» »

pretvornik za delovanje analognega telefona na isdn kablu

pretvornik za delovanje analognega telefona na isdn kablu

muhec ::

A obstaja kakšn pretvornik, da lahko na ISDN liniji uporabljaš še vedno navadni
analogni telefonski aparat. Če obstaja me zanima kje bi se ga dal dobit in kakšna
je cena le tega. Sem namreč nov uporabnik ADSL-ja, doma pa imam 2 brezžična
analogna telefona, ki mi tako nič ne koristita, ker ju ne morem priključiti na
linijo. 10x
;)
Kdor visoko leta, daleč vidi...

AndrejS ::

Dobiš pri telekomu !

ToniT ::

Pretvornik stane cca 25.000 SIT (vsaj bil je toliko), drugače pa obstajajo zunanji ISDN modemi in routerji, ki imajo tudi take pretvornike.

KTr1sk ::

Mene pa nekaj druga zanima, namreč jz imam NT1+2a/b aparat, ki imam gor priključena dva telefona, eden je ISDN drugi pa navadn analogn (oba imata drugo telefonsko številko), zdaj me pa zanima, če se da da bi imel dva ISDN telefona na tem prikljopljeno, ker bi rad menjal telefon (v svoji sobi imam navadn telefon in čisto svojo številko). Izhoda sta dva za ISDN, ampak zmeraj je na enaki številki-tudi če zamenjam. Aja če kdo ve mogče če bi jaz na navadno izhod da navadn telefon ki ima display za številke, a bi mi izpisal telefonsko številko? (ker potem bi kr navadn telefon kupil, ki je cenej)? Hvala za odgovore
aja pa še kako zgleda vse skupaj zdaj zvezano Slika1
Slika2
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

MadMax ::

muhec:
Za željeno zadevo boš Telekomu (glej Tomaževe slike) doplačal 30.000,-SIT, lahko pa prek oglasa kupiš kakšno zadevo v obliki modema za 10 jurjev ali še manj. Prednost dražje zadeve je, da je v lasti Telekoma in v primeru strele ali drugačne odpovedi brez vprašanja dobiš novo.

Tomaž:
Številko pr ISDN nastavljaš na telefonskem aparatu (MSN vnos). Preberi navodila o aparatu.
Glede vezave ISDN terminalov pa malo pobrskaj tle, ali pa pogooglaj.
Gre za 4-žilno S0 vodilo, katero ima svoje muhe oz. pravila, katerih se moraš držat. Je pa vse to tudi lepo opisano v navodilih NT+2ab zadeve (tudi navadnega NTja), vendar ti navodil telekomovci najbrž niso pustili (ker je preveč pametnjakovičev, ki grejo spreminjat nastavitve in seveda vseskup crkne...).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

KTr1sk ::

Aha, nekaj že zdaj vem (MSN vnos-te funkcije se spomnim), drugače pa še zdaj ne vem, če bi mi prikazalo številko če bi imel navaden telefon priključen na NT1+2a/b? (seveda da bi bil telefon takšen ki bi imel display gor)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

MadMax ::

Na tega ki je na sliki, dela (mam enakega), na prejšnji model in pa Siemensov pa ne.
Sicer pa... sposodi si telefon, pa probaj 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Caligula ::

Neki stari Motorola modemi za par jurjev so to omogocali. Vprasaj na Mobisuxu. Tam bos takoj zvedel to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HELP - odlomljen pin na procesorju!

Oddelek: Strojna oprema
141839 (1383) KTr1sk
»

CoD 2 problem

Oddelek: Igre
81420 (1116) KTr1sk
»

Slovenija v igri Call Of Duty

Oddelek: Igre
405709 (4037) droid
»

Navijanje FX 5900 XT (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
624833 (3349) Caligula

Torrent download mi zmrzne po parih minutah :(

Oddelek: Omrežja in internet
112141 (1935) CaqKa

Več podobnih tem