» »

SATA 160Gb Maxtor in mamaplošča Asus K8V-X "se ne marata"?

SATA 160Gb Maxtor in mamaplošča Asus K8V-X "se ne marata"?

Stepni Volk ::

Sodelavec je nabavil omenjeno kombinacijo in nama ne uspe pripraviti trdega diska do tega, da bi nanj naložila sistem.
Ker je to SATA HDD, je potrebno imeti gonilnike (VIA RAID 220D), ki sva jih potegnila dol z Asus-ove strani, v XP instalaciji nato pritisneš F6, daš gonilnike v disketno enoto (kam je prišla tehnika, če še vedno potrebuješ FDD?!?) in: javi napako... v XP-jih, ne v driverjih. Ista zgodba z Win 2000.
Seveda je v Advance Setup (BIOS), SATA enabled... hmm.
ker me vse skupaj fascinira, kot vsak drug problem, malce "poguglam" in kar pride ven so same neuradne Horror zgodbe, kot je ta: Maxtor SATA.
Na nemškem forumu celo javljajo, da ni pametno flasha-ti BIos-a ker ga lahko zafleshaš... povezava tukaj.
Sodelavcu sem predlagal naj si omisli raje IDE HDD. Kakšen boljši predlog?

P.S. Življenje s SATA diski je očitno podobno življenju z manekenko, na papirju je privlačno, v živo...>:D

TribesMan ::

Sem imel zelo podoben problem, ko sem testiral A64 plosce... Imel sem isto kombinacijo kot tvoj kolega, le disk je bil 120GB... Zadeva pa je bila taka, da kljub temu da sem setupu "predlozil" gonilnike za SATA RAID kontroler zadeva ni laufala... edina resitev je bila ta, da sem instalacijo sistema zacel na drugi plosci (naredil sem na NF2 plati) seveda je bilo treba predloziti tudi VIA SATA RAID gonilnike zato da sem potem, ko sem disk dal nazaj na to plosco, imel vse gonilnike. Ob prvem restartu sem disk dal nazaj na to plosco in je slo... Zgleda da gre za neko nekompatibilnost... probaj update BIOSa... ne skrbet da bi ga lahko narobe flashal... verjetnost za to je prav tako majhna kot na katerikoli drugi plati.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Lime ::

V enem direktoriju pri gonilnikih imaš makedisk.exe (nekaj takega). Pa samo vstaviš disketo in zaženeš ta program, ki ti naredi disketo z gonilnikom.
Meni je to delalo na K8V-X in Maxtor SATA 120GB 8MB.

ferdo ::

vedno je neki, ker zraven ne predložijo bednih navodil, ali pa če so, jih userji ne preberejo!

Keyser Soze ::

Čaki, kako že pravijo,... RTFM.:P

Drugače pa nikoli nisem maral tega FM. Zakaj pa imaš potem ta forum?:D

Stepni Volk ::

Hvala vsem za pomoč in komentarje (BTW v FM ni nobenih navodil glede SATA>:D, le v driverjih je readme z DIY navodili). Kolega je odnesel mašino nazaj v trgovino, da mu jo pripravijo tako, da lahko nanjo naloži poljuben OS. Tako žal ne bom mogel preveriti vaših postopkov.
Absolutno ne razumem trgovcev, ki po besedah kolega, ta problem poznajo! Če bi stranko opozorili vnaprej, ozrioma mašine ustrezno pripravili, bi s strankami imeli dvakrat manj dela! Plus da je tu sedaj še nezadovoljstvo... če ne zaradi drugega zato, ker:
namesto veselja imaš skrbi,
namesto mašine prazno mesto,
voziš se za brezveze na servis in spet nazaj,
čakati moraš dodatni teden...
Ni čudno, da na račun tega trgovca v Ljubljani že poteka tema: Comtron aka Mlacom2.

Zgodovina sprememb…

Lime ::

Pa ja ne pričakuješ navodil za namestitev vsakega gonilnika.
Kupi mašino z Windowsi in bodo ti že nameščeni.
Če pa si/je kupil prazno mašino, pa je instalacija tvoj/njegov problem.

Lime ::

Sem šel prav na CD pogledat:
V mapi z gonilniki imaš VIARAID\DriverDisk\MakeDisk.exe

Samo prazno disketo daš notri, zaženeš ta exe file in ti naredi disketo z gonilniki.
Potem pa F6 pri začetku inštalacije itd...

Stepni Volk ::

Lime - ne, ne pričakujem. Preberi še enkrat... navodilo sem našel znotraj samega paketa gonilnikov.
Računalnik je bil brez priloženega CD-ja mameplate. Gonilnike (VIARAID220D.zip) sem, kot rečeno pobral z neta, naredil disketo...rezultat? ERROR.
In ker na računalniku "sveti" garancijska nalepka, ne moreš niti SATA kabla zamenjati, če je slučajno v okvari... sosed ginekolog bi to verjetno z veseljem postoril... :)
In če je kakšna takšna banalna stvar... še vedno ne razumem trgovca, komplet je kupljen pri njemu... pri sestavi moraš preveriti ali zadeva skupaj deluje ali ne. Bom poročal, ko pacient pride nazaj.

Keyser Soze ::

Jah, to je to, ko potem trgovci pokradejo vso tisto ekstra kablovje in podobne stvari, ki pridejo v škatelni verziji produkta in potem to prodajajo tako malo na X.

Zato pa vedno kupit zadevo po škatlah. Ni nalepke, je garancija, dobiš vse bonbončke, ki jih lahko sam spremeniš v denar če jih ne rabiš.

Pa ja ne pričakuješ navodil za namestitev vsakega gonilnika.


Dobra štacuna bi ti svetovala kako pa kaj - vsaj. Če ne že dala poleg navodil za inštalacijo vsakega gonilnika. Samo slovenski trgovski balkan nuca še nekaj časa.

P.S.: Sicer pa... Kam pa daš naredit disketo?? Če si ravnokar kupil nov računalnik. :\ Zanimivo, da če nimaš še enega delujočega računalnika ne moreš storiti nič. Je, jej. Kolk so eni lame. A je težko že prej naredit disketo na servisu, pa se magari pohvallit, kako pozorni so bili ter naredili CELO disketo z gonilniki za SATA, da ne bo problemov z inštalacijo.

Mirč ::

disketo bi pa res lahko priložili,jaz sem jo dobo zraven mrežne kartice,ki jo itak ne rabiš za xp-je.

Stepni Volk ::

Uradna zgodba: driverji na CD-ju priloženi mamaplati niso pravi.
Hmm? CD-ja tako ni bilo zraven. Driverji so bili z Asus-ove Internetne strani.
Hmm?
V glavnem kolegu sedaj vse dela... zaenkrat. Se pa pocutis malce debiloidno, ko kolegu svetujes, potem mora pa sem in tja do trgovca hodit...

Zgodovina sprememb…

nodes ::

Asus
drek

Tavher ::

nodes
drek
:D

Keyser Soze ::

Jp, asus je res drek, sploh kar se tiče bonbončkov pri platah.

Tako da...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415945 (4808) fredyjetle
»

vista problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
153056 (2715) markk1
»

Nova anketa: je disketna enota v resnici preteklost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
537607 (6390) MrStein
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453189 (2213) Blind
»

Na splošno - sata ali pata?

Oddelek: Strojna oprema
192118 (1694) Poldy

Več podobnih tem