» »

Projektor namesto monitorja??

Projektor namesto monitorja??

overman ::

Pozdravjeni!
Opazil sem, da so se lcd projektori ze kar precej pocenili in rabljene se da dobit ze za kar sumljivo nizko ceno. Za projektor bi odstel nekje do 140000sit (rabljen) zdaj pa me zanima na kaj moram bit pazljiv?
Racunalnik imam v posebni sobi (hisni kino>:D ) kjer so polokna skoraj vedno zaprta. Projektor lahko odmaknem od stene (kamor bi predvajal) max. 2.5 metra. Zanima me kako veliko sliko bi potem dobil na steni? Gledal sem tole , ampak me malo skrbi majhno kontrastno razmerje (200:1). Opazil sem da imajo eni projektorji tudi razmerje 2000:1- DLP projektor V cem se tile DLP projektorji razlikujejo od LCD?
Hvala za odgovore:)

Lep pozdrav;)
  • spremenilo: overman ()

zile ::

DLP vs. LCD
DLP Technology
Poglej si DLP demo. 8-O U glavnem kupuješ večbarvni "colorwheel" in pa vsaj 3x speed. Jest vidm t.i. "rainbow efect" (use google) tud pri 3x hitrosti barvnega kroga. Pri LCDju pa imaš t.i. "screendoor effect", kjer vidiš migetajoče pixle na projicirani sliki. Zelo moteče, če gledaš na majhni razdalji.
Folk ki vidi rainbow effect se pritožuje:(
Ogromen forum glede hišnega kina, projektorjev, etc...
Iskanje projektorjev No na tej strani lahko tudi vidiš, pod opcijo "image calculator", kako veliko (ali majhno) sliko je sposoben projicirati določen tip projektorja na določeni razdalji.

Skratka če kupuješ projektor se ne zaleti v prvega, ki ga vidiš zelo poceni. Pa tudi dvomim, da bi ga imel namesto monitorja, ker žarnice večinoma zdržijo samo 2000-3000 (economy mode) ur, pa še stanejo ponavadi eno tretjino cene projektorja (vsaj teh do 300k sit).

Highlag ::

Pa še če misliš za monitor uporabljat je resolucija 800x600 precej nizka.
No za filme gledat je čist ok.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektor

Oddelek: Zvok in slika
132927 (2416) filtr
»

Kateri projektor za domači kino?

Oddelek: Zvok in slika
82970 (2644) polixenes
»

Projektor: Pomoč pri Namestitevi - potrebni kabli in mnenje!!

Oddelek: Zvok in slika
73205 (3039) zile
»

projektor

Oddelek: Zvok in slika
352437 (1979) ~Panter~
»

Projektor NEC projektor VT45

Oddelek: Kaj kupiti
51410 (1358) Laplace

Več podobnih tem