» »

Kako narest Home page

Kako narest Home page

minimetro ::

:D
Naredu sm jo že v Wordu, pa baje jo morš uploadat na en srver kjer si najdeš plac za page. No jst sm to storu na www.tripo.lycos.com ! Pol sm pa hotu uploadat na srver, mi je pa vse pomešal.

Lepo prosm, če mi kdo lahko svetuje. Potrebujem natančna navodila in to hitr, k se mudi.

P.S. Page delam za punco!!!:D

minimetro ::

Pa še to: Stran more zgledat tko k zgleda zdej v Wordu.

Please help!8-O

DeViCeD ::

Resitev: Ne uporabljaj Word! :D
So, if I press C, E and G I play C?

gkovac ::

Ja... deviced ma prav... ti lepo nared v Wordu ce ze mors.... pol si pa lepo nalozi program Macromedia Dreamweaver in v njem odpri dokument in ga lepo obdelej... najprej ti svetujem, da naredis naslednje:
1) odpri dokument
2) v meniju izberi Commands in odkljukaj Clean Up Word HTML

to bi ti moral popravit najbolj osnovno HTML sranje, ki ga nardi Word...

Drugac pa pri delu z stranjo ZMERI pazi na:
1) datoteke naj bojo na enem mestu (kreiraj nov direktorij ki ga bos imel samo za page in nic drugega!)
2) izogibaj se imenom ki so daljsa od 8 znakov! v bistvu... NE imet imen k so daljsa od 8 znakov
3) za slikce, ki jih bos imel na strani imej posebej direktorij
4) PAZI da bojo vsi fajli iz strani PISANI Z malo!!!! IN NE Z CAPSI!!!!!! na to res pazi, ker bos drugac imel nepotrebne tezave.

Kar se pa tice FTP-ja je pa tko...
1) najprej naj ti stran stima na disku...
2) uporabljal FTp client k ti omogoca dvojni poglej (na varjanto Norton Commanderja) -> jest mam recimo Windows Commanderja
3) conectaj se na server in preprosto uploadaj vse kar imas na disku pripravljeno za stran 8-)

To je za zacetek vse... ce se kej rabis pa vprasi, oz povej in ti bomo probal pomagat :D

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

~Panter~ ::

Živjo. Sem začel eno stran delat z Dreamweaverjam, pa me zanima, kt sem popoln začetnik:8), kako bi spravu en števc obiskov gor, pa kako bi naredu link za e-mail na eni slikci. To mi nikakor ne rata.

minimetro ::

Ja to tut mene zanima, sam mam še en večji problem. A Dreamweare laufa tut u OS Win2k ker tam so linki za downloadat sam za za Win9x?:D

minimetro ::

Sm probu, pa stvar ne dela pa sm naredu vse možn. Tam, kjer naj bi bila povezava, se mi ne pokaže rokca za povezavo... Skratka ne dela! Prosim za nadaljne nasvete!

Lara-K ::

To bi mogl videt kva si ti zmutil... ce ne dela pol nisi prov naredu, ce ti ne pokaze "rokce" kot ti pravis, pol ze nisi naredu link tako kot bi mogu >:D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

Tomi ::

Link na sliki je najlažje dati kar ročno, in sicer < A HREF="mailto:vstavi mail">< img src="link do slike" border="0">< /A>, seveda med < a in < img ni presledka.
Potem mora biti pa takole (npr):
:D
Potem pa lahko dodaš še za naslov ?subject="predmet", če imaš sortirano pošto..
metrodusa.blogspot.com

fictionel ::

em tomi pozabu si neki

< A HREF="mailto:vstavi mail">< img src="link do slike" border="0"> < /a>


tole si pol se pozabu :D

Tomi ::

Moja napaka..
Fora je bila v tem, da je drugi < /a> vzel skript za del kode, tako kot < a in < img..

Zato sem pa dodal še delujoč primer:D
metrodusa.blogspot.com

minimetro ::

Ok. Bom probu, sam pojma nimam, kaj mi bo spet ratal.

JurijTurnsek ::

word ti verjetno naredi link pa da src npr tak c:\moja stran\index.htm , mogo bi pa dat index.htm...:)
http://www.slatnaskejta.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj ne morem videti slike

Oddelek: Izdelava spletišč
171768 (1509) bluefish
»

Iskanje strani

Oddelek: Izdelava spletišč
6920 (833) Preseren
»

Kako izdelati spletno stran na osnovi tabele?

Oddelek: Izdelava spletišč
142022 (1760) Jackass
»

Kako se tole naredi?

Oddelek: Izdelava spletišč
261482 (1182) njok
»

Ko laiki gremo z F2s naprej :)

Oddelek: Omrežja in internet
61087 (987) Lara-K

Več podobnih tem