» »

Okulistični pregled

Okulistični pregled

SkIDiver ::

No pa mamo probljem. Vid se mi je poslabšal zato treba opravt okulistični pregled. Ampak tu nastopi težava.
Vsepovsod kjer je meni znano je potrebno čakat na pregled. Doma sem v Novem mestu študiram pa v Ljubljani. Če bi šel v Ljubljani na okulistični pregled h Clarus optiki bi sicer prišel takoj na vrsto, ampak moral bi plačati pregled pa tud preko osnovnega zdravstvenega zavarovanja ne bi dobil tistih 7 tisočakov kolikor mi pripada ob nakupu očal z dioptrijo.
Zato sprašujem tu, če ima kdo predlog kam grem lahko na pregled kjer je pregled z zdravstveno kartico brezplačen in mi pri nakupu očal odbijejo stran tistih 7 tisočakov.
Eden optik je v Novem mestu kjer opravim pregled z kartico zdravstvenega zavarovanja in mi odbijejo stran 7 tisočakov, samo pri njem je potrebno čakat več kot mesec dni kar pa men predstavlja problem na faxu, ker na tablo ne vidim v kolikor predavatelj piše malo manjše črke. Za piko na i pa še težje vozim ponoči, ker me slepijo luči nasproti vozečih, ker je okoli izvora vse motno.

Tako, da če kdo ve kje bi lahko opravil pregled na zadovoljivem in primernem nivoju kvalitete z kartico zdravstvenega zavarovanja brez čakalne dobe z besedo na dan. Seveda v Ljubljani.
  • spremenil: SkIDiver ()

bosstjann ::

v novem mestu mate v bolnci kao dobro okolistično ambulanto

več pa nevem

lp boštjan

SkIDiver ::

Čakalna doba pa je pol leta kolkor je meni znano.

Ciho ::

Optika Kukovič, Globus, Kranj. U četrtkih majo preglede, če vzameš očala pri njih je pregled v vsakem primeru zastonj. Mislim da ni predaleč, sam prej poklič pa ti bojo povedal za uro kero pridt. Moja sestra dela tam, za kaj več informacij mi pošlji zasebno sporočilo. Ti lohk tud ene 10% popusta zrihtam.

Microsoft ::

Jst sm sel po ocale k Irmanu in je naredil pregled zaston (sicer das 10kSIT!). Ta Irman mislm, da je eden izmed dveh v SLO, ki dela neke laserske operacije na ocesu. Skratka je zelo na nivoju. Edino slabo je, da je za tebe to malo dalec, saj je on v Zalcu (blizu Celja). Kaksne so pa cakalne dobe, pa nevem... vec


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gandalfar ::

pregled te stane 4k. Ce kupis pri njih se ocala ti ne racunajo pregleda.

Si preprican, da se ti splaca zaradi 7k zgubit en mesec faksa in zamorjenega zivljenja, ker ne bos videl in se bos stalno sekiral zaradi tega?

BigWhale ::

Emmm, vsa korekcijska ocala so sponzorirana.... En del pac, tako je meni, moj optik razlozil..

ta_pridna ::

irman je sicer zelo kvaliteten... ampak na tvojo lokacijo...:\

kaj pa look-look?
je pa tko... če maš osnovno zavarovanje in napotnico od svojga dohtarja... ti pri optiku potem dajo nek popust ali nekaj zastonj... ne vem glih točn, kaj je že blo :8) ne splača se ti tam pol leta čakat...

Lp

SkIDiver ::

Opravu sem preventivni okulistični pregled, ki so mi ga naredil brezplačno. Ugotovljeno je blo, da je posledica vsega utrujenost oči. Zakaj? Preveč monitorja. Tako, da sem pojačal svetlobo v prostoru kjer delam za računalnikom, povečal razdaljo, povečal font in delam samo najnujnejše. Se izogibam nepotrebnemu času za računalnikom. Kak bo učinek bomo pa vidl.

Hvala za vso pomoč in predloge.

Phoebus ::

ISto so men rekl. Bil sem že čisto obupan da nič ne vidim pol sem pa šel na pregled in so mi vse pregledal in ugotovil da je moj edini problem ta, da pozabim mežikat. Pol sem dubu začasno ene umetne solze pa sem se silil mežikat, zdej sem pa kul 8-)

sketch ::

No, pa bom izkoristil odprto temo - rad bi prešaltal na kontaktne leče, ne najdem pa pametnega okulista v LJ. Prejšnji doktor mi zaradi takšnih in drugačnih razlogov ni več pri srcu, ambulatna za kontaktne leče v KC je zasedena nekje do armagedona, optik je pa maljon. Priporočate kaksnega doktorja / optiko v LJ?

lp
s.
Adapt and overcome.

Tody ::

Jest sem hodu k Krstiču... nevem dost fer men se niso zmeril...
Leče so jeba če imaš cilinder... zadevo lahko nanesjeo le na pol trde leče, ketere imaš lahko max 4 ure gor... dost usles razen če neki dost športaš.... Mehe pa pravjo da so cool sam nemorjo dat gor cilindra...
ena trda leča stane pa okol 10 k sit

BigWhale ::

> zadevo lahko nanesjeo le na pol trde leče, ketere imaš lahko max 4 ure

Pol trde se vedno pomeni, da so prakticno iz polivinila... ;)

> gor... dost usles razen če neki dost športaš.... Mehe pa pravjo da so

Nosis jih lahko po cel dan ampak se na koncu dneva ze pozna utrujenost... (Cel dan, od sedmih zjutraj, pa do polnoci)

Mene so kostale preko 30 jurjev...

Tody ::

mnja jest sem jih tud mel po cel dan, pa je na koncu se zadeva že tok izusšila da je vsak prfuknjen prahec ki je prišel v stik zmano zašel na oči in zadeva pekla k svina... poleg utrujenosti... ko sem pol leta nosil zadevo in ko sem to povedal optiku je skor skupi padu je reku da pač tega ne smem in da 4 ure max... Moje leče pa so bile kr korektno debele, nebi lih reku da je povinil...

ta_pridna ::

:'(

nobene druge varianteza leče, če mam ta cilinder?

mmmato ::

Jest hodim u okulistu u lj v zdravstveni dom na metelkovi. Čakat je treba tam okol 3 mesece. Mam kr visoko dioptrijo (+6) in cilinder. Leče mam kr že neki časa (dvoletne), nosim jih lahko do 16 ur (če jih dlje se itak posušijo), je pa res da se oči ful utrudjo. Enkrat sem opraviu pregled v privat optiki, pa se mi zdi da je blo treba za očala plačat celotno ceno, odkar pa hodm na metelkovo pa mi pripada cca 10k od obveznega zdravstvenega zavarovanja na 2 leti.
Aja pa še to za _športnike_: mehke leče res težko kr tko vn padejo

Tody ::

Men bodo mogoče popravil leče za 300.000 sit :D

simpatija ::

Sketch, mam cifro od ene dohtarce (sem mogla menjat, ker me na metelkovi ne vzamejo več odkar študiram). Je v šiški, pri njej je precej mojih znancev, pa so vsi ful zadovoljni. Naročala bo spet 1. decembra. Kontaktiraj me na mail za cifro. (simpatija_gh@yahoo.com)

Bojevnik ::

Priporočam optiko Rugelj v Lj. Pregled stane 3.5k glede socialne sm pa že uprašu, pa mi je prodajalec reku, da mi lahko da popust.

Mr_Globus ::

Obujam temo.. so kake spremembe z okulisti? Rabim enega dobrega za pregled za leče. V LJ.

Tnx

A. Smith ::

>>nobene druge varianteza leče, če mam ta cilinder?

Pojdi na pregled. V nekaterih primerih se vseeno dobijo leče. Moja sestra jih je, naprimer.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Pegaz ::

Jaz sem čakal na pregled ~2 meseca pri Markelnu v Trebnjem. Ko sem prvič kupil očala so bila zelo draga. Čez 1 leto sem jih zgubil in sem jih ponovno kupil tam in so bila še vedno draga (ne spomnim se cene, vem da so bila nekje 20-40k sit). Te sem tudi zgubil in potem v tretjič sem jih kupil pri okulistu, katerega se imena ne spomnim, je pa 50m stran od sodišča in urarja blizu blokov v Trebnjem. Cena je bila nizka (mislim da priblžno 15-20kk sit), kvaliteta enaka in jih imam že približno 4 leta (to je velik dosežek, glede na prejšnja očala ;)). Človek je res prijazen in ti popravni kakšno malenkost zastonj (npr. naravná očala, zamenja ploščice ki pritiskajo ob nos, zamenja leče).

KrCbelca ::

Spet obujam temo.

Iščem okulista, najraje v okolici kranja(lahko tudi v LJ). Pregled + izdelava stekel, očala že imam(zamenjava stekel).

Najraje bi čimugodnejšo ceno, vendar je vsekakor bolj pomembno da je stvar natančno opravljena!

dodano: Pa dobro bi bilo da ni neke dolge čakalne vrste.
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KrCbelca ()

krneki0001 ::

Jst zato vedno hodim v klarus in če pri njih vzameš še očala, ti odbijejo ceno pregleda od njih.

KrCbelca ::

nebivedu: očala že imam, rabm samo da se popravijo stekla da bo prava dioptrija
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----

Lyon ::

Jaz ti predlagam optiko Sever. Poslovalnico imajo v Ljubljani in v Škofji Loki. Za več informacij pa jih pokliči. Nato se boš pa lažje odločil.

Lep pozdrav

SmeskoSnezak ::

Jaz pa iščem, kak bi si na drugačen način izbolšal vid? A ni bla neka tema tu gor že o tem?
@ Pusti soncu v srce... @

DimmniBurek ::

Leče? Operacija?
There Is No Stronger Drug Than Reality

SmeskoSnezak ::

alternativa... =) da baje lahk sam delaš.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

tlozej ::

Obstajajo neke vaje za oči... nekoč sem videl ena navodila, malo pobrskaj po netu... Ali pomaga? Verjetno nekaj že... čudežev pa sigurno ne dela - vsaj ne takoj.

LP

echo ::

SmeskoSnezak ::

Ja, mene zanimajo te vaje. Očal itak nea rad nosim. Zgledam glupo, ko kaj delam okol po posestvu :D
@ Pusti soncu v srce... @

Vesela ::

Spet obujam temo.

Iščem okulista, najraje v okolici kranja(lahko tudi v LJ). Pregled + izdelava stekel, očala že imam(zamenjava stekel).

Najraje bi čimugodnejšo ceno, vendar je vsekakor bolj pomembno da je stvar natančno opravljena!

dodano: Pa dobro bi bilo da ni neke dolge čakalne vrste.


Priporočam Optiko Aleksandra v Qlandiji Kranj, ful dobr, prijazni, super očala imajo, pa meni so nardil v enem dnevu!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39381026 (8984) Buggy
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829794 (4175) energetik
»

Nova očala in subvencija

Oddelek: Loža
91938 (1748) bastadu
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9437950 (29992) Dzhimen
»

Pregled za leče

Oddelek: Loža
102432 (2133) AndrejS

Več podobnih tem