» »

Matematiki help pliz!

Matematiki help pliz!

sverde21 ::

OK dons smo za DN dobil ene naloge, k jih je profesorca neki čudn reševala namerč:

a^2+14a^4+13a^3= ona je po nekem Vietovem zakonu računala in dobila: (a^3+13)(a^2+1)

problem je pa v tem da je v rešitvah teh nalog tole: a^3(a+1)(a+13)

ampak do tu je šlo vse ok ker to smo v šoli naredili ene 4 primere (eden je zgoraj napisan) potem pa pride (več primerov je ampak bom samo enega napisal):

2x^5-10x^4-72x^3=

ta primer se pa ne da zračunati po tem zakonu (osnovni zapis zakona je : x^2+(a+b)x+ab=(x+a)(x+b) )

prosim naj mi edn napiše formulo za rešitev, ki je bila v rešitvah (glej zgoraj)

ker zgleda d je naša profesorca neki narobe razlagala fajn pa je d mam jutr nalogo ane:))

TNX za odgovor!
<?php echo `w`; ?>
  • spremenil: sverde21 ()

moj_nick ::

Najprej izpostavi največji skupni faktor in šele potem uporabi vietovo pravilo (pri drugem računu je npr. 2x^3)
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Ch4N93 ::

kako lahko pri prvem računu izpostaviš a^3, če pa je prvi člen a^2
pri drugem računu je stvar ok

EDIT: moj_nick je že popravil post
Ni nam lahko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ch4N93 ()

sverde21 ::

a veš d ne vem jest sm sam z rešitev prepisu tak d ne vem mogoče je v rešitvah kej narobe ne vem
<?php echo `w`; ?>

moj_nick ::

Napaka je v računu, ne v rešitvah ;)
110111001001010001010000

sverde21 ::

Ne vem ker nism nevem kak matematik

itaq pa take matematike k se jo dej učimo nkol ne bom rabu (razn 2x za spraševanje in test :D ) tako matematiko ne vem če lahk uporabiš kje v praksi itak pa so dons računalniki k vse zračunajo v sekundi ti se pa J z enim računom lahk tud kake pol ure al pa še dalj

men se zdi d je matematika uporabna v praksi tja nekje do 7 razreda pol pa se začnejo sam neke spremenljivke, & podobn crap

damn kdo si je umislu to

men se zdi d bi blo bolš de bi se kaj bolj uporabnega namesto tega učil če pa hočeš to znat pa maš vesele pa pejt na matematično fakulteto pa je tam zajebavi z računi k jih je še Einstain komi rešu:D

No to je moje mnenje!:))
<?php echo `w`; ?>

blue96 ::

kaj pa se danes uporabnega po šolah poučuje? mikrobiologija, fotoni, reke v gambiji, letnice rojstev rimskih morilcev, nevtroni????
sam sem mnenja, da lahko pri matematiki in mogoče fiziki, kemiji narod uproablja glavo, ostalo je samo učenje do testa in nasvidenje. izstopajo le jeziki, če je posameznik resen in se tega zaveda. sicer pa, kdor ima rad zgodovino se pri zgodovini dolgocasi in se je ne uci v soli, ker zna kar se tam uci narod. in pol se sprasujemo zakaj imajo svicarji najboljse banke, medtem ko pri nas folk niti poloznice ne zna napisat. žalost :(

sverde21 ::

Ja vem in ka nej dej organiziramo protest misliš d bo nas kdo upoštevu;(
<?php echo `w`; ?>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematična analiza naloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
576356 (4706) lebdim
»

razstaviti izraz

Oddelek: Šola
352800 (2420) Math Freak
»

Pomoč pri matematiki(čim hitreje)

Oddelek: Šola
241643 (1125) lebdim
»

Pomoč pri kvadratni f-ji

Oddelek: Šola
101558 (1274) ne_vem
»

polinomi

Oddelek: Šola
122542 (2383) Wox

Več podobnih tem