» »

Kako ugotovit ali prihaja do corupta paketov na routerju ...

Kako ugotovit ali prihaja do corupta paketov na routerju ...

OrlyTM ::

Mam en cheap msijev wifi router in zadnje case opazam precej tezav v lokalnem omrezju (2 od treh masin delata Ok, 3tja ma skoz tezave z koneksnom ... od brezhibnega delovanja do pocasnega transfera ranga dialup (lokalno!!!)) ... hkrati pa sm zdej tut uljal en .zip file, ki je pri meni lokalno brezhiben, na drugo stran pa pride coruptan (ne cel zip, samo nekatere mp3 datoteke v njem) ... sumim, da bi lahk bil krivec router, sam nimam ideje s cim preverit to ... any ideas? :)

sm ze probov z restarti routerja, tut porte sm probu zamenjat, pa je neodvisno od tega ... vcasih dela, drugic spet ne ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BigWhale ::

> na drugo stran pa pride coruptan (ne cel zip, samo
> nekatere mp3 datoteke v njem)

Ce bi ti router 'corruptal' zip file, potem ti cel file ne bi delal oziroma bi nekje javil CRC error in naprej ne bi delalo nic vec.

Moznosti, da ti router file pokvari so pa zelo majhne...

To bi pomenilo, da ali ne zna preverjat Checksuma posameznih paketov oz ga ne zanima kak je, ali pa tako pametno pokvari paket, da so podatki not drugacni, checksum pa ostane enak... ;>

OrlyTM ::

jap ... mas res ocitno ... smo ze izkljucil router problem ... coruptajo se izkljucno arhivi, ocitno neki z file systemom na serverju al kaj ... tnx 4 help ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OZZY ::

Preveri ram. Ke če je pokvarjen ali preveč navit...da pride do memtest napake...bo fajl včasih ali vedno tudi corruptan. Preverjeno. Jaz sem mel problem kr nekaj časa nazaj..predvsem bin fajli ko so prišli z napako, ko si jih preveril za napake. Problem je bil ram, ker je bil nastavljen preveč agresivno. Memtest ni pokazal napake vedno amapk po parih prehodih se je pokazala. Sej bin fajli niso bili vedno pokvarjeni amapk se je pa to dogajalo.
Go with the flow.

OrlyTM ::

jah ... sam mi smo ze ugotovil, da napaka ni lokalno ampak pride do tezave pri uploadu na ftp server ... ker je prislo do enake napake tudi pri poizkusu uploada iz povsem druge lokacije ...

tnx anyhow. ..

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pomoc pri nastavitvi routerja za eMule ...

Oddelek: Omrežja in internet
441969 (1761) CaqKa
»

Flashanje FX5900 v FX5950 U (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655596 (4230) [_MW_]
»

Win2k - obcasen 1-2 sekunden freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
341298 (1061) plizzzzzz
»

Sistemska disketa ... NUJNO !

Oddelek: Pomoč in nasveti
111068 (915) JLP
»

Bootable Floppy? Kako?????????'

Oddelek: Pomoč in nasveti
121520 (1419) R@C@

Več podobnih tem