» »

finaliziranje nakupa prenosnika- pomoc----zadnjic oblubm

finaliziranje nakupa prenosnika- pomoc----zadnjic oblubm

dmitro ::

no od vseh prenosnikov ki so na voljo na nasem trgu sem uspel skrciti seznam na 2 prenosnika. Zdaj pa se ne morem odlocit katerega vzet.prosim povejte vi katerega in zakaj .


1.opcija:

Prestigio 157
15" TFT 1400x1050
Centrino 1.7Ghz(Dothan)
512mb RAM(1 prosta reza, do 1024mb)
ATI radeon 9600 64mb ram
60GB 5400rpm
CDRW/DVD combo
citalec kartic SD/MMC/MS
3x usb,1xPCMCIA, IrDA
brez OS

cena : 372.790 SIT garancija 2 leti


2.opcija:


HP Compaq nx5000
15" TFT 1024x768
Centrino 1.6GHz
512mb RAM(2x256mb, do 2GB)
zvocna in graficna kartica ATI mobility(do 64mb shared)
40GB 4200rpm
CDRW/DVD combo(multibay)
citalec SD kartic
2xUSB, 2x PCMCIA, Bluetooth,IrDA
Win XP pro OS


cena: 386.792 sit + dodatna 3 letna garancija HP care pack 29.159 SIT


sam osebno se bolj nagibam k nakupu prestigio prenosnika, vendar HP ostaja v igri zaradi firme, kakovosti, tehnicne podpore(care pack). za prestigio ne vem kje jih servisirajo, kako je s kvaliteto itd..., ce ma kdo kake info naj jih deli :)

zanima me tudi kako deluje ta shared graficna??se pravi vedno kadar ima racunalnik za opravit s kako igro ali graficnimi programi bo slo 64mb RAMA od 512 v to??

TribesMan ::

Prestigio ki ga ti omenjaš je zgradilo podjetje Aopen, ki je eden največjih OEM proizvajalcev, ki dela prenosnike in plate tudi za nekatere "brand name" firme... tako da za kvaliteto se jest ne bi bal.

64MB shared pomnilnika pomeni da grafična kartica nima svojega lastnega (namenskega) grafičnega pomnilnika, ampak uporablja kar sistemski pomnilnik, in to vedno, ne samo kadar špilaš igre. Torej si ob nekaj pomnilnika, ter ob ogromno pasovne širine... tako da je izguba precejšna.

Med temi dvemi prenosniki ki si jih navedel ja absolutni zmagovalec Prestigio... da bi dobil primerljivo močnega HPja bi moral odšteti vsaj 100kSIT več...

Presitigie pa servisira Asbis, ki je tudi uvoznik.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

AnWar ::

1.Opcija:D
[Asus ROG Strix SCAR III]

Caligula ::

Aopen je Acer, ce se prav spomnem.

TribesMan ::

Huh... nevem... sicer oboji delajo laptope, sam nisem našel kakšnih podobnih oznak... lahko pa še vi počekirate...

Acer Notebooks
Aopen Notebooks

Aopnove oznake so enake kot Prestigiove ali Solonotove... medtem ko so Acerjeve precej drugačne...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

dmitro ::

je razlika med centrino 1.5 in 1.7 GHz velika?? je vredna 23000sit?? s katerim p4 se lahko primerja ta centrino(1.5 ali 1.7)??

se pravi grem na 1.opcijo. razmisljal sem tudi o acer ferrari 3200 in pa apple powerbook G4 , vendar je prvi predrag drugi pa me ni preprical.

Alexius Heristalski ::

Benq je Acer ponavadi, da imajo Aopen, pa še nisem slišal.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kliker2002 ::

absolutno 1.OPCIJA. Kar se tiče same izdelave pa brez panike, so OK.

Caligula ::

Aopen je ako kot BEnq pac se ena od BLAGOVNIH ZNAMK Acerja.
Res pa je, da se je acer dejansko razcepil na vec vzporednih firm, ki se malo bolj specializirajo na svojih podrocjih ampak Aopen in BEnq si dejansko zgleda precej konkurirata. Tajvanci so itak malo cez les.

frke ::

Par dni nazaj smo kupili 7 kom HP Compaq nx5000.
Zaenkrat je name naredil izredno dober vtis. Sicer pa je vedno tako, da je nov računalnik najboljši, kar sem jih do sedaj imel...

dmitro ::

no pa se je pojavla se ena opcija

kaj mislte o tem racunalniku

sager

posiljajo po celem svetu
servis imajo v nemciji, tako da ce je kaj narobe je treba posiljat tja- to je mal bad.
garancija je 1 leto ampak se jo splaca podaljsat na 3 glede na to da je firma neznana. sam po moje je isto kt prestigio- njih po svetu nc ne poznajo.


matr mam probleme, se ze odlocim za prestigia pol pa morm se brskat po netu, pa se takoj najde se kej.

cist mozno da si ga bom narocu iz zda

dr.J ::

Ja res najbolje, da ga naročiš v zda, plačaš ddv in carino, na servis ga boš pa nosil nevemkam. :\

Kaj potem sploh sprašuješ tukaj? Večina ti odgovori, da je za 1. prenosnik, ker drugi v primerjavi s prvim pač nima za burek.

Sploh pa napiši, čemu rabiš take zverine, ker ni videti, da bi sam to približno vedel.

dmitro ::

kaj placilu ddv in carine se ni mogoce izognit? poslali mi ga bodo kot darilo in je.

dmitro ::

no sej da vam ne bom vec tezil. povem vam da sem se dokonno odlocu za prestigia. hvala za vaso potrpezljivost :)

se bom pa se kej oglasu da vam povem kako kej deluje

dmitro ::

sam se za info. na strani od asbisa sem nasel podoben prenosnik kot je tisti sager. kot sem ze v enem postu omenil sager dele proizvaja CLEVO. no in tle je link do tega barebone pcja
clevo

za ceno ne vem. je pa kar zanimiva zadeva

dejvidlj ::

Koliko ti pa zdrzi baterija pri nx5000? A imate v podjetju nx5000 s 6 ali 8-celicnimi baterijami?
Don`t worry, be happy

mimogredoči ::

ker si glih popolnoma labilen, ti priporočam še, da pogledaš prenosnike Chiligreen pri prodajalcu www.anni.si ... dobre cene in bogaaata oprema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916201 (7162) Seb4
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517403 (9579) Utk
»

Prenosnik do 300k

Oddelek: Kaj kupiti
211460 (1125) mitjaje
»

Prestigio Nobile 158W

Oddelek: Kaj kupiti
345062 (3392) okfec
»

Kateri PRENOSNIK kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
222802 (2335) Arthur

Več podobnih tem