» »

Hitrejši disk

Hitrejši disk

Borci ::

Imam 1.6 GB Diska, njegova hitrost pa je 6 MB/s (preskušeno v Nerotu).

Zanima pa me, ali bom imel večjo hitrost prenosa, če si nabavim hitrejši in boljši disk, ali pa je ta hitrost že največja, kar lahko dobim od moje plošče.

Plošča je MS-5158 in nima možnosti nastavitve ATA (33,66,100) standardov ampam samo MODE1 do MODE4 (ne vem koliko to pomeni). Imam seveda izbrano mode4.

Koliko pa imate vi hitrost prenosa podatkov, seveda s podobnim računalnikom.

OZZY ::

Tako je to. Novi diski so hitrejši od starejših. Predvsem je tukaj relevantno to, da imajo novejši diski večjo gostoto zapisa na plošči, kar zmanjša dostopni čas in veča prenose.
Kot drugo se tudi vrtijo hitreje. Kot tretje pa prinese tudi Udma66/100 določeno prednost in pa seveda vsa ostala tehnologija, ki je notri vgrajena. Pa še kaj bi se najdlo.
Zato so novejši diski hitrejši.
Go with the flow.

Borci ::

Hvala za odgovor, vendar pa mene zanima ali bi jaz na mojem nekoliko starejšem računalniku (AMD/333) kaj pridobil z novejšim diskom.

asPeteR ::

Bi pridobil in ne malo veliko. Npr. če dobiš kakšen IBM DTLA rabljen disk bodo prenosi čez 30MB/s, torej razlika je ogromna!

Borci ::

A moja plošča potem omogoča tako velike prenose?

`DoC ::

Da Borci tudi tvoja plošča omogoča velike prenose saj koneckonce priklopiš disk na IDE (1 ali 2), IDE standart pa omogoča dosti večje prenose kot jih ima tvoj sedanji disk. "Starost" plošče ni opombe vredna zadeva, kar se tiče hitrosti delovanja diskov.

Stay cool8-)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

OZZY ::

Vsekakor če boš nabavu nov disk se ti bo poznala hitrostna razlika. ne se sekirat če plata sfolga. Bo. Zdej pa kar veseo šparavček razbi in v štacuno po en disk. :D
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov dvoterabajtni disk iz Seagata

Oddelek: Novice / Diski
314103 (3071) MrStein
»

Prostorni prenosni USB disk

Oddelek: Novice / Diski
446176 (4259) sv7874
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322263 (1668) amigo_no1
»

ATA disk prenos + QDI Excellent 1 plata

Oddelek: Strojna oprema
61339 (1289) Daedalus
»

ATA 100 vs. ATA 66

Oddelek: Pomoč in nasveti
151878 (1597) Tr0n

Več podobnih tem