» »

Instalacija Mandrake 8.0 > Problem :(

Instalacija Mandrake 8.0 > Problem :(

bastadu ::

Problem imam pri inštalaciji Linux Mandrake 8.0. Problem se pojavi pri določevanju particij, in sicer, ko hočem formatirat, napiše:
An Error occurred
mount failed: No such device.

Od tu ga nikakor ne morem spraviti naprej... Kakšni predlogi?

trot ::

In točno katero napravo (/dev/hdx) pa bi rad formatiral?

bastadu ::

hde5 > Linux Native
hde6 > Swap

roscha ::

Hmmm. Sem se ravno danes igračkal z instalom Mandraka. Mogoče ga zakvačkaš pri mountu. Mountaj samo Linux particijo , swap pa pusti pri miru. Ali pa ročno z fdiskom (linuxovim se ve) naredi particije, da boš ziher da je vse OK.

Mah, teli Mandrake, RH in podobni "prijazni" inštali so za en klinc. Saj je vse lepo in fino dokler se nekaj ne zalomi, potem si pa v riti, ko niti ne veš kaj ga je inštal zasral. Sam prisegam na Debian-a. Saj je konfiguracija bolj zapletena, a vsaj veš kaj si počel in zakaj bi stvari lahko šle k vragu...

lp!

bastadu ::

Sem zrihtu zdej, sam sem mogu it na text instalacijo, tam pa ni bilo nobenih problemov. Textne instalacije so se itak zakon proti načičkanimi in zelo olepšanimi, ampak na žalost včasih nefunkcionalnih grafičnih inštalacij...
M$ se pri Win2k še vedno poslužuje textne inštalacijo in ima prov! Verjetno bo tut pri XPjuj, lahko pa da se motim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
322500 (1760) nicnevem
»

Linux in particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
101076 (945) Gh0st
»

Problem pri instalaciji Red Hat 8.0

Oddelek: Operacijski sistemi
121101 (887) dr.J
»

Mandrake 8 v WMWare

Oddelek: Pomoč in nasveti
131386 (1174) Paramedic
»

LINUX HELP!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161204 (1068) G[e]c

Več podobnih tem