» »

[Google] mini redirector

[Google] mini redirector

Simko ::

Morda je pravi oddelek, morda ni, kaj pa vem :P Gre za programiranje, po drugi strani pa spet ne...

Trenutno se ukvarjam in študiram pisanje gonilnikov za windowse. No in po par tednih(!) branja vsemogoče literature še zdaj točno ne vem kaj so to 'mini redirector'ji.

Zato vse google mojstre naprošam, da mi najdejo jasno in verodostojno definicijo te besedne zveze.

Simko ::

Ne bo šlo?

Thomas? :)

Thomas ::

Kokr sem jest uspel razbrat, gre za neke (pod)programčke, ki te namesto na zahtevani URL pošljejo nekam drugam. Za brskalnike.

Če bi recimo nekdo hotel Atlantic.com, pa bi ga potem vrglo vedno Pacific.com.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Simko ::

Hmmm, ne vem, možno.

Vendar ni to to, kar iščem. Gre za kernel-mode gonilnike. 'Network redirector'(oz redirector) npr. je del file systema za delo preko mreže.

Ne vem pa kaj točno je mini redirector. Nekateri viri pravijo, da je del redirectorja, nekari, da je redirector podskupina mini redirectorja - skratka zmeda, zato me zanima, če kdo točno ve kaj to je oz. zna najti na netu :)

Thomas ::

Po moje so mini redirectorji navadni redirectorji. MS se "hvali" z njimi, pojasnjuje pa ne preveč.

Kar sem našel. Verjetno ni ničesar več pomembnega na netu o tem, na kar še nisi sam naletel.

Hm ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Simko ::

Verjetno ni ničesar več pomembnega na netu o tem, na kar še nisi sam naletel.


Ah, zdaj pa nihče ne bo google-al več...

Sicer MS obljublja obširno dokumentacijo o pisanju mini redirectorjev, v 'kratkem'. Vseeno pa bi rad vedel kaj točno so. Da je mini redirector kar navaden redirector - ma neka razlika mora biti. Oz nek dodaten 'feature'.

Hvala za odgovore, mimogrede :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google in problem z iskanjem

Oddelek: Omrežja in internet
71103 (740) d0rK
»

Youtube problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
8597 (472) Excavator
»

Google danes čudno deluje (16. september 2013)

Oddelek: Omrežja in internet
5706 (567) oster
»

Takedown zoper Mafiaa Fire neuspešen

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
73800 (3025) CaqKa
»

PHP in mySQL

Oddelek: Programiranje
241916 (1624) rasta

Več podobnih tem