» »

Prekinjanje internet povezave...

Prekinjanje internet povezave...

gkovac ::

Sicer sem to zadevo že opisal v drugem postu, ampak ni odziva na njo pa jo pišem še enkrat tokrat malo bolj podrobno.

Kaj je problem?
Na novo sem formatiral računalnik, postavil sistem, naložil vse varnostne popravke.. ves potreben software in tako naprej. Upredil sem si, da mi dela internet, skratka ni da ni.
Zadnji teden pa opažam probleme pri moji internet povezavi. Najprej sem krivil SiOL, ampak po pogovoru z modelom iz tehn ične pomoči to ni problem (recimo da me je prepričal).

Kaj se dogaja?
Prižgem mašino, se connectam na SiOL in net dela... preberem mail, pogledam kaj je novga na ST... grem recimo igrat CS za pol urce .. vse lepo in prav. Ko pa neham z igranjem pa bi rad še enkrat preveril mail (junkie nimaš kej) pa mi Outlook ne najde več strežnika... prav tako mi potem ne dela več WWW, ampak spet grem pa lahko igrat CS.

Naložen imam Kerio personal firewall in pa AWG antivirus (vse original) in pa XP professional...

Kaj bi lahko bilo?
Je možno da je napaka pri mrežni kartici??? da "neha" delat? Ima kdo kako bolj normalno razlago od te da je moj comp obseden z demoni??

HVala že v naprej
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Crimson_Shadow ::

Preveri če imaš v Task Managerju kakšen sumljiv proces (trojanc, zlobna koda?), ki ti lahko blokira povezavo. To se je meni nekaj časa dogajalo takoj po namestitivi XPjev. Bilo je za znoret, ker po "internetnem mrku" (povezava je bila aktivna, ampak popolnoma nič ni delalo: www, ftp, p2p, e-mail) sem moral obvezno restartat mašino , kar je bilo zelo zoprno. Ko pa sem zaprl en proces, je pa spet začulo delat. Preveri z Ad-awerom, Spy-botom pa še čem.
We create worlds

Bojan xxxx ::

Mrkne samo v primeru, će igraš CS ali tud drugač ???

gkovac ::

No tko... ni zmrzovalo samo če sem igral CS, ampak tut če nisem delal nič... skrajno čudno.

Včeri pa sem zagnal Trend MIcro on-line virus hunter in kaj je bil rezultat? WORM_SDBOT.RU ... samo neki mi ni jasno... po netu sem zasledil, da je to mIRC zlobnakoda(tm). Kako sem jo jest pol lahko dobil če mIRCa sploh ne uporabljam?

No... zaenkrat mi vse deluje normalno, ampak mam pa grenak priokus k celi stvari saj imam firewall, antivirus oba redno updejtana in nadgrajena... zmeden sem res!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Bojan xxxx ::

Evo, se mi je zdel, da so ene nesnage na delu !!!

S tem se da razložit tud to, da sta imela od 4 PC-jev v lokalni mreži 2 mašini z Winsi stalne težave z dostopom do neta, drugi 2 mašini , v katerih sta notr dva pingvina, sta pa cel cas delala brez problemov.

Predlog: poženi zadevo s Knoppixom pa boš lahko precej zihr, da je problem samo z wormom.

BTW: prečekirej zasebna sporočila, da vidm, če ime in obraz pašeta skupej.

gkovac ::

Ja... probal sem z Slo-Tech linuxom pa mi je neki sral :D :D tko da zdej probam še z knoppixom...

sicer pa če mi bo zdej normalno delal (včeri zvečer mi je) ne bom več paničaril.

Maš odgovor na ZS.. je pravo ime in tut faca zravn paše >:D >:D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

OrlyTM ::

men se tut podobno dogaja, s tem, da sm jst na kablu ... normalno surfam, random cas in kr naenkrat net neha odzivat ... na modemu koneksn laufa normalno, sam ne morm dostopat do nicesar na netu ... pol restartam modem in zadeva spelje ponovno ...

glede na to, da mam hardware+sp2 firewall, redno updatan original antivirus in redno poganjam spybot & adaware, nekak nism razmisljal v smer "zlobnekodeTM" ... ocitno ne morem bit povsem preprican v to ...

a mi lahk das link do tega trendmicro nekej? ...
se kaki drugi programi z kerimi bi se splacalo skenirat masino? ...

edit: sm ze dubu link do trendmicro ...

tnx
lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrlyTM ()

gkovac ::

No še en dodatek...

Odkar sem zalaufal tisto zadevo od TrendMicro mi net deluje brez problemov. Nekak študiram, da bi po preteku pogodbe zamenjal antivirusni pogram na TrendMicro....

Orly kako teb kaže? Si najdu kej al je hardwareska napaka?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

tonccy ::

Da še jaz opišem svoj primer:

Imam težavo z povezavo v internet in z e-pošto. Ko odprem internet se ta včasih poveže, včasih pa "ne zazna omrežih nastavitev". Takrat moram v "orodja - internetne možnosti - povezave" in ponovno označiti "vedno vzpostavi privzeto povezavo". Ne vem zakaj se oznaka prestavi (samo včasih) pred "nikoli ne vzpostavljaj povezave"?

Tudi med surfanjem se včasih povezava "ponovno vspostavlja" Izpiše se "dial up connection", spodaj nad orodno vrstico (nad monitorčki za oznako povezave) pa se izpiše: Siol je zdaj vzpostavljen. Ta oznaka (monitorčka) vmes kar izgineta.

Naj pripišem, da imam siol ADSL privzeto povezavo, nastavitve imam označene na samodejno, za povezavo pa je označen tudi proxy strežnik.

Imam XPje, za zaščito pa Pando, Adaware in Spyboth.

P.S. Pomoč sem iskal že na drugih forumih, a niso preveč resni.

L.P.

gkovac ::

tonccy predlagam ti, da uporabiš še kakšen drug program za odstranjevanje spywara pa probi še kakšen drug antivirus (recimo ta free online od TrendMIcro) če ti to ne bo našlo nič zlobnokodnih programov, pol je problem očitno nekje drugje
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

cajac ::

EVo fantje jest mam čist isti problem
Uporabljam mirc in mi začne disconectat
in to se ponavlja. Pa tut redno uporablja protivirusni updatam podatke z neta (mam F-prota). Uporablam tut SPYBOT s&s pa skor vsak dan scanam res da kej najde ampak to se kr ponavlja... Igram igrce pridem na mirc mi napiše disconect. K se ponovno connectam je ene 15 munut mir pol pa spet, učasih tut 1 uro dol ne vrže. KAJ JE TO??
8-O 8-O
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

tonccy ::

Hvala za odgovore. Sedaj malo bolj pogosto čistim nesnago in je kar očitno bolje. Torej je verjetno le to.

L.P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup licenc antivirusa

Oddelek: Kaj kupiti
162126 (1532) ta-mau
»

Kako naj odstranim Trojanca?

Oddelek: Programska oprema
122265 (2077) knesz
»

Antivirus: Norton ali Panda?

Oddelek: Programska oprema
191782 (1279) Jeebs
»

Kateri antivirusni program?

Oddelek: Operacijski sistemi
151728 (1612) DMouse
»

Kateri antivirusni program priporocate?

Oddelek: Pomoč in nasveti
291573 (1177) MTB

Več podobnih tem