» »

2 OS-a

2 OS-a

JanezH ::

zivjo,
na disku imam instalirane Win 2000 pro.
Zanima pa me kaksen bi bil postopek, ce bi dal v racunalnik se en disk in bi nanj zelel instalirati Win98?

lep pozdrav|O:\:)

bastadu ::

Enostavneje bi bilo ravno obratno, in sicer najprej Win98 in nato 2k. Ampak v tvojem primeru verjetno ne nameravaš ponovno nalagati Win2k in greš z zagonsko (od Win98; če jo nimaš, pojdi sosedu:\) v dos ukazno vrstico in daš (ko zaganjaš z diskete) podporo za CD-ROM pogone (tu rabiš Win98 zagonsko, v od 95 tega ni). Tako se ti naložijo tudi gonilniki, da boš lahko uporabljal CD-ROM. Tako potem v ukazni vrstici greš na CD-ROM in inštaliraš Win98. Ta postopek sem opisal zato, ker bi ti morali Win2k tako prepoznati še drugi OS in namestiti zagonski meni. Če bi namestil kar z bootable CDja, bi prepisal MBR in nato nebi mogel v Win2k brez Recovery Console... Torej, poskusi tako, če pa zaradi katerokoli meni neznanih razlogov ne bi mogel priti nazaj v Win2k, pa uporabi Rocovery Console v Win2k inštalaciji. Jaz sem to zadevo točno tako naredil in je delala. Samo pozor, meni se zdi, da morajo biti Win9x sistemi nameščeni na prvi disk (C:), če ne jih ni moč zagnati (razen s kakšnim boot managerjem). Če imaš zdaj Win2k na Cju, boš najverjetneje lahko pričakoval kar precejšnje probleme... ali se motim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

inštalacija 2000??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523563 (2990) ToniT
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131801 (1595) Red_Mamba
»

Odstanitev WinMe v Win2k bootu?

Oddelek: Operacijski sistemi
51157 (1081) bastadu
»

Formatiranje diska in nameščanje winsov 2000!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151295 (1091) OldSkul
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131986 (1849) andrej

Več podobnih tem