» »

Kabelski modem nastavitve

Kabelski modem nastavitve

HOPSI ::

PROSIM ZA POMOČ
Postavu sem winME pa mi sedaj kabelski modem oznake ICE - 200 ,E-TECH nikakor ne funkcionira oziroma se ne postavi.Privzeti prehod je prazen pri programu "winipcfg".Opazil sem ,da se mi pred zagonom windowsov ne pojavi okno za prijavo v omrežje ( vnos omrežnega gesla-"Vnesite omrežno geslo za Microsoft Networking").Mislim ,da mi zato ne deluje . :(Windows je drajvarje postavil pravilno.Nastavitve TCP/IP in omržne kartice mislim,da so pravilno vnešene.Kako naredit ,da bo to spet delov.Oziroma kako nastavit Windowse ,da me bodo uprašal po geslu pa čeprav gesla sploh ne vpišem ampak ga eskejpam.Predhodno mi je stvar delovala.Pojavilo se je geslo katerga sem esc ejpov in že sm srfov k norc .Naj povem ,da sem priključen na g-kabel .
:PČim več informacij bi prosil.
[Jest sem nepismen, pa ne znam pisat drugace kot z velikimi tiskanimi crkami]
SREČNO!
  • spremenil: Primoz ()

cyber ::


mislim da ne bi smel imet nobenih težav in kako lahko imaš prehod prazen.
Ok naredi tako pojdi v nadzorno tam klikni na network pol klik na tcp-ip nastavitve in vse lepo nastav vse prehod ip dns nastavitve in pol bi mogel štimat, ker sam imam winme gor pa dela brez problema,pa še pošto si moreš nastavit to pa itak veš kako gre klikneš na internet pol pa tam izbereš lan povezavo in slediš navodilom, za nabolj ziher pa še enkrat namesti gonilnike za mrežno kartico ali pa nisi vredi inštaliral windowse nekaj je.
Kar se pa tiče prehoda brez njega ne boš mogel na internet zato ne sme bit prazen.

HOPSI ::

Ja sb opisov vse tr prehode pa ne vem kee številke nej napišem
Butec je Butec!

Jinxy ::

HOPSI, poklici svojega internet providerja in vprasi, pa ti bojo povedal, kaj mores kam vpisat!

LP

|ViPeR| ::

Poglej si tole: Klik!
Pa pejt lepo od začetka po navodilih in more 100% delat.
Če maš dinamični ip pa sploh ne bi smel met nobenih težav.

Če ti pa še to nav pomagal pa klič na G-kabel, ti bodo z veseljem pomagal.:)

lp

hm vidm da me je Jinxy prehitu:D

cyber ::

hopsi vse ti lepo piše na listu ki si ga dobil od provajdera nekak takole :
ip naslov 212 .xxx xx xx
subnetmask to je vedno 255.xxx.xxx.x
gateway/prehod 212. xxx xx x
dns 205 .xxx x xx
205.xxx x xx
to so stvari ki jih moreš pravilno vnest
seveda to so izmišljene cifre sam vendar to moreš imet.
pol pa lepo vnesi te cifre v tcp-ip se pravi
tcp-ip properties

HOPSI ::

Ma sm pregledal use papirje pa razen DNS številk ni nč druzga gor.Drgač bi se mi modem moral samodejno postavt in dobit IP naslov in ustale kolobocije.Modem drgač normaln utripa led diode.Jez kr mislm ,da je narobe to ,da se mi pred zagonom ne pojavi "Omrežno geslo za networking# to je prijava v omrežje.čeprov to geslo niti ne vpisujem ampak ga kr preskočm z "ESC" ali enter.Vem ker se mi je to že zgodil.Prašov bi če gdo ve kako se pokliče - nastav WIN ME al pa )( sej je ista kozlarija ,da se bo pred zagonom pojavlo geslo to OMREŽNO GESLO;((Al pa se bom mogu spet spravt formatirat ,pa se bojim da se bo stvar spet ponovila.Hvala vsem za informacij katere pa mi na žalost ne pomagajo.:(

cyber ::

hopsi pod katerega kabelskega operaterja spadaš
pol kar se tiče modema odvisen katerega imaš...
recimo imaš lučke ki morajo vedno goret seprav na vrhu imaš power pol sledi cable pa pc pa data ter test lućka tak je na mojem.
od tega ti morata vedno goreti ne smeta utripat dve lučki tud če računalnik ni prižgan to je power ter cable in tud gori če nimaš pravih nastavitev,signal gori ne utripa.,pc se prižge takrat ko je comp pržgan data pa utripa kadar si na internetu al pa tud ne .
drgač pa poklič svojega ponudnika pa naj ti zadevo spravi v red saj so ti dolžni to storit saj jih plačuješ.

HOPSI ::

Hvala za odgovore pa se bom res ubrnu kr na operaterja druge rešitve ni.Sm že spet sformatirov pa nastavu pa je stvar ista.;(
SREČNO!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router ali klicna povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
161194 (1024) KoMar-
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116811 (16056) Tilen
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333385 (2661) MrStein
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289440 (6376) bastadu
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222187 (1961) TribesMan

Več podobnih tem