» »

Radeon 9600 ali Radeon 9600 pro? - nujno

Radeon 9600 ali Radeon 9600 pro? - nujno

Poldy ::

Imam Canyon radeon 9600 ??? Številka CN - AG961.

V windowsih mi jo zazna kot radeon 9600 series. Frekvenca jedra naj bi bila 400Mhz, vendar gre vse skupaj prepočasi.

Pognal sem tudi 3dmark 03 in primerjal rezultate s tabelo iz tom's hardware. Za GeForce 4200 dobim 1700 pik - kot na tabeli. Za radeona dobim 2600 pik, točno toliko, kolikor jih ima navaden 9600 iz tabele.

Ali kdo ve, kako lahko 100% ugotovim ali je to navaden radeon ali pro?

Hvala

morphling1 ::

To je nenavaden R9600 :) Jedro dela na Pro frekvenci torej 400 MHz, ram pa na 200 MHz kar je manj kot Pro (300 MHz) samo glede nato da ima kar dobre spominske čipe jih ni problem naviti na 300MHz.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Poldy ::

Hvala za zelo hiter odgovor.

V trgovini so ga prodali kot radeon 9600 PRO. Ali ga imajo pravico imenovati PRO ali so le goljufi?

morphling1 ::

Kolikor vem je za določeno specifikacijo oznake važno samo kako dela GPU, pri ramu imajo proizvajalci proste roke, pa še to ni 100% res.
Recimo ASUS 6800GT ima dosti nižje frekvence rama pa še samo 128 MB ga je pa se še vedno prodaja kot 6800GT.
Problem bi bil če bi ti kdo zagotavljal nazivne frekvence, ti pa jih nebi dobil (recimo prodajalec) ker na škatli lahko piše 9600 biturbo, pa ne vem kaj še ampak načeloma je na tebi da se prepričaš za kaj sploh gre.
To da je 9250 počasnejši po frekvencah od 9200 je še ena od podobnih atijevih bedarij.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Poldy ::

Hm, samo če je važno, kako dela gpu, potem lahko nekdo prodaja tudi navite procesorje, če je samo hitrost važna...

No, kakorkoli, to vprašanje sem poslal na Canyon stran, bodo že oni vedli, ali je pro ali ne. Upam, da mi bodo odgovorili.

Aja, pa na canyon strani ni sledu o PRO varianti.

boštjan ::

ta canyon je 9600pro lite verzija.to pa zato,ker je delovna frekvenca rama 200MHz,namesto 300MHz.
evo tvoje grafe. aja uvoznik je asbis slovenija->asbis.si
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Poldy ::

Hvala Boštjan. Našel sem link, ki potrjuje obstoj takoimenovanih 'lite' variant. Vendar še vedno ne najdem podatka, ali je to navit radeon 9600 ali pa zelo slab radeon 9600 PRO.

TheJack ::

Takele reči me precej razjezijo. Po mojem je to navadno nategunstvo. Je pa na žalost res, da takih reči ne počnejo samo firme a la Canyon, ampak vsi, od Sapphirea naprej. Se mi zdi, da je pri ATijevih čipih to še bolj pogost pojav kot pri nVidiinih, ampak ziher pa ne vem.

Če na kartici (embalaži) piše, da gre za radeon 9600pro, mora po mojem mnenju kartica imeti 400 MHz GPU (VPU...whatever), 600 (300 DDR) MHz ram in 128 bitno vodilo. Vse ostalo ni 9600pro, ne glede na to kakšne izgovore in pojasnila imajo proizvajalci. To je navadno zavajanje kupca, ki misli da je kupil kartico s takimi in takimi performansi, dobil je pa lahko tudi nekaj bistveno slabšega.

Svoje čase so se takele manipulacije s frekvencami rama omejevale le na navadne (torej ne-pro) variante kartic, pri katerih si lahko točno frekvenco rama ugotovil šele ko si karto prinesel domov, jo dal v kompjuter in zagnal kakšen navijalski program a la ATITool.
Sedaj se to že kar nekaj časa dogaja tudi s pro varijantami. Doma imam recimo Sapphirovega radeona 9000 pro 64 MB, pri katerem ram (4ns) deluje z 250 MHz. Obstajajo pa seveda tudi varijante z 275 MHz ramom, ki kolikor vem, izgledajo popolnoma enako.
Znan je tudi primer 128 bitnega (spet!) Sapphirovega radeona 9800, pa 9800SE variant, ki so bile lahko 128 ali pa 256 bitne in tako dalje. Pri frekvencah rama lahko pa tako ali tako samo ugibaš. Primerov je vsak dan več in samo še hujše bo, če ne bo nihče nič storil.

Po mojem mnenju gre pri tem za čisto zavajanje potrošnikov. Kupec ima pravico vedeti kaj točno je kupil. Če na škatli piše da gre za kartico XY, mora to pomeniti da je na karti tak in tak GPU ki deluje pri točno določeni hitrosti, ram, ki deluje pri točno določeni hitrosti, in točno določena bitnost vodila (+ vse ostalo kar določa bistvene lastnosti kartice). Vsa odstopanja je treba natančno označiti, kartico pa prodajati pod drugačno oznako.

Poldy ::

Aja, skoraj sem pozbil, dobil sem od Canyona email in oni prvijo da ta kartica NI radeon PRO.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9600 ali 9600 PRO?

Oddelek: Strojna oprema
161799 (1452) SavoKovac
»

Frekvenca radeona 9600pro

Oddelek: Navijanje
262018 (1609) boštjan
»

Kaj se da narediti iz Radeona 9600 256mb ???

Oddelek: Navijanje
301464 (926) killah bee
»

Radeon 9600 pro?

Oddelek: Kaj kupiti
131319 (1134) para-site
»

Tezava GigaCube Radeon 9600Pro + prepotrebne informacije

Oddelek: Pomoč in nasveti
111215 (1070) Macketina

Več podobnih tem