» »

Kompresija filmov v DivX

Kompresija filmov v DivX

JC_DENTON ::

Ker program nej uporabm za kompresijo filmov s kodekom DivX film je posnet iz igre s programom FRAPS.
Pozabte na Virtual Dub pa Tsunami MPEG encoder ker je rezultat katastrofalen...:(
My Ignorance Amuses Me :)

CaqKa ::

sicer nevem zakaj si moral delat novo temo..
jaz pa še vedno vztrajam pri virtual dubu in tem da ga ti ne znaš naštelat. malo se potrudi pa magari kake skrinšote nastavitev daj.

JC_DENTON ::

:P Nova tema zarad tega ker se tel tiče samo kompresije filmov...

Pa da ne bom dlakocepu :

Program sm prevohov in prelizov naprej pa nazaj . Kodirov sm v različnh načinh z različnimi kodeki. Vsi rezultati so pogubni ( vsaj zame )
In da bomo še mal zakomplicirali zadevico probov sm tut z kodekom 3Xiv.

Surprise surprise slika dobra ampak huda napaka

zvok gre prehitr ( ne mislm tisto cviljenje kokr na kaset ) ampak v filmu zaslišm zvok izstrelitve sedžea čeprov s v filmu pilot dejansko izstreli prbližn 1.5 sekunde kasnej
zvok prehiteva v celoti kokr da bi zvok zalaufov pred videom...

Program sm drkov vse skp 3 ure zej ga mam pa dost drgac bom delo nadaljeval v begunjskih toplicah ( beri : norisnci )

Odprt sm za kakrsnekoli predloge :D :)) :P
My Ignorance Amuses Me :)

M4TECH ::

Koliko jaz vem majo Adobe programi zelo ok kodiranje. Osebno sem veliko delal v AfterEffects in sem kodiral z DivX 5.0.2.
Pač uvoziš uncompresed avi not pritisneš CTRL+M pa nastaviš vse pa je tot to.

largie ::

čisto vseeno je kateri program uporabiš če ne veš kako nastavit kodek, predlagam da prebrskaš malo vodiče (Guides) na doom9.org. zdaj ne vem kako je s tem pri divxu (ga ne uporabljam), pri xvidu privzete nastavitve dajo kar dober rezultat, tako z 1 pass kot z 2 pass metodo, moraš pa nastavit eno realno željeno končno velikost. mogoče povej dolžino tvojega filmčka, željeno ločljivost in v kakšne format boš zakodiral zvok, pa lahko povem kaj bi bil dober target filesize.

zdravc ::

Poskusi z Dr. DivX. Meni dela odlično.

Sem pa tudi sam imel probleme z kvaliteto, dokler nisem ugotovil, da je vzrok v disku, na katerem je bilo premalo prostora. Ko sem dokupil nov disk, starega razbremenil in output usmeril na drug disk, pa je to bilo čisto nekaj drugega. Pozna se predvsem pri številu frame-ov, ki jih lahko obdela v sekundi, to pa neposredno vpliva na kvaliteto izhoda.
kdor zna pa žih

largie ::

...to pa neposredno vpliva na kvaliteto izhoda.

od kje pa tebi to? pri enakih nastavitvah bo končni izdelek identičen pa če je hitrost kodiranja 100 ali pa 0.5 frames per second. :\

JC_DENTON ::

Dr.DivX je kul samo text pr filmu je čist neberljiv sploh se ne da prebrat kva piše. Črk in številke zgledajo v igri čist spacane , neostre in blede.
Če bi kdo rd vidu ta filmčk ga lohk dobi prek MSN (ales_kocevar@hotmail.com).:'(

PLEASE HELP !!!:( :'( :(
My Ignorance Amuses Me :)

Zgodovina sprememb…

LeBIgMac ::

Sprobaj Canopus ProCoder. S tem programom lahko konvertiraš iz vseh formatov v vse formate.

JC_DENTON ::

Problem ni v rofmatu v ker kol format dam je isto sranje ( AVI MPEG WMV ).
Problem je v tem da morm prblizn 1 Gb velik AVI nekompresiran fajl kodirat na tak način da bo dobre kvalitete ( s tem mislm da se da brat razne črke in napise na ekranu )

Probov sm kodirat z Windows Media Encoder v WMV. Rezultati so sicer lepi ampak velikost je nesprejemljiva ( 1 minuta = 35 MB ):|
My Ignorance Amuses Me :)

Zgodovina sprememb…

Modri dirkač ::

Dej ti prvo rajš napiš ker računalnik maš, kakšne nastavitve si mel v frapsu, ko si snemal in kakšne nastavitve uporabljaš v virtualdubu in ktere verzije programov maš ter iz katerih igerc si snemal.8-)

Osebno sem naredil že veliko filmov s to kombinacijo in so bili rezultati zelo dobri.:8)
Everybody lies!

JC_DENTON ::

Ok....lets begin shall we :D :

KIŠTA :

CPU: Pentium 4 1,4 GHz
GPU: nVidia GeForce Xelo FX 5600 XT
HDD1: 120 GB - 7200 RPM - NTFS ( na njemu je windows in vse ostalo )
HDD2: 40 GB - 7200 RPM - NTFS ( DC++ share , snemanje filmov s Fraps,... )
RAM: SDR 133 MHz 512 MB
OS: Windows XP Professional

Nastavitve v Fraps ( snemanje videa )

30 fps
full size ( half size šteka ne vem zakva )
Sound Device : SB Live ! Wave Device
Sound Input : Record Master
VSnyc : omogočen

Snemanje iz igre F-22 Lightning 3

Resolucija 1024x768
Hardware acelerated

*************************************

Rezlutat snemanja :

AVI nekompresiran (cca. 30 sec = 450 MB)

Virtual Dub ne uporablam več ker sm ga st. zej sm na Dr.DivX

A bo dost :)) 8-) :D :) :P
My Ignorance Amuses Me :)

CaqKa ::

ne hočemo še vedet kako velik je fajl v smislu minut in želimo vedet kako velik želiš da bo kompresiran fajl (v smislu megabajtov).
nadalje še nas zanimajo nastavitve iz vduba.. si probal 2 pass?
pa ko iz tistega začetnega avija greš delat kompresiranega me zanima koliko narediš resize.

JC_DENTON ::

Ja toj odvisn kok posnamem.
Velikost v MB ? Sigurn mau manš kokr pa 10 MB za eno minuto filmčka.7MB za eno minuto bi blo dobr.
Virtual duba ne uporablam. to delam z Dr.DivX ( second pass je itak nujn )
Resizam ne ker mam poj popačeno sliko ( pa to bi bla neumnost črke so že zej mejhne pa neberljive če še zmanjšam resolucijo poj sm lohk kr "zadovolen" ker črk sploh nau več. navsezadnje so črke tiste k bi jh rd spravu u red.:D
My Ignorance Amuses Me :)

CaqKa ::

višja kot bo resolucija.. slabši bodo rezultati.. čisto enostavno. resolucijo MORAŠ zmanjšat. zmanjšaj jo na vsaki stranici za 2x.
sedaj me pa še zanima od kje so črke? direkt iz igre?
če ja. potem začni igro snemat v nižji resoluciji (to pomeni da igro poženi v nižji resoluciji)

JC_DENTON ::

Sprobov sm še Deus Ex pri resoluciji 800x600.
Na konc pride vn 720 x 544.

Črke so glih tko slabe...:'(

What to do oooohhhh what to do..........:'( :'( :'(
My Ignorance Amuses Me :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814785 (8191) Revenant
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323292 (2195) teoo
»

Kako pretvoriti Xvid (QPEL,GMC..) v normalen DivX

Oddelek: Zvok in slika
253386 (2504) OwcA
»

Snemanje dogajanja na ekranu...

Oddelek: Zvok in slika
171167 (965) JC_DENTON
»

Najboljši kodek za dv-divx

Oddelek: Zvok in slika
61395 (1239) potepuh

Več podobnih tem