» »

Radeon 9550 - katerega -danes?

Radeon 9550 - katerega -danes?

Pat_MaGroin ::

Pozdrav!

Odlocil sem se za Radeon 9550 (ni SE). Cena tam okoli 17k. V jae imajo Powercolor, v Mlacom Club3d, v Comtronu pa Sapphire. Katerega priporocate?

Bi pa kupil v Ljubljani to.

lepa hvala.

S.

Stampl ::

saphire

K0K0 ::

Kaj pa asus je zakej? cena pa je 15k

Pat_MaGroin ::

Kje pa ga imajo?

Pat_MaGroin ::

V glavnem, iscem 9550, kvalitetno firmo, poceni, pa da nima glasnega venta :D.

LP,

S.

K0K0 ::

Pat_MaGroin ::

Dobu response v 5 minutah od pc-dom. kartice so GECUBE Radeon 9550. Tko da ni lih asus :-).

LP,

S.

OnTheMic ::

PIC,

kljub temu, da pri omenjenih karticah ne piše, da so "SE", malo preberi drobni tisk na zadnji strani. Če imajo kartice 64-bit memory bus, si na istem kot pri SE. Non-SE še ne pomeni, da ima 128-bit memory bus (kar je seveda glavna pridobitev pri hitrosti kartice). Na koncu ugotoviš, da imajo pravzaprav vse omenjene kartice za 17 kSIT 64-bitno memorijo (torej SE), 128-bitna pa je seveda dražja. Za Powercolor in Asus v JAE velja ravno to, prav tako za Club3D v Mlacom-u. Glede Sapphire v Comtronu pa tudi preveri, ker mi je malo sumljivo, saj TULE piše, da ima 128 AND 64-bit memory interface. Močno dvomim, da boš dobil tistega s 128, poglej tovarniško oznako in preveri.
Aja, jaz sem pred nekaj tedni prav tako kupoval 9550 128-bit 128MB, pa sem na koncu prišel do zaključka, da je za ta denar (do 18kSIT) edina grafa, ki ima res 128-bit memory bus, Connect3D v Mlacomu. Vse ostalo je bilo 64-bitno, ali pa dražje (okoli 23 kSIT). Seveda so mi na prevzemu blaga najprej hotl dat 64-bitno varianto, pa sm jih prijazno opozoril, da to pač ni to, kar piše v ceniku. Sm si tovarniške oznake kar na listek izpisal - pa še kako prav so mi prišle:\. Grafa mi deluje odlično, všeč pa mi je, da venta sploh nima, ima pa precej bolj masiven hladilnik od ostalih variant z ventom. Seveda se greje, za navijanje najbrž res ni, ampak za ne-navijalno uporabo je čist OK in predvsem TIHA!

LP:D

cosmos ::

če še majo tiste Gigabytke pri JAE smo takrat po cifri preveril da je 128 bitna za 18k sit

sam seveda preden kupiš preveri še sam, natančno kodo kartico boš našel na Gigabyte straneh, potem pa preden kupiš preveri ali je enaka cifra na kartici

Pat_MaGroin ::

Pri JAE imajo samo Powercolor.

S.

OnTheMic ::

če še majo tiste Gigabytke pri JAE smo takrat po cifri preveril da je 128 bitna za 18k sit


Ko sem jaz kupoval, so imeli na zalogi tega Gigabyta, pa sem v trgovini videl, da to pravzaprav ni 128-bitni GV-R955128D, ampak 64-bitni GV-R955128T, čeprav na njihovi strani pod to ceno oglašujejo GV-R955128D. Njihova razlaga: najbrž je na netu napaka, 128-bitnih variant nimamo.

Bodi pozoren, oboroži se s tovarniškimi oznakami kartic in v napad:D

LP:)

P.S.: Saj ti pravim, čeprav sem se hotel Mlacomu ogniti na 100 km, sem navsezadnje za 9550 128-bit pristal ravno tam. Pač edini, ki so ga mel in to za 18 kSIT. Upam, da ne bo kakšnih okvar:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

OnTheMic ::

PIC,

v tvoji novi zakljenjeni temi sem prebral, da si nabavu grafo in da so te v Mlacomu "napeli" s 64-bitno varianto...:O

:| A nisi prebral naših zgornjih opozoril? :|
Saj sem ti napisal, da sem imel povsem enako izkušnjo, ampak sem že na mestu samem odprl in preveril, ter takoj zahteval 128-bit grafo. Tip je nekaj cajta gledal tisto 64-bit grafo, pa škatlo, nato pa je le iz nekega vogala privlekel tapravo škatlo, pred mano prerezal folijo in mi jo dal "v pregled". Šele POTEM, ko sem se prepričal, da je grafa OK, sem mu podpisal prevzem robe.

Pejt takoj nazaj in se jim obesi na vrat, da so ti prodali slabšo grafo, kot jo za to ceno oglašujejo. Saj so ti rekli, da je 128-bitna in da 64-bitnih sploh nimajo, ane? Sicer pa so pri Mlacomu glede tega precej zviti, saj ti na računu gotovo piše samo RADEON 9550 128MB DVI/TVout, o kakšnih 128-bitih ni ne duha ne sluha, torej jim boš težko dokazal, da so ti sploh kdaj obljubili 128-bitno grafo.

Obilo sreče pri prepričevanju, drugič pa ne kupuj mačka v žaklju... zato pa je forum, da se kaj pametnega naučiš, ane?:D

LP:)

kinetik ::

edina 9550 ki bi jo sam kupil je ta>:D aja pri comtronu so jo imele (una izdaja ko si zraven dobu CS: CZ) pa nazadnje ko sem pogledal so jo prodajal za 17k, aja pa na internetu je nimajo v trgovini sem jo pa že v rokah držal.
nic pametnega nimam za povedati

Pat_MaGroin ::

OnTheMic: sej ravno to je fora, da NIKJER ne oglasujejo 128bit ..sam ustno me je prepricu. ..pa za ABIT nisem mel srijskih s sabo:). Zdej sem grafo zmontiru in dela. Mam jo tko sam zarad DVI. Igrc pa tko ne spilam...oz. zloooo redko ...

LP

ToRnAdO- ::

kaj imajo kje v kaki slovenski trgovini GECUBE RADEON 9550 128MB Speedy Edition???

ToRnAdO- ::

kaj ta ta radeon 9550 pri comtronu je dober?

http://www.com-shop.com/article.asp?Art...

Shark-357 ::

fantje bejžte v comtron pa kupite GE-Cube 9550GT zadevo comp zazna kot 9600 series
in ima clocke GPU:400 ram 200(400) nenavita doseže 2886 pik v 3dmark03 navija se pa zelo dobro 400@480:200@255 ima pa infineon rame 5ns definitivno best buy če iščeš low budget karto stane 17900 sit tako da pot pod noge>:D

Zgodovina sprememb…

ToRnAdO- ::

oj
jaz sem si kupu 9550 od GeCuba v comtronu.s kerim program se ga da navit?
kaj lahko unicim graficno pri navijanju?

Jaffa ::

PowerColor od JAE je 128bit.

ferdo ::

moram URGIRAT:
Včeraj sem kupil Sapphire9550, v Nm.Comtron v BTCju imajo mislim da še 5 takih Sapphire kartic, odvisno če jih še niso prodali....


Sapphire 9550 128MB 128bit v Comtronu je 17.450,ooSIT
GPU: 250MHz
MEM: 200MHz Hynix -4 čipi teleli čipi gredo celo 300MHz če naredite Vmod

imel sem 8500 z takimi pomnilniki in je bil navit na 300MHz seveda Vmod, Morphling1 je pa prišel celo dlje in še nekateri..

Če kupujete 9550 kupujte dobro in poceni, in se prej sami prepričajte, ne pa verjet trgovcu! njemu je važno da PRODA, boli ga če ste zadovoljni z nakupom!....

Mislim, da imajo drugi proizvajalci slabši hardware prilotan na kartici!!!!


Ta grafa je boljša od vseh zgoraj naštetih!

JAE ima za 18k tega radeona ampak je SE , kdor mi ne verjame, se naj preko neta na ASUSovi spletni strani prepriča, in si naj izpiše številko modela grafične, ki je na nalepki "na škatli", jaz sem to naredil! prepričevali so me, da ne bom kupil buče, ampak točno to bi, če bi kupil, tisto je SE, za POWERCOLOR in 3Dclub pa ne morem nič reč, ker mi ne dišijo, dokler je Sapphire tako zelo lepo ugoden!!!!

Kdor je zaljubljen v ASUS, 3Dclub in Powercolor, dokler imajo Sapphire tako ugodno nerabi jokat, da je bil kej nategjen.
PS: nisem zasledil nobenega 9550GT...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Denys ::

jst mam grafo gecube 9550 in sm popolnoma zadovoln z njo, pa se naviješ jo lahko dokaj dobro. moja je navita na 300/200. Dobiš jo pa v Partnerju, Artu, Elcomu... Najbol da si zravn se kupis hladilnik za proc in rame. Jst mam recimo zalmanovo hladilo in zelo posteno hladi, pa se venta si lahko fikseras gor na izi.

ToRnAdO- ::

oj
jaz imam 9550 od GeCuba.imam problem pri navijanju!pobrau sem si Rage3D Tweak v3.9c
in ko povecam Core Clock dam apply in mi vrne nazaja na original(249.75MHz)
zakaj to?kaj mam mogoce zaklenjen bios od graficne?kako se da odklenit?

ferdo ::

škoda, ker si kupil GeCube...Sapphire je pač boljši v tem in ga imajo tudi v COMTRONU, res ne vem zakaj je do tega pri tebi prišlo, če imajo na prodajni polici za enak denar 1000SIT gor dol.. dve kartice, ki se po kvaliteti tako veliko razlikujejo, da greš ti kupit slabšo... ..oprosti, ampak kar je je, ti nerabim težit, sam vseeno-daj prej vpraši, in se pozanimaj, po toči zvonit je prepozni, če sem ti kaj težil, ti težim zato,DA ko boš naslednič kaj kupoval, da boš malo mislil-tukaj lahko VEDNO pomagamo, v tvojem primeru pa teško, bom probal kej pogooglat samo dvomim da se to da rešit.

Kolega je imel ISTI problem z GeCube radeonom.. zamenjal je za drugega proizvajalca grafične.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Shark-357 ::

GE-cube ni nič kej preveč slabši od sapphire 9550 kot sem že zgoraj omenil ma GE-Cube 9550gt clocke gpu:400 in ram :200 že po defoultu ter pc jo prepozna kot 9600 ne kot 9550 s tem da se zelooo dobro navija ima pa tudi sodelavec 9550 od sapphire pa ne gre gpu čez 350mhz;)
tko da izbira je več kot jasna GE-cube 9550gt

@tornado
snami si omega driverje pol more delat 0:)
dobiš jih pa TUKAJ navijaj pa kar preko driverjev

Zgodovina sprememb…

destiny ::

@ferdo A mi zaupaš prosim št. modela tvojga Sapphire-ja, ker ga grem verjetno kupit za dva prijatelja...

ToRnAdO- ::

oj
omega driverje sem si ze pobrau 2dni nazaj.za ATItool sem dau find max core in mi pride do 431.xx MHz.dau sem na 400MHz in se mi sploh ne greje!v aquamarku3 dobim okrog 20000 tock.rama pa nisem navijau se!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI radeon 9550 256MB ram

Oddelek: Kaj kupiti
241387 (1088) jest10
»

Kolk je razlike med Radeon 9550 in 9600 Pro obe 128Mb?

Oddelek: Kaj kupiti
361905 (1258) Dejancek
»

Sindrom zobne ščetke ! Katero grafično ?

Oddelek: Kaj kupiti
201708 (1211) Luc
»

RADEON 9550 128 bit memory

Oddelek: Kaj kupiti
131222 (1050) DominusSLO
»

Kje dobiti nov R9000PRO/R9100/R9200, mogoče 9250 ali 9550, ki ni SE model

Oddelek: Kaj kupiti
151532 (1270) OnTheMic

Več podobnih tem