» »

Zvočna dilema.

Zvočna dilema.

Poldy ::

Enkrat je že nekaj podobnega bilo na forumu, pa se ne spomnim več:

Če imam na voljo integrirano Soundstorm zvočno ali pa SB Live! value na pci, katero naj uporabljam?

Hvala

mazy ::

sam imam popolnoma enako stvar doma. 2 zvočne - nf7-s z soundstormom in SB live!
prej sm mev noter SB live zdej (odkar sem dal sistem v kišto) mam sam še soundstorm na plati pa ne občutim neke velike razlike.
mogoč je šlo na SB malo bolj naglas :D
ampak v kvaliteti se ne pozna, ali pa moji uhi tega ne zaznajo

boštjan ::

če bi na soundstorma vezal zvočnike prek optike,pol bi slišal veliko razliko,bolj čistejši in udarnješi zvok
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

glinik ::

Če bi že daj kateri zvočni prednost, bi dejal da ima prednost Soundstorm. Sem ga stestiral z Audigy 2 ZS in je ista pizda. Zaključek je torej: Soundstorm je bomba! :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Poldy ::

Kako je pa z obremenitvijo procesorja? Nekje sem bral, da integrirane zvočne potrebujejo večjo pozornost procesorja. Ali je to res in ali se to na današnjih procesorjih sploh pozna?

glinik ::

Eh , nekaj se je govorilo, da AC3 zvočnw kurijo procesor. Ne vem kaj je res ... Ampak za Soundstorma ti lahko rečem , da procesorja ne kuri. Sem glih zdaj sprobal in je isto sranje. Ko nič ne delam , mi proc deluje od 0 do 2%, ko zaženem winamp, pa dela tudi od 0 do 2%. Dokaz sem ti glih zdaj dal, da so to le govorice za trač.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Grey ::

Ne vem no, neki že mora bit na tem mitu o kurjenju procesorja. Na plati mam neki jajc od Realteka in so mi nekatere igre kr mal štekale, pa na Zalmanovih slušalkah je bla poden od podna kvaliteta zvoka. Zdej k mam pa Audigy 2 so pa slušalke zaživele. Basi tolčejo kokr bi moral že prej, zvok je velik velik boljši...skratka razlika se pozna tudi na hitrosti delovanja špilov.

Poldy ::

Hm, sedaj me pa res zanima kako je s tem. Bom vprašal kar Realtek kaj si oni mislijo. Bom poročal, če dobim odgovor :D

Highlag ::

Kuri procesor. Samo ne pri uporabi winamp-a. Verjetno pride do izraza le pri kakšni 3D igrici, kjer mora kartica preračunavat kakšen bo zvok v danem trenutku. Audigy in podobne to delo opravijo same, integrirane si pomagajo z procesorji.

Drugače sem se pa ravno včeraj igral z testiranjem kartice s programom RightMark Audio Analiser, pa se moja Realtekova kartica, ki se nahaja na matični plošči ni odrezala preveč dobro. (v primerjavi z kakšnim Audigy-jem, za katere imajo na njihovi strani objavljene rezultate testov).
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: zvočna kartica, da ali ne?

Oddelek: Novice / Ankete
373801 (3210) sidd
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
202250 (1668) Fatboyslim
»

soundstorm vs. audigy 2 ZS

Oddelek: Strojna oprema
462204 (1381) igor0203
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597940 (6735) matjash
»

Matična plošča Asus A7N8X Deluxe vs. Abit NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
291343 (1083) Caligula

Več podobnih tem