec, ko je bil v nemški vojski. Si predstavljate, da bi Istenič prodajal pištole za streljanje v sod in bi potem pili šampanjec iz luknje. Podobno bi lahko prodajali rob šanka, na katerem bi odlomil vrat steklenice viskija, kot so to delali pravi frajerji na divjem zahodu. Hočem reči, da so bili vitezi pač preleni da bi odprli steklenico kot se spodobi in so jo raje uničili (prepričan sem, da so to počeli samo z napadenimi vinskimi kletmi.

LP Darko

BigWhale ::

Nozu za rezanje prsuta so dali ime Dick... Inovativno...

;>

SkIDiver ::

BigWhale brez zamere ampak, če nimaš pojma bodi raje tiho in se usekaj okoli ušes.

Dick je znamka nožev. Če bi kdaj delal z njimi bi že vedel, da si zaslužijo naziv nož. V mojem fohu sem imel opravka z njimi in lahko povem iz prve roke, da so to res noži, ki se jim lahko reče noži. Od uravnoteženosti celega noža, obstojnosti rezila (ostrine), lege v roki do dokaj enostavnega vzdrževanja in čiščenja.

BigWhale ::

V bistvu je polpismen ze tisti, ki je delal tisto spletno stran.

Arikel: DICK, Kratek opis: Noz za rezanje....

Torej Dick ni artikel ampak je samo blagovna znamka ali ime podjetja, ki izdeluje noze. Artikel je torej noz...

"And what will you use to cut it, sire?"
"What do you mean what? My brand new DICK, of course."
"Yes sire, shall I pull it out of your pants?"

Me razumes?

SkIDiver ::

Razumem. Če malo nižje pogledaš po strani pa boš najdu Niži DICK. Pač je tisti, ki je stran pisal pozbu dodat Nož DICK al pa Nož za pršut DICK.

Artikel je nož za rezanje pršuta. Je pa znamke DICK.

Sicer pa sploh niso dragi. Pred 7 leti sem dal za komplet 4 nožev 12 tisočakov.

AnZo ::

Pri nas da dobiti ta sablja s podstavkom da jo imaš lahko na steni.
Cena je 60.000 sit (vključen davek). Trenutno imamo na zalogi še samo eno.
Če te zanima me kontaktiraj na mail pa ti pošljem jutri slike.
Moj mail
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov kljuc za toyoto?

Oddelek: Na cesti
122107 (1432) J.McLane
»

V Franciji je sabljanje s svetlobnimi meči uraden šport

Oddelek: Novice / NWO
134935 (2941) Aggressor
»

Penina

Oddelek: Loža
312874 (2203) Unknown_001
»

Metal Gear Solid 2 za PC

Oddelek: Igre
211037 (868) Fury

Več podobnih tem