» »

SCSI disk + kontroler

SCSI disk + kontroler

bastadu ::

Ker na svojem računalu velikokrat kaj kopiram iz diska na disk, premikam po disku... skratka ko računalnik kaj kopira, mi winsi začnejo štekati in ne moreš ravno veliko stvari početi hkrati... Rad bi si namestil sistem na ločen disk (cca. 30 - 40GB), zanima pa me, če je smiselno kupiti SCSI varianto (ker jo vsepovsod hvalijo) in predvsem kaj kupiti? Na cene se ni potrebno ravno ozirati, ker bom najprej pogledal, če se da na ebayu dobit kaj predlaganega po ugodni ceni. Se pravi, da bi rabil pomoč, kater SCSI disk in kater SCSI kontroler nabaviti. Hvala za nasvete!

Dr_M ::

uf...nevem ce je smiselno kupovat SCSI diske tko za domaco uporabo...
velikosti pr teh diskih so kr standardne, 36 in 73GB...so tut vecji...sam...

en 73GB 10k rpm je za ene 15-25% drazji od raptorja 74gb, hitrejsi pa...nic.
plus to, da pride en kolikot toliko uredu kontroler pol tolk kot pride disk, en dobr kontroler pa vsaj tok kot disk.

ja, folk hvali scsi...tisti ki tega nimajo in jih fascinirajo stevilke na papirju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CCfly ::

Ne ne raje si daj SATA kontoler noter. Doma imam polno SCSI zadev in ti lahko povem, da so sicer vse naprave zelo kvalitetne, kar pa ne pomeni, da so tudi najbolj ekonomične. Za tistih nekaj ms krajši dostopo se res ne splača kupovati nekega super dragega kontrolerja in diska. To se počne pri strežnikih, kjer teh nekaj ms pomeni razliko med plačanim administratorjem in nezaposlenim administratorjem.
Razmisli tudi o RAID polju. Odvisno od tvojih potreb.

bastadu ::

Ker so novi Raptorji razmeroma dragi, rabljenih pa trenutno še ni za dobiti, bi se vseeno raje odločil za rabljeno SCSI opremo, ki bi me pri šla kar nekaj ceneje, kot 2 nova Raptorja 74GB...
Prosim predlagajte mi kak dober U160 kontroler (firma bo tako verjetno Adaptec) po možnosti z možnostjo RAID0 za vsaj 2 diska in pa kateri SCSI U160 diski kaj slovijo kot dobri? Aja kontroler mora biti obvezno kompatibilen z PCI 32bit... Hvala za odgovore!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

CCfly ::

Smem vprašati še kakšne naloge bo opravljal tvoj sistem. Zveni kot da rabiš resno server mašino.
Med kontrolerji se ponavadi pojavljajo Adaptec, Initio in QLogic. Kar se tiče diskov pa ponavadi hvalijo Seagate. Bolje da ti svetuje še kdo, ki ima več izkušenj s SCSI opremo v višjem cenovnem razredu.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vrednost scsi diskov

Oddelek: Strojna oprema
111399 (1196) Shark-357
»

Western Digital Raptor 150GB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
507765 (6613) Smorny
»

Projekt: SCSI U320 RAID0

Oddelek: Strojna oprema
241386 (1200) TribesMan
»

Raptor goes TwinTurbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
885244 (3804) alexb
»

Pomoč - Raptor.

Oddelek: Strojna oprema
492159 (1547) billy

Več podobnih tem