» »

Računalnik zašteka, ko resetiram mi ne najde diska...

Računalnik zašteka, ko resetiram mi ne najde diska...

gregastopar ::

NUJNO rabim nasvet glede moje butaste kište...
Neki je šlo...ali disk ali napajalnik :/

Računalnik npr. dela normalno, zašteka, se mi sam resetira ali pa ga moram jzt, in ko to nardim mi diska ne najde več. Potem morem ugasniti napajanje do računalnika, pa dela spet dokler se to ne ponovi. To mi dela čist različno, enkrat takoj, drugič sploh ne... Ni mi pa nikol zašteku, medtem ko igrce igram. Vedno samo ko prklam po windsih... Res newm.

Najlepša hvala za kakršnkoli nasvet!

LP
Grega

Han ::

Povej malo več podrobnosti o komponentah - izdelovalec, starost, karakteristike... So vsi kondenzatorji na plati ok?

gregastopar ::

Računalnik ceu je star kake 3let. Menju sem disk, imam 80 WD, grafično imam radeon 9600 256ddr, pa dokupu rame d mam 2x po 256,procesor intel pentium4 1,6ghz. Pred kratkim sn dau v garancijo tud DVD-rw, ker mi je snemu mal čudn, ampak niso bli vsi fajli vredu zapečeni. Zdej mi pa še to začel delat, d mi diska ne najde. Plata bi morala biti vredu, sumim napajanje ali disk :\
Grega

Han ::

Če se podatki ne posnamejo v redu, je navadno kriv ali defekten disk ali RAM...

gregastopar ::

Pa sj trenutn mi ni DVD-rw enota pomembna. Zanima me ka je z računalnikom da mi zašteka usake tolk cajta...
Grega

K0B| ::

Zanimivo!

Pri kolegu je enako. Disk je nadgradil z novim in od takrat je pri njemu enaka zgodba. Med uporabo glih ne najrajši zašteka....če pa stoji neki cajta na miru zablokira, resetiraš in nato ne prepozna diska v biosu. ugasneš napajanje in potem spet dela. Ima maxtorja 120GB.

Grega prosim povej model plate.

Zadnje čase kroži veliko virusov in skript ki se automatsko zaganjajo po mailu, glede na to kolkop oznam kolega, mislim da ne gre izključiti tudi to.

lp

VeGaS ::

Stopar kup si novo kišto :D !!!

Pa sej ne more delat normalno, če ti Barbič nonstop drka po računalniku 8-O

P.S.: mal ga z WD-40 našprici pa bo delal 8-)

l.p. v MB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VeGaS ()

pviran3 ::

A se disk konstantno vrti al se ustavi in zmrzne?

Uho k škatli in poslušaj...

Poglej, če maš vse kable orbk v disk zarinene, ker ti lohka vn zleze. Tak je men delal, se je pržgav, kr naenkrat pa se disk ugasne in računalo zmrzne:( Še dobr, da mi ga ni zrukal - 120GB maxtor ata133


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novejsi diski - se se komu dogaja to?Scary!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151627 (1009) misso
»

120GB Maxtor ali WD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503614 (2789) mamut
»

Kateri TIH trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
281593 (1323) wishmaster
»

WD HDD problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
241435 (995) Tjulenj
»

Kontakt molexa se je dotaknil ohisja

Oddelek: Pomoč in nasveti
121893 (1593) SkIDiver

Več podobnih tem