» »

Zamegljena slika

Zamegljena slika

jjohny ::

Na CRT monitorju LG 19˝sem opazil, da je slika na levem robu malo meglena. To je približno 4 cm širok pas na levi strani monitorja. Zanima me kaj bi lahko bil vzrok, ter ali je možno popravit.
Po drugi strani pa se sprašujem ali ni to samo optična prevara, kajti ponavadi je cela slika meglena, če gre monitor proti koncu. Ali je možno, da je samo določen del površine meglen???
Ostali del površine je zelo zelo čist. Monitor je star 4 leta.

lp, jani:D 8-O :\
  • spremenil: jjohny ()

Hair ::

Iz prve roke ti lahko povem, da je možno da postane meglen samo del površine, pomagat ti pa na žalost ne znam.

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Azrael ::

Si kupil ta LG in sedaj vidiš razlog, zakaj je bil naprodaj ?

Mogoče bo pomagalo razmagnetenje ekrana. Pogost vzrok tem težavam so zvočniki v bližini ali vgrajeni v monitor. Vprašaj v kakšnem TV servisu za koliko $$$ ti ga razmagnetijo. Slabša varianta pa je ta, da je bil monitor izpostavljen močnemu udarcu (padcu) in je optika ekrana preč, enostavno rečeno ekran je fuč.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

jjohny ::

Azrael, pravilno si ugotovil. Sem kupil tisti monitor. Naj povem, da slika je na levem koncu zelo malo zamegljena. Večina jih verjetno to sploh ne bi opazila. Če bo to edina napaka bom z nakupom zadovoljen. Bom videl kako bo s časom, ali se bo poslabševalo ali bo ostalo enako. Bom poročal o stanju. Drugače pa je slika zelo ostra in čista.

lp, jani:D 8-O :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nastavitve monitorja za manj boleče oči (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5211361 (9326) če hočem
»

Blue screen

Oddelek: Strojna oprema
13895 (883) m4dj
»

Nakup rabljenega monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
61363 (1226) Dead_Eye
»

Driver za Geforce FX5700

Oddelek: Programska oprema
231264 (1105) Gost
»

Vprašanje o trinitronih

Oddelek: Pomoč in nasveti
402217 (1625) Hux

Več podobnih tem