» »

asrock k7s8x r3 ...Izkušnje?

asrock k7s8x r3 ...Izkušnje?

All ::

Ali ima kdo kakšne izkušnje z sledečo ploščo? asrock k7s8x_r3

v mislih nimam nobenga navijanja
  • spremenil: All ()

bmen ::

Za ta denar cca 10 k SIT po moje ne boš dobil boljše plošče.

Ima (skoraj) vse kar imajo ostali. le za nižjo ceno.
SIS ovi čipseti so znani po tem da so zelo stabilni tako da s tem ne boš imel nobenih problemov. Tudi če te prime, da bi kdaj začel navijati boš to lahko dokaj uspešno delal. (poglej na forum www.ocworkbench.com) do kje so prišli s to ploščo.

Torej - če jo dobiš za pameten denar se vsekakor splača.
... B ...

Maxxo ::

2 meseca nazaj sem kupil to ploščo in do sedaj mi dela b.p. Stala je 10.600 SIT, sedaj je za tisočaka cenejša. Mrežna dela v redu, prav tako 6 kanalna zvočna. Navijanja še nisem sprobal ker ni potrebe po tem.
Kot je že bmen rekel ne moreš falit s to ploščo.

All ::

thx..ja plata je bla 10k sit....dela skor brez problemov...en manjši se je pojavu....mogoče ga je kdo meu......pr restatru se neče nazaj postavt (je treba kabl vn..pa kabl not) je pa rs da je to blo sam pr instalaciji win Xp..pol iz windowsov gre pa ok.

ja re je za mal dnarja..solidna muska

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

tsolar ::

sam imam to plato že kar nekaj časa. Ker imam plato v slabo hlajenem ohišju se mi občasno pregreje. Posledice - odleti mreža, zvok pa postane šumeč. Glede na ceno pa je OK. Imam pa eno težavo,ki sem jo odkril šele pred kratkim, ko sem hotel priklopiti USB1 tiskalnik. Sistem ga ne zazna (2000, XP). Kar je še najbolj zanimivo je, da ne morem odpreti strojne opreme v device manegerju ??. Ko USB1 napravo izklopim in sistem ponovno zaženem je OK. USB2 naprave delajo brez problema. Kakšna ideja ??

Dr_M ::

jest vem za boljso plato.
EPOX 8KRAI KT600 za 13k sit. :)
ima se SATA in je precej hitrejsa od tistega SISovega cipseta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Strommeisster ::

Stabilna plata, če kej crkne je to kakšen kanal od zvočke, pa še to v 0.01%.
Bolj priporočam K7S8XE+. Ima še sata.
Al pa za 13k tole:

K7V88
Lastnosti:
- KT880 vezni nabor
- 4x DDR razširitvena mesta s podporo za dvokanalno delovanje
- 1x AGP 8X
- 5xPCI
- Serial ATA in IDE vmesnika
- RAID 0,1
- 6 kanalni zvok
- 10/100 LAN Ethernet mrežni vmesnik
- velikost ATX
- USB 2.0


al pa

K7VT4A+
- KT400A vezni nabor
- 2x DDR400
- 1x AGP8X
- 5x PCI
- 10/100 LAN mrežni vmesnik
- 6 kanalni avdio procesor
- 4x USB 2.0
- velikost ATX

LP

jest10 ::

Dobra plata. Srednje hitra in stabilna.
Tudi za povprečno navijanje je dobra, jasno pa ne za kaj extremnega, ker podpira samo 5% dvig napetosti.(za kaj več je treba poseči po vtikanju žičk v podnožje procesorja za dvig napetosti)

Na navadnih nastavitvah je približno tako hitra kot KT400 čipovje, z beta BIOSi ali programčkom za štelanje timingou pa hitrejša od KT600(jasno ob pravih nastavitvah)

Dr_M ::

no da se zjasnemo ze 1x...
SIS746FX NIKOL NI BIU IN NIKOL NE BO hitrejsi od KT600. je pa podobno hiter kot KT40.
klik1
klik2
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Znaš ti brati za mano?

Da ti razložim še enkrat(upam da boš kapirau)
Plate na sis 746,fx in 748 čipovjih imajo naštimane zelo relaksirane timinge za ram. Zato so nekoliko počasnejše od kt600 plat.
Z beta biosi ali programčki za timinge se to poštima in kt600 nima šans

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Shark-357 ::

sam neki bi povprašal rabil bi modan bios za plato k7s8x sem kolegu sestavil mašino pa nima kej preveč nastavitev tko da če ima kdo kak dober bios za to plato bi se priporočal:8) :D

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Shark-357 ::

hvala :D

MrPizza ::

Jaz imam podobne tezave kot all1971si, Masina zmrzne ob restartu racunalnika maticna plata je je ta, ki je navedena v temi. Ce dam restart se win zacne nalagat, slisi se zvok (uvodni v windows, vendar prekinjajoci) potem masina zmrzne, vasih ze prej. Restart je mozen sele po 5 minutnem izklopu racunalnika, izklopa napajanja nisem poskusil, vendar bi rekel, da tako tudi delue.

Sem poskusil razlicne nastavitve, preveril prekinitve in spore vendar mi ne uspe zadeve poštimat. Ima kdo kak nasvet?

PC conf:
2500+ barton
k7s8x
512M
120G
6200SE Radeon HIS
winXP

Hvala in LP,
Lep pozdrav,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrPizza ()

All ::

men ni uspel tega poštimat.....pravzaprav se ob restartu ni pobrau, pomagu je pol izklop napajalnika..tut nov uradni bios ni pomagu :-(

lopov ::

K7S8XE+ bos tesko dobil, sploh novo. Je na cenikih, a ne na zalogi. Ce ti rata imas sreco.

Glede USB -- problem ni nov in kolikor vem, (se) ni resitve. Nekaterim dela BP, drugim ne. Mas en forum z biosi in nasveti, a nimam bukmarka pri sebi :/

Se en vodic za K7S8X:
http://www.ocworkbench.com/2003/asrock/k7s8xguide/setupguide.htm

lopov ::

In poskusite z neuradnimi biosi, lepo dela :)

ferdo ::

Če jaz prav vidim specifikacije, ta osnovna plošča podpira max.166FSB in max.200mhzDDR(400mhz)

Danes morem kolegu sformaterat računalnik...
asrock k7s8x r3
2500+barton
256MB PC3200
80GB maxtor
9200se - nisem videl slabše grefične, to je samo za office in obdelavo home made slik. pa surfanje po netu
1x DVD 16x
1x CD-RW pekač 52x


PS: na tem rač. igrajo Doom3, brez heca! zato sem pomislim na OC dvig FSBja... ker se malo zatika vse skupaj, denarja za boljšo grafično pa ni:'(

pomislu sem na nadgradnjo biosa....
nimam izkušenj s to plato..ampak, a se sploh splača to kej navijat? :\ jaz resno to vprašam, ker mi je glede na specifikacije malo čudno da bi sploh kam šlo...

Povejte, tisti, ki ste izvedli to!
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

mile ::

itaq da se splača navijat...

jaz sem moji k7s8x r3 moral spustit mal vec soka v čipset, da mi sedaj deluje na 200 Mhz

pa agp/pci lock mal cudn deluje.. recimo na 195Mhz bo zadeva kul, na 196 Mhz se sploh zbootal ne bo, na 197 MHz bo pa rock stable... treba se je mal igrat, potem pa zadeva deluje kul


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASRock K7S8X lastniki, pozor!

Oddelek: Navijanje
473635 (2221) mtic
»

Asrock 939 Dual-SATA2 + Socket M2 upgrade (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
658856 (6810) SavoS
»

Procesor AMD 2500+ Barton

Oddelek: Strojna oprema
141646 (1461) jest10
»

ASRock K7S8X R3.0 - osnovna plošča kupiti ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
141950 (1730) jest10
»

Katera poceni plata

Oddelek: Kaj kupiti
121552 (1367) jest10

Več podobnih tem