» »

Prosim za hitro pomoč!

Prosim za hitro pomoč!

V-i-p ::

Hmm. Kolega gre jutri dopoldne kupit nov računalnik. Kolikor vem, izbira med dvema, ki sta po ostali periferiji identična razlikujeta se predvsem v temle:

Prvi ima procesor AMD Athlon™ 64 3000+ ter grafiko Nvidia GeForce FX 5700 128mb

Drugi pa procesor Intel® Pentium® 4 2.8 GHz Prescott Hyper Threading ter grafiko ATI Radeon 9600 PRO 128mb

Ostalo je kot rečeno bolj ali manj isto, zanima pa me, kateri od teh bi bil boljša izbira? Kateri je hitrejši? Hvala lepa za pomoč.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

dauce ::

jst bi a64 uzeu
Athlon M 2500+@10x235| NF7-S 2.0|Corsair XMS pc3200 c2 |
MSI 9800 pro@435/390

V-i-p ::

Verjamem, samo jaz rabim frendu dat argumente ;) Zakaj ali enega ali drugega? Kateri od teh dveh, če gledamo samo grafiko in proc je hitrejši za igre, net in te reči...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zheegec ::

Če Athlon64 ni veliko dražji, potem vsekakor Athlon64, pa tudi grafična je boljša (FX5700 je za razliko od FX 5600 dobra grafična).
Glede ARGUMENTOV - koliko strani A4 argumentov rabiš, da boš prepričan, da je Athlon64 boljši (seveda glede na cenovne zahteve in glede na tole konkretno razliko, ne kar na splošno)? :D >:D
Pri prvi konfiguraciji sta boljša in grafa in procesor, samo važno je, kakšna je PLATA. MSI K8N Neo Platinium (nForce3 PRO250) bi vsekakor priporočal, dober procesor z neko slabo plato (naprimer nForce3 PRO150) pa ni ravno posrečena kombinacija.
Isto seveda velja za P4, samo za nezahtevenga uporabnika pa priznam, da najbrž ni nekih hudih razlik med različnimi platami za P4/A64...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dr.J ::

Poglej na http://www.techreport.com/cpu/ - testov kolikor hočeš.

prednosti Athlona 64 so poleg večje hitrosti naslednje:
-manjša poraba energije
-boljši memory kontroler
-Cool'n'quiet (če plata to podpira!) za tišino in šparanje
-64 bitna arhitektura - 64 bitni programi so občutno hitrejši. Kdor je zapisan Gatesu, bo še malo čakal, Linux pa ti to dokaže v tem trenutku.
-NX flag za zaščito proti nadlego, podprt v WXP SP2
...
Seveda na eni solidni plati, kakor pravi Alien30001. Najboljše so baje tiste z nforce3 250 čipsetom.

HyperTreading je ena navadna nategancija. Par programov gre res malo hitreje, večina pa ne. Se pa dobro sliši, tale hyper... a must have, pa še OS vidi, kot da sta kar dva procesorja noter. :\

V glavnem, P4 nima za burek.

Tvoj kolega pa naj kupi, kar hoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

V-i-p ::

Hvala za namige. Jaz sem frendu tudi svetoval prvo kombinacijo. In ja, plata pri prvi konfiguraciji ima nForce3 PRO250 čipovje nalimano gor. Me pa, tako off topic zanima, kako se bi kaj tale konfiguracija z 64-bitnim amdjčkom obnesla v povezavi z winxp 64-bit edition?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pentium 4 3.4ghz da ali ne

Oddelek: Kaj kupiti
91497 (1350) billy
»

Komentar konfiguracije

Oddelek: Kaj kupiti
51301 (1217) Zheegec
»

xp vs 64

Oddelek: Kaj kupiti
5846 (767) CCfly
»

Kakšen računalnik za nekje 400 jurjev?

Oddelek: Kaj kupiti
371726 (973) JustVi
»

kaj se bol splaca ATHLON 64 ali INTEL Pentium

Oddelek: Kaj kupiti
221550 (1259) Zheegec

Več podobnih tem