» »

Microsoft Acess ?

Microsoft Acess ?

rookie ::

Folk dons mije prfoks za informatko prbou da se da ful good baze podatkov naredit z tem programom ! Pa da se da kao ful sluzt ? Kaj pravte se splace ucit ? Pa djte povedat kaj se da se kej naredit z tem programom !


HVALA
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

Kekec ::

Da se nardit marsikaj, ful sluzit hja nevem ka je zate full, ampak dvomim da bos obogatel!>:D

Loki ::

Access je v osnovi ista stvar kot MySQL - baza podatkov.
Sluzit se da (recimo vsi userji na Slo-Techu smo shranjeni v SQL bazi), ampak je Access odlocno predrag.

Uc se PHP + MySQl alpa ASP + MySQL.
I left my wallet in El Segundo

MitjaM. ::

V glavnem se ti izplaca nauciti se SQL, ker skoraj vsi programi za baze podatkov podpirajo ta jezik, pa se osnove niso tako tezke... Pol pa ce hoces kej sluzit s bazami pa ti priporocam ucenje kaksnega Oracla...

Voodoo ::

Ce bos delal samo z winsi pol se ti ga splaca ucit, ce bos pa delal se kaj z netom pol se pa uc kaj drugega...
Voodoo knows...

andrej ::

odvisno v kaksen vode se podat. obstaja veliko podjetij, ki potrebujejo znanje Accessa in za katerega so tudi pripravljeni placat dosti denarja...
Po drugi strani pa je tudi bistveno vec denarja v velikih bazah - recimo Oracle, MS SQL, IBM DB2, itd. Tukaj gre za ogromne projekte. Recimo IBM je za olimpijske igre naredil web site, itd odzadaj pa je bla orenk baza, na kateri je delalo ogromno ljudi. Natancne cifre se ne spomnim, ampak mislim, da je bla okrog 1000. V vsakem primeru se splaca naucit SQL, ker je to jezik, ki se najvec uporablja.
Ko enkrat znas SQL lahko delas na vecjem delu baz...
hja se nekaj. MAs tudi dve poti. Ena je, da si sistemec, druga pa, da si nacrtovalec baz. Slednji so nekako bolje placani:D

rookie ::

Kje pa dobim SQL ? A z SQL se da isto naredit baze kot z Acessom ? A je kej lazji SQL od Acessa ?

HVALA
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

Loki ::

MySQL.
Pomoje je Access skoraj lazji, ampak nisem expert.
I left my wallet in El Segundo

Dacio ::

Jest sem delal diplomsko na eni accessovi bazi od prfoksa. Baza je bila ze zgrajena, jest sem jo samo razdelil na vec delov. Sicer to ni pomembno, hotu sem rect, da je program (bazo) pordajal za 6000 DEM. Kaj sem zazijal ko sem slisal to ceno.Podjetja so pa kar kupovala to bazo 100 na uro.
kopica idej ;-) :: http://kopicaidej.underground.si

andrej ::

rookie, Access je program, SQL je samo jezik s katerim povprasujes po podatkih v bazi. Ce me spomin ne vara, lahko tudi v Access-u uporabljas SQL qeury-je.

bzagozen ::

V Accessu je query zapisan v microsoftovi različici SQL-a. Ta pa se minimalno razlikuje od npr ORACLOVE.SELECT * FROM Delavci WHERE Ime='Franci';
www.alkoma.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[EXCEL] Ogromne količine podatkov

Oddelek: Programiranje
293345 (2507) videc
»

Microsoft Access 2007 Runtime

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
134190 (3217) FireSnake
»

Katero orodje za programiranje?

Oddelek: Programiranje
162221 (1753) M.B.
»

Pomoč za izdelavo Podatkovne baze

Oddelek: Programiranje
61661 (1537) snow
»

kako do mysql v win2k z IIS?

Oddelek: Programiranje
121622 (1479) webblod

Več podobnih tem