» »

vpis na dva faksa istocasno

vpis na dva faksa istocasno

hominis ::

torej trenutno imam status absolventa, ki se mi iztece konec meseca, nakar ga lahko 2x po pol leta podaljsam.

v avgustu sem izpolnil prijavnico za en cisto drugi faks za prvi letnik, izpolnjeval sem vse pogoje. nakar dobim danes domov obvestilo da se ne morem vpisat, ker sem se vedno absolvent na nekem drugem faksu !!! meni nic jasno ! poznam namrec ful modelov, ki studira po dva faksa istocasno, v cem je torej problem ?

spodaj se pise naj se glede moznosti studija obrnem na fakulteto, za katero sem oddal prijavo. kaj narediti ?

Poldi112 ::

Vprasaj v referatu.

Keyser Soze ::

To pa tudi mene zanima. Sem takisto absolvent. Pa mi nikoli ni bilo najbolj jasno kaj je s tem istočasnim študijem na dveh fakultetah.

Če izpolnjujem pogoje, vpisne se pravi, do kdaj se lahko vpišem v redni študij na fakulteti? Do katerega leta?

Poldi112 ::

Jaz sem samo slisal, da ce si enkrat absolvent, se redno ne mores vec vpisati na drugo fakulteto. Naceloma je misljeno da si na 2 faksih ce studiras vzporedno ali pa ce ti en ni vsec. Ker priznajte, na drug faks kot absolvent gres, ce hoces status in leto dni delati preko studenta. Ce je kdo res resen mu pac ne bo problem iti izredno. Sicer pa vse informacije imajo v referatu, ki je ravno sedaj verjetno odprt, tako da je najbolje iti ali poklicati tja.

ricola78 ::

Fora je v tem, da ne moreš bit vpisan na 2 faksa istočasno(in imaš tako 2* status študenta)! Lahko študiraš vzporedno, torej začneš recimo oba faksa v 1. letniku. V zakonodaji nekako tako piše. Torej koristiš študentski status od enega in drugi faks študiraš vzporedno s tem. Če želiš se vpisat tako kot si si zaželel ti, se lahko vpišeš samo če npr. diplomiraš in se avtomatsko izpišeš iz tega faksa na katerem si zdej, pod pogojem da nikoli nisi ponavljal, ali pač da se kar izpišeš (tega najbž ne boš storil tik pred koncem).
Pobrskaj malo po zakonodaji. Če te skrbi za zavarovanje, se lahko zavaruješ kot občasn zastojn, če si star do 27 let. Vendar to je le osnovno zavarovanje, in krije le osnovno zdravstvo, se pravi da moraš za določene stvari plačevati. Lahko se pa dodatno zavaruješ (dobre 3k) in je to podobno kot če imaš status študenta.

ricola78 ::

Poldi si me mal prehitel :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ricola78 ()

Keyser Soze ::

Potem sem zafrknil, ko sem ta mesec vpisal absolventa.:\

Nah ja. bomo pa študirali ob delu.:)

Poldi. Ne razkrivat svojih namenov.>:D

Poldi112 ::

Jih nimam. Jaz sem ponavljal, tako da nisem dobil moznosti izkoriscat sistema :)

hominis ::

aha takole se torej streze tem zadevam.
nisem ponavljal / pavziral, do konca imam se 2 izpita in diplomo, torej je moja najugodnejsa varianta podaljsanje absolventa ?

gre se mi zato, da bi rad imel celo leto status studenta in ne samo se pol leta !
torej recimo da bi se izpisal iz obstojeceg faksa in vpisal na drugega, potem imam na obstojecem zaprte poti al kako je s tem ? ali lahko se vedno opravim tista 2 izpita + diplomo ? verjetno ne ...

Jackal ::

Glede podaljšanja absolventa so spet nekakšni pogoji. Ne moreš ga namreč po enem letu kar enostavno podaljšat. Vem, da na vsaj FE je potrebno opravit določeno število izpitov + določeno število izpitov ti more ostat, da lahko podaljšaš avsolventa.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

eomer ::

Moj kolega je bil absolvent na FF in vpisan na vzporedni študij na BF-gozdarstvo.
torej je možno absolvent in vzporedni študij!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako obdržat status študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7516042 (9104) Jerry000
»

status - vpis na dve fakulteti

Oddelek: Šola
113945 (2562) lebang1
»

FE Prestop iz UNI na VSŠ

Oddelek: Šola
325620 (4703) stalker
»

Vpis kar nekam zaradi statusa

Oddelek: Loža
249691 (8213) jeti51
»

kam po skoraj končanem študiju???

Oddelek: Šola
82067 (1879) jabe

Več podobnih tem