» »

Sluzba, pri kateri bi uporabljal MS Access in Excel

Sluzba, pri kateri bi uporabljal MS Access in Excel

Microsoft ::

Cisto preprosto me zanima, ce se da z poznavanjem teh dveh orodji kaj zasluziti. :))

Recimo, ce obstaja kaksna sluzba, kjer se delo opravlja v vecini z tema dvema orodjima? Ali sta ta dva orodja bolj kot pripomocek?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ToniT ::

Predvsem je to pripomoček! Če si kak analitik, potem si s tem lahko veliko pomagaš. Da bi pa samo s tem služil.... ne vem.

Poldi112 ::

Dobro zasluzis, ce ucis druge. Obstaja nekaj firm, ki to delajo - ucijo tajnice in ostale uporabnike uporabljati njihova orodja.
Ceprav je dolgorocno bolj perspektivno, da se naucis Writer in Calc >:D
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

b0B3k ::

Kako dobro znaš uporabljat access in kako dobro poznaš SQL ?

Microsoft ::

No, to sprasujem predvsem zato, da bom lahko naredil nek nacrt ucenja za v prihodnje. Lahko se cisto 'vrzem' v ta office, lahko pa se naucim nekaj o teh orodjih, potem pa se kaj dodatnega zraven. In zgleda, da se bo potrebno nauciti se kaj dodatnega.

b0B3k, jst sem se s sele zacel uciti. Access namrec. Narocil sem knjigo, mislim, da jo bom dobil danes ali jutri...
Nekje okvirno pa racunam, da se bom ucil uporabo Access kako leto. Med tem bom poskusil pogleda se vsaj enkaj malega o Excel in VBA. Potem bom pa videl, kaj je se dosti sorodnega tem oz. kaj bi se se splacalo nauciti glede na predhodno znanje.

No, kaj pa kombinacija Access in SQL? Je pri poznavanju tih dveh mozno najti zaposlitev, ki temleji predvsem oz. skoraj izkljucno tega?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

b0B3k ::

Access je sam po sebi precej neuporaben, znanje SQL pa nikakor neuporabno.
Svetujem ti, da večjo prioriteto daš na SQL, šele za tem se specializiraš za access oz. kak drugi program ...
Veskakor je kombinacija znanja SQLa in Accessa pa tudi VB-ja dobrodošla v nekaterih firmah ...
Sicer pa :"Več znaš, več veljaš" ;)

P.S.
Pozabil sem dodati, da access deluje lep samo na prvi pogled, kasneje velikokrat ugotoviš, da je produkt od M$ :D ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b0B3k ()

BigWhale ::

> No, kaj pa kombinacija Access in SQL? Je pri
> poznavanju tih dveh mozno najti zaposlitev, ki temleji
> predvsem oz. skoraj izkljucno tega?


Tako iskanje zaposlitve je butasto. Razen ce nisi operater texkih strojev za izkop rudnikov.

Recimo...

Odgovor bi bil, ni mozno. (prej ali slej bos nucal se kaj drugega zraven)

CaqKa ::

jimi pa jaz nevem kaj ti razmišlaš?
pa kaj si češ pomagat z znanjem accesa in excela?
obstajata dve varianti..
enkrat kjer morš v nulo poznat to orodje.. poleg kopice drugih...
druga varianta pa je ta da ti z glavo razmišljaš in si pre tem pomagaš nek problem rešit s pomočjo excela recimo..
v vsakem primeru moreš poleg tega znat še ogromno drugega. razn če hočeš tajnice učit to uporablat... za kar pa (upam) da imaš že sedaj dovolj znanja. poleg tega se mi zdi to tak malo čudno delo...

raje pišem slovenska navodila za uporabo videorekorderja :)

Microsoft ::

b0B3k, mislis, da bi se najprej zacel uciti SQL, za tem pa Access?

BigWhale, ma saj to ja, da se vedno rabis kaj zraven. Samo tako okvirno me zanima, ce recimo poznas SQL in Access, ce lahko potem delas kje, kjer bos v vecini potreboval to znanje, vcasih pa bos potreboval znanje se kaj iz kaksne tretje stvari.

CaqKa, ja, sej sem ze prej nekako razmisljal, da samo z Office ne gre. Tako, da ce malo razmisljam, kaj bi se splacalo temu se dodati, da bi dobil neko uporaben 'koplet' znanja. Recimo, kot je ze bilo zgoraj napisano, je dosti uporabna kombinacija SQL in Access. In to mene predvsem zanima. Kaj se najbolj 'splaca' dodati.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ToniT ::

Rajši se nauči SQL in uporabljaj Access samo kot frontend aplikacijo. Kombinacija MS SQL 2000 (oz. 2005) in Access pa je že nekaj čisto drugega - ko si že Microsoft...

Microsoft ::

Hm, zanimivo. No, bom uposteval nasvete. :))

BTW, ko smo ze pri SQL. Kdo si sploh lahko privosci to? Cena se zavihti vse do 20.000$, kar je nekje 4M SIT. A ni to ze kar konkretna cena?!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ToniT ::

Če pa pogledaš cene od Oracle in DB2, pa so še bolj konkretne....
Sicer pa obstajajo tudi odprtokodne rešitve - MySQl, PostgreSQL....
SQL jezik je bolj ali manj enak....

b0B3k ::

ToniT ma prav, z znanjem SQL Server maš veliko več preddispozicij za zaposlitev (če že mora biti to M$ produkt), še bolj odlično je če znaš Oracle.
Moram ti povedati da je M$ oz. njegovi produkti včasih zelo omejen, kar je pa še bolj zaskrbljujoče je to da je dokaj hroščat.
PMoj predlog je, da se z accessom pričneš učit izvajat predvsem majhne SQL-čke (razne querije itd.)in utrjevat znanje in se učit glede baz, oz. za začetek naredi par videotek, izposojevalnic, katalogov itd. da se boš naučil preporstega SQL in med drugim tudi grajenje podatkovnih baz, kar pa je že že drugo poglavje.
Če že začenjaš začni pri osnovah, glede teorije pa , če boš sam knjige bral ne bo nič s tebe :) ...

b0B3k ::

aja, BTW SQL je jezik in ne program ;) ...

Microsoft ::

Hm, ko smo ze pri SQL bom se izkoristil za eno vprasanje.

Namrec, Microsoft bi si naj vcasih standarde malo prikrojil. Recimo, kot pravijo, pri brskalnikih ni vse lepo poslihtano. Nekje sem zasledil, da TCP/IP nista kompatibilna med Novell NetWare in Windows.

No, pri SQL me zanima, ce je to nek jezik, ki je pac splosno znan in je recimo znanje iz MS SQL prenosljivo na Oracle? Recimo, ce je ukaz za razvrscanje od najvecjega do najmanjsega stevila v neki tabeli v obeh (Oracle in Microsoft) enako?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

b0B3k ::

Če jaz kej vem ;) je osnovni SQL enak povsod. (SELECT, FROM, WHERE itd.) Drugače pa obstajajo nadgradnje oz nadgrajene različice SQL-a (npr. SQL2, PL/SQL, MS SQL itd...)
OSNOVNI SQL je torej enak povsod, in se ga lohk naučiš tud z accessom, sam ne smeš delat tabel oz. poizvedb z M$ wizardom, ker ma ene čudne fore z IN() - brezveze. Raj sam napiš SQL pa se boš lohk na napakah učil :)

Yohan del Sud ::

SQL kot jezik je verjetno eden najlažjih pa tudi najbolj samosvojih in se ga je simpl učiti iz nule, če ne poznaš nobenega drugega jezika. Je pa seveda povsem neupraben razen seveda v povezavi z bazami, kjer no. 1 na svetu že vsaj dvajset let.
www.strancar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Access (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
647075 (5133) travica
»

MS Access vs. MSSQL vs. MySQL ...

Oddelek: Programiranje
132326 (1962) darkolord
»

Relacija med tremi tabelami; kako uporabit referential integrity

Oddelek: Programiranje
171715 (1476) darkolord
»

Koliko časa za osvojitev PL/SQL?

Oddelek: Programiranje
121796 (1537) kopernik
»

Microsoft Acess ?

Oddelek: Programska oprema
101717 (1585) bzagozen

Več podobnih tem