» »

Program za risanje grafov

Program za risanje grafov

McHusch ::

Pozna kdo kakšen program, ki iz preproste tabele z dvema stolpcema (v enem so podatki za x-os, v drugem za y-os) izriše spodoben graf? Nekako mi ne diši risati grafov na milimetrski papir, če je cela vaja narejena na računalnik.

zmelkoow ::

MS Excel, Open office...

McHusch ::

Ne, v MS Excelu rezultat ni niti približno podoben grafu. Tam mi oba stolpca izriše kot dve krivulji. Na Y osi so njune vrednosti, na X pa nič pametnega. Jest hočem da so cifre iz enega na X osi, iz drugega pa na Y. Se da TO v Excelu? ;))

pitbul ::

Poizkusi s programom Mathemtica 5

PersonaRudis ::

Da se z Excelom. Preglej vse vrste grafov na drugem jezičku pa boš našel. Točnega imena grafa pa se ne spomnim.:D Aja, to so nas na faxu naučili.:D

Gandalfar ::

McHusch: poskusi scattered graf .. (tip grafa v excelu)

Zgodovina sprememb…

Han ::

ql000 ::

največjo kontrolo pri risanju grafov ti bo dal ORIGIN, po mojem eden najboljših programov kar jih je za prikaz podatkov v grafični obliki, drugače je EXCELL zakon; jst vse grafe, ki jih delam delam s scatered! poleg tega pa pazi kako bere podatke v stolpcih ali pa v vrsticah.

jest mam običajno tako proceduro:
izberem scatered graf, pol pa pobrišem vse tiste, ki mi jih Excel nameče not, pol pa dam add series, x range, y range in to je to!!! pol pa sam klikaš po oseh za olišpanje vsega skup!

moj_nick ::

110111001001010001010000

McHusch ::

Sem pogruntal oz. so mi na ircu svetovali enako Gandalfar. Hvala. ;)

dr.J ::

Ja, gnuplot!

Sploh se vam sanja ne, kaj zmore ta mali programčič. Npr fitanje 60-parameterske enačbe čez 2500 točk.

Excel, OpenOffice, Sigmaplot, Mathematica ... lepo prosim, za en navaden grafek - kot bi s kanonom streljal muhe.

Sploh Excell je "car" za grafe. Za "pie-chart" in "bar-chart" je odličen, za kake tehnične/znanstvene grafe je pa totalno neuporaben. Sori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Gandalfar ::

mislim, da bo obvezne naloge za maturo iz fizike in tistih 5 grafov ze narisal v excelu, ker mu bo vzelo 1/10 casa, ki bi ga porabil za ucenje in usposabljanje gnuplota.

dr.J ::

Pognati gnuplot in vtipkati ukaz "plot "mojipodatki.dat" u 1:2 w l " je res nepredstavljivo težko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Gandalfar ::

me zanima koliko casa rabis, da pogruntas tiste 4 crke na koncu :)

ampak ok .. ni tako tezko kot sem mislil

moj_nick ::

Če upoštevaš, da so 3, je že četrt časa manj ;)
110111001001010001010000

Gandalfar ::

ok, pa dve stevilki pa eno dvopicje ;-)

dr.J ::

zadošča že plot "mojipodatki.dat" Tako da se ne begate s črkami in ločili. >:D

Komur se ne pogledati v manual, naj prebere vsaj tole:
http://www-106.ibm.com/developerworks/l...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

ql000 ::

@dr.J: stari tista tvoja izjava, da Excel ni za tehnične grafe, khm, khm, če hočeš ti lahko pošljem celotne izračune od varjene konstrukcije, do preračunov gredi, od mašine za avto, sklopke skupaj z vsemi tehničnimi grafi! Tako kot ti delaš reklamo za Gnuplot, pa pozivaš folk naj si malo prbere kak tutorial, tako pozivam jaz tebe, da se malo poglobiš v Excel, pa boš videl kako močno orodje je to!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d grafi - kateri program?

Oddelek: Programska oprema
5745 (619) Janez53
»

Graf z več y osmi

Oddelek: Programska oprema
6826 (719) MTB
»

Dober program za risanje grafov

Oddelek: Programska oprema
106663 (6624) Kluk'c
»

Program za skiciranje matematičnih funkcij

Oddelek: Programska oprema
102130 (1987) Aspirinix
»

Graf

Oddelek: Pomoč in nasveti
51332 (1304) Han

Več podobnih tem